Wyprawa śladami Marcina Lutra

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 12:56
Niemiecka Centrala Turystyki w roku jubileuszu 500 lecia Reformacji przygotowała szlak turystyczny ‘Śladami Marcina Lutra’. - Proponujemy turystom osiem głównych tras, przebiegających przez miejsca, w których żył i działał Marcin Luter – mówiła w Polskim Radiu 24 Agata Płońska z polskiego biura Niemieckiej Centrali Turystyki.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: leipzig.travel
Ważnymi punktami trasy są m.in. Eisleben - miejsce śmierci i urodzin Lutra, Erfurt i oczywiście Wittenberga. To na drzwiach miejscowego kościoła zamkowego Luter przybił swoje słynne 95 tez. Można oglądać je w muzeum reformatora w tym mieście. Zwiedzić można także zamek Wartburg, gdzie Luter przetłumaczył Pismo Święte na język niemiecki.
- Przygotowaliśmy również trzy wystawy: w Berlinie w Muzeum Historycznym to „Efekt Lutra”, w Wittenberdze „Luter 95 osób, 95 skarbów” i na zamku Wartburg ‘Luter i Niemcy”. O tym , jak Luter i protestantyzm wpłynął na Niemcy". - mówiła w Polskim Radiu 24 Agata Płońska.
 
Propozycje tras znajdują się na stronie www.germany.travel
 
PR24
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chrześcijaństwo dziś

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2014 21:56
Chrześcijaństwo jest obecnie najliczniej reprezentowaną religią na świecie. Dziś istnieje już 41 tys. odłamów i wspólnot kościelnych. Czy jednak prawdziwa duchowość chrześcijańska znajduje się współcześnie w fazie rozkwitu czy upadku?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kurier Ekumeniczny: Święto Reformacji

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2015 08:46
Marcin Luter 31 października 1517 roku ogłosił w Wittenberdze 95 tez przeciwko praktyce sprzedaży odpustów w Kościele. Tym samym zapoczątkował ruch reformacji chrześcijaństwa, z której wyłonił się protestantyzm. – To była iskra, która wywołała płomień, gdyż sytuacja w ówczesnym Kościele Zachodnim dojrzała do zmian – powiedział w Kurierze Ekumenicznym prof. Karol Karski, teolog ewangelicki, emerytowany pracownik Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Luter – reformator, przywódca, wizjoner

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 08:48
Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyła się katolicko-ewangelicka konferencja naukowa poświęcona pierwszemu stuleciu Reformacji. O spotkaniu uczonych mówili w Polskim Radiu 24 ks. dr Dariusz Chwastek i ks. prof. Jóżef Łupiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki Piątek jako najważniejszy dzień dla ewangelików

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2016 21:50
Wielki Piątek upamiętnia męczeńską śmierć krzyżową Jezusa. Jakie znaczenie ma krzyż w luteranizmie i kalwinizmie? O tym w Polskim Radiu 24 mówili diakon Halina Radacz i ks. Dariusz Chwastek z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz ks. Michał Jabłoński z Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.
rozwiń zwiń