X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dokonujemy rekonkwisty w sektorze bankowym"

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 11:07
W ostatnich dniach Powszechny Zakład Ubezpieczeń i Polski Fundusz Rozwoju zakupiły pakiet kontrolny akcji Banku Pekao SA. Jak oceniali w Pulsie Gospodarki Polskiego Radia 24 eksperci – prof. Zbigniew Krysiak z SGH, Włodzimierz Stasiak, wiceprezes BGK Nieruchomości i Janusz Kowalski, wiceprezes PGNiG – to krok w dobrym kierunku.
Audio
  • 13.12.16 Puls Gospodarki: Repolonizacja sektora bankowego
PZU wraz z Polskim Funduszem Rozwoju kupiły od włoskiej Grupy UniCredit blisko 33 proc. akcji Banku Pekao S.A. za łączną kwotę 10,6 miliarda złotychfot.wikipedia.org
PZU wraz z Polskim Funduszem Rozwoju kupiły od włoskiej Grupy UniCredit blisko 33 proc. akcji Banku Pekao S.A. za łączną kwotę 10,6 miliarda złotych/fot.wikipedia.org

Jak mówił na naszej antenie prof. Zbigniew Krysiak, zwiększanie udziału polskiego kapitału w sektorze bankowym „to pozytywne działanie”. – W ostatnich dekadach, od początku transformacji, obserwowaliśmy zmiany w sektorze bankowym, które nie służyły gospodarstwom domowym i przedsiębiorstwom. Teraz się to zmienia – komentował ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej.

Włodzimierz Stasiak - Dziś dokonujemy rekonkwisty w sektorze bankowym, dzięki temu będzie bogaciło się polskie społeczeństwo, będziemy budować polski kapitał

Pozytywnie o zmianach w sektorze bankowym wypowiadał się również Janusz Kowalski. – Byłem przeciwny tezie Leszka Balcerowicza o tym, że po 1989 należało sprzedawać wszystko, co państwowe – podkreślał gość Polskiego Radia 24. – Wyprzedawanie za bezcen rodzimych przedsiębiorstw, nieprzystosowanych do gry rynkowej, było wielkim błędem. Trzeba było dać im więcej czasu – przekonywał ekspert.

Z kolei Włodzimierz Stasiak zauważył, że zwiększanie udziału polskiego kapitału w sektorze bankowym wpisuje się w Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju wicepremiera Mateusza Morawieckiego. – Dziś dokonujemy rekonkwisty w sektorze bankowym, dzięki temu będzie bogaciło się polskie społeczeństwo, będziemy budować polski kapitał – mówił wiceprezes BGK Nieruchomości, zaznaczając przy tym, że w tej swoistej "rekonkwiście" sektora bankowego powinien brać udział również rodzimy kapitał prywatny.


fot.PR24/MS Janusz Kowalski, Zbigniew Krysiak i Włodzimierz Stasiak/fot.PR24/MS

Więcej w całej rozmowie.

W Pulsie Gospodarki również o realizacji programu Mieszkanie Plus. Wczoraj (poniedziałek) odbyła się konferencja „Mieszkanie Plus w samorządach”.

Gospodarzem programu był Wojciech Surmacz.

Polskie Radio 24/mp

Puls Gospodarki w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

_____________________

Data emisji: 13.12.16

Godzina emisji: 10.15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Czas na polskie banki

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2015 18:29
W ubiegłym roku PKO BP kupiło Nordeę Bank, teraz PZU przejęło kontrolę nad Alior Bankiem, a w niedługim czasie przejmie też Raiffeisen Polbank. Przejęcia te to krok do repolonizowania kluczowych instytucji finansowych. Czy jest to dobra droga i szansa dla polskiej gospodarki?
rozwiń zwiń

Czytaj także

PZU i PFR kupują Pekao. "To krok w kierunku repolonizacji sektora bankowego w Polsce"

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 12:05
Powszechny Zakład Ubezpieczeń i Polski Fundusz Rozwoju kupują od włoskiego UniCredit 32,8 procent akcji Pekao SA za 10,6 mld złotych. Sprawę w Pulsie Gospodarki Polskiego Radia 24 komentowali prof. Elżbieta Mączyńska z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Szkoły Głównej Handlowej, Adam Ruciński z firmy doradczej BTFG, a także Grzegorz Błachnio z agencji ubezpieczeniowej Euler Hermes.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PZU kupił ponad 30 procent akcji banku Pekao

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 11:08
Powszechny Zakład Ubezpieczeń oraz Polski Fundusz Rozwoju kupiły blisko 33 proc. akcji banku Pekao. Ich koszt wyniósł ponad 10,5 miliarda złotych. Kupno akcji jest elementem strategii PZU, zakładającej stworzenie grupy bankowej, posiadającej aktywa o wysokości co najmniej 140 miliardów złotych. O repolonizacji sektora bankowego mówili goście Pulsu Gospodarki: Agnieszka Durlik (Krajowa Izba Gospodarcza), Andrzej Halesiak (Pekao SA, Towarzystwo Ekonomistów Polskich) oraz Marek Zuber (ekonomista).
rozwiń zwiń