3. marca Światowym Dniem Modlitwy Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2017 07:30
To inicjatywa kobiet ze 170 krajów, aby pomagać innym kobietom i ich poszkodowanym w rożny sposób rodzinom. Polega na modlitwie według określonego porządku, zawsze w pierwszy piątek marca. Modlitwę co roku przygotowują kobiety z innego kraju, w tym roku z Filipin. Uczestnicy na całym świecie modlą się do Boga, aby umocnił potrzebujące kobiety z danego kraju, wzmógł wrażliwość społeczną na ich potrzeb, przemówił do serc rządzących. O Światowym Dniu Modlitwy Kobiet mówiła w audycji Kurier Ekumeniczny Joanna Kamińska, przewodnicząca Krajowego Komitetu Światowego Dnia Modlitwy Kobiet.
Audio
  • 05.03.2017 Joanna Kamińska o Światowym Dniu Modlitwy Kobiet.
Modlitwa w intencji Filipinekfot.materiały własne
Modlitwa w intencji Filipinek/fot.materiały własne

Polskie chrześcijanki różnych wyznań modliły się w intencji Filipinek w piątek, 3 marca w metodystycznej kaplicy w Warszawie. Modlitwa połączona jest ze zbiórką pieniędzy dla danej wspólnoty będącej w potrzebie.

- Jest to inicjatywa pochodząca z USA. Do Polski dotarła w r. 1927 kiedy w Łodzi odbyło się pierwsze nabożeństwo w zborze baptystycznym. 20 lat później w kaplicy Dobrego Pasterza Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Warszawie miało miejsce następne nabożeństwo i tak jest do dziś – mówiła Joanna Kamińska.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Marcin Witan.

Polskie Radio 24/kk

----------------------------

Data emisji: 05.03.2017

Godzina emisji: 00:06

Kurier Ekumeniczny w Polskim Radiu 24

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak