Zmartwychwstanie Pańskie. "Dzień radości"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2017 10:01
O przeżywaniu osobistym Świąt Zmartwychwstania Pańskiego a także o tradycji ewangelickiej ich obchodzenia mówili: Agnieszka Tarnogórska, rzecznik prasowy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i Władysław Scholl, kaznodzieja Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.
Audio
Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa
Zmartwychwstanie Jezusa ChrystusaFoto: urszulanki.pl

- To dzień radości, wystrój kościoła z czarnego, żałobnego, zmienia się na biały, już od rana gromadzimy się, by śpiewać wielkanocne pieśni. Bóg dokonuje rzeczy niezwykłej – pokonuje śmierć i zapowiada nam życie wieczne. Nie możemy się nie cieszyć – mówiła Tarnogorska – w Zmartwychwstaniu nie jest najważniejsze to, jak wyglądał przemieniony Jezus i jakie będą nasze ciała ale to, że wzywa nas do całkowitego zaufania Sobie, że spełni, co obiecał – da nam nowe, prawdziwe, pełne życie.

- To fakt niewyobrażalny. Nasz Bóg to Jezus, który umarł i prawdziwie zmartwychwstał, otwierając nam wieczność. Wiem, że zmartwychwstaniemy ale nie wiem, jak to będzie i uważam, że to dobrze. Są obszary, których nie zgłębię, wiem natomiast, że już tu, na ziemi, czyniąc dobro i miłość, mam udział w życiu wiecznym – mówił Scholl.

Więcej w całej rozmowie.

Polskie Radio 24

Kurier Ekumeniczny w Polskim Radiu 24

___________________  

Data emisji: 16.04.2017

Godzina emisji: 00:10

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Współpraca polskiego i węgierskiego Kościoła Baptystów

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 15:08
W Dniu Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, 23 marca, została podpisana w Warszawie umowa współpracy pomiędzy węgierskim i polskim Kościołem Baptystycznym. Ze strony węgierskiej sygnował ją Janos Papp, Prezydent Węgierskiego Kościoła Baptystów, z polskiej zaś prezbiter Mateusz Wichary, Przewodniczący Rady Kościoła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anglikanie w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 23:59
W Krakowie istnieje kilkusetosobowa wspólnota anglikańska. O jej historii I teraźniejszości opowiadał pastor Dominik Chmielewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sympozjum z okazji 200-lecia Towarzystwa Biblijnego w Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2017 05:45
W poznańskiej bibliotece Raczyńskich miało miejsce sympozjum "W służbie Słowa", będące częścią obchodów 200-lecia Towarzystwa Biblijnego w Polsce. O historii i działalności Towarzystwa mówiła jego dyrektor, Małgorzata Platajs, zaś o znaczeniu Biblii dla wiary i kultury, Prezes Towarzystwa w Polsce, bp Edward Puslecki, metodysta.
rozwiń zwiń