Współpraca polskiego i węgierskiego Kościoła Baptystów

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 15:08
W Dniu Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, 23 marca, została podpisana w Warszawie umowa współpracy pomiędzy węgierskim i polskim Kościołem Baptystycznym. Ze strony węgierskiej sygnował ją Janos Papp, Prezydent Węgierskiego Kościoła Baptystów, z polskiej zaś prezbiter Mateusz Wichary, Przewodniczący Rady Kościoła.
Audio
Przedstawiciele obu Kościołów po podpisaniu umowy.
Przedstawiciele obu Kościołów po podpisaniu umowy.Foto: Polskie Radio 24

"Zatroskani o los naszych Ojczyzn, w obliczu nowych wyzwań, my, przywódcy Baptystycznych Kościołów na Węgrzech i w Polsce, jesteśmy przekonani, że istnieje potrzeba ściślejszej współpracy pomiędzy naszymi Kościołami, dla ich rozwoju i rozwoju naszych narodów, a przede wszystkim, dla poszerzenia Królestwa Bożego" – mówił pastor Wichary, cytując treść umowy.

Węgierski Kościół Baptystów liczy ponad 30 tys. członków i choć jest wspólnotą mniejszościową, prowadzi aktywną działalność charytatywną i pomocową, głównie na polu służby zdrowia.

Audycję prowadził Marcin Witan.

_________________

Kurier Ekumeniczny w Polskim Radiu 24

Data emisji: 26.03.17

Godzina emisji: 00:10

Zobacz więcej na temat: religia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 18:17
Pod hasłem "Miłość Chrystusa przynagla nas” (2 Kor 5,14) przebiega rozpoczęty 18 stycznia Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. O liczniejszy udział polskich wyznawców w tym wydarzeniu, zaapelowali wspólnie przewodniczący Rady ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski i prezes Polskiej Rady Ekumenicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katolicy i luteranie wobec współczesności

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 10:40
Na UKSW w Warszawie odbyła się konferencja naukowa na temat "Katolicy i luteranie wobec wyzwań współczesności". Wpisuje się ona w rok 500-lecia Reformacji. Uczestnicy spotkania zgadzali się co do tego, że ważnym wyzwaniem naszych czasów jest dialog religii i wyznań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyprawa śladami Marcina Lutra

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 12:56
Niemiecka Centrala Turystyki w roku jubileuszu 500 lecia Reformacji przygotowała szlak turystyczny ‘Śladami Marcina Lutra’. - Proponujemy turystom osiem głównych tras, przebiegających przez miejsca, w których żył i działał Marcin Luter – mówiła w Polskim Radiu 24 Agata Płońska z polskiego biura Niemieckiej Centrali Turystyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przeczytaj Biblię w 90 dni. Aplikacja na tablety i smartfony

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 07:30
Warszawska wspólnota rzymskokatolicka przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, współdziałając z Fundacją Ja Jestem, opracowała aplikację "Biblia90dni". O projekcie mówił w Kurierze Ekumenicznym jego twórca, Jan Figat.
rozwiń zwiń