Sympozjum z okazji 200-lecia Towarzystwa Biblijnego w Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2017 05:45
W poznańskiej bibliotece Raczyńskich miało miejsce sympozjum "W służbie Słowa", będące częścią obchodów 200-lecia Towarzystwa Biblijnego w Polsce. O historii i działalności Towarzystwa mówiła jego dyrektor, Małgorzata Platajs, zaś o znaczeniu Biblii dla wiary i kultury, Prezes Towarzystwa w Polsce, bp Edward Puslecki, metodysta.
Audio
  • 09.04.17 Kurier Ekumeniczny: Sympozjum Towarzystwa Biblijnego
Medal Pamiątkowy 200-lecia Towarzystwa Biblijnego
Medal Pamiątkowy 200-lecia Towarzystwa BiblijnegoFoto: Mat. promocyjne

Podczas spotkania wręczono medale 200-lecia Towarzystwa Biblijnego w Polsce czterem duchownym z trzech Kościołów chrześcijańskich, za zasługi w propagowaniu Pisma Św. Są to: z Kościoła rzymskokatolickiego abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i ks. Tomasz Siuda, współprzewodniczący Poznańskiej Grupy Ekumenicznej, z Kościoła metodystycznego pastor Jan Ostryk, drugi współprzewodniczący Poznańskiej Grupy Ekumenicznej i z Kościoła Zielonoświątkowego pastor Piotr Wisełka, kapelan w Zakładzie Karnym we Wronkach.

- To dla mnie wielkie wyróżnienie – mówił abp Gądecki – Towarzystwo Biblijne rozpropagowało już w Polsce ponad 500 tys. egz Pisma Św. To podstawowa misja wszystkich Kościołów chrześcijańskich"

- Biblia jest odpowiedzią na wszystkie ludzkie pytania – mówił pastor Wisełka – więźniowie czytają ją i to dla mnie największa nagroda".

- Cieszę się bardzo. Słowo jest żywe i jest wśród nas - mówił pastor Jan Ostryk – szczególnie w Poznaniu, gdzie szybciej powinniśmy dochodzić do poznania Jego Prawdy.

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Biblia Audio – projekt dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 12:30
Trwają prace nad projektem Biblia Audio – to słuchowisko, w którym kilkuset aktorów wciela się w biblijne postaci. W Polskim Radiu 24 o inicjatywie mówili Krzysztof Czeczot – reżyser, producent i pomysłodawca projektu, a także Maciej Budzich, który jest odpowiedzialny za internetową część inicjatywy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Towarzystwa Biblijne na świecie

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2016 10:10
Z okazji 200 lecia istnienia Towarzystwa Biblijnego w Polsce, odbyła się w Warszawie uroczysta sesja naukowa. Wziął w niej udział m.in. pastor Steven Gaukroger, wiceprzewodniczący Brytyjskiego i Zagranicznego Towarzystwa Biblijnego. Jego powstanie w 1804 roku w Anglii, zapoczątkowało tworzenie krajowych Towarzystw Biblijnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Narodziny Jezusa w literaturze i sztuce

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2016 17:30
Boże Narodzenie, obchodzone od pierwszych wieków chrześcijaństwa, szybko znalazło również wyraz w ikonografii. Wyobraźnię ludzi na temat przyjścia na świat Syna Bożego wzbogacały też pisma apokryficzne. O narodzeniu Jezusa w literaturze i sztuce mówili w Polskim Radiu 24 ks. biskup Michał Janocha (historyk sztuki), Jolanta Stankiewicz (malarka) i o. Rafał Zarzeczny (patrolog).
rozwiń zwiń

Czytaj także

XX Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 08:00
17 stycznia przypadał XX Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim. Został on ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski po to, aby katolicy pogłębiali świadomość ścisłego związku chrześcijaństwa z judaizmem, która to religia – jak uczył Jan Paweł II – ‘jest dla nas czymś wewnętrznym” .
rozwiń zwiń