Ludzie Gospodarki: Paweł Borys – prezes Polskiego Funduszu Rozwoju 

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 16:00
Z wykształcenia ekonomista, choć od dziecka był ukierunkowywany w stronę kariery naukowej. Przez długi okres zarządzał funduszami oraz był szefem grupy PKS. Przez wiele lat pracował w PKO Banku Polskim. Dziś jest prezesem Polskiego Funduszu Rozwoju. Paweł Borys był gościem audycji Ludzie Gospodarki.
Audio
Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie
Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w SopocieFoto: Materiały prasowe

Ukończył Szkołę Głowna Handlową w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość. Przez trzy lata po ukończeniu studiów pracował naukowo. Życie jednak poprowadziło go inną drogą. Swój potencjał wykorzystał na finansowym rynku komercyjnym i tam skoncentrował swoje działania.

– Zadecydowałem się przejść na stronę inwestycyjną – dostałem propozycję pracy w Funduszach DWS – jednych z największych funduszy w Polsce. To forma zarządzania aktywami w skali światowej. Po kilku latach miałem okazję być szefem działu inwestycji, sam zarządzałem funduszami i programami emerytalnymi. Udało mi się stworzyć pierwszy na polskim rynku fundusz małych i średnich spółek – mówił Paweł Borys.

Następnie przez sześć lat przygotowywał strategię banku PKO BP, gdzie określany był jako mózg operacyjny wielu kluczowych projektów największego banku w Polsce.

– Mieliśmy za zadanie dokonać transformacji PKO Banku Polskiego w kierunku bardziej dynamicznej i komercyjnej instytucji, która musi sprostać bardzo silnej konkurencji głównie ze strony banków międzynarodowych. Odpowiadałem za strategię i grupę kapitałową – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Obecnie Paweł Borys jest prezesem Polskiego Funduszu Rozwoju, który jest silnikiem dla planu Morawieckiego, czyli strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. W audycji o tym, jakie są największe wyzwania czekające Fundusz.

Całość rozmowy do odsłuchania w nagraniu audycji.

Program prowadziła Sylwia Zadrożna.

Polskie Radio 24/dds

Ludzie Gospodarki - wszystkie audycje

____________________

 Data emisji: 19.03.2017

Godzina emisji: 15:33


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Julia Krysztofiak-Szopy: chcemy motywować kapitał prywatny do inwestowania w strartupy

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2017 16:30
Wzmacnianie aktywności eksportowej polskich startupów oraz budowanie silnego ekosystemu w skali regionu Europy Środkowo-Wschodniej – to priorytety nowej prezes Startup Poland. Startupowe środowisko biznesowe zna od podszewki – w branży pracuje od ośmiu lat. Julia Krysztofiak-Szopy była gościem audycji Ludzie Gospodarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd przyjął Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 15:50
Rząd na wtorkowym posiedzeniu przyjął uchwałę w sprawie Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, zwanej potocznie planem Morawieckiego. Poinformował o tym na konferencji prasowej wicepremier oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, który przewodniczył pracom rady ministrów pod nieobecność premier Beaty Szydło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Błażej Żyliński – mechatronik łączący naukę z biznesem

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 16:36
Współtwórca podwodnego drona i super wytrzymałej kamery. Współzałożyciel startupu TechOcean, który został nagrodzony w konkursie "Startupy w Pałacu". Współlaureat nagrody za produkt "Internet of Robots" w międzynarodowym konkursie Robot Launch organizowanym przez Dolinę Krzemową. Gościem audycji Ludzie Gospodarki był Błażej Żyliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Szynaka: trzeba tworzyć nowoczesne i bezpieczne zakłady pracy

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2017 16:19
Jan Szynaka mały zakład rzemieślniczy przekształcił w prężnie rozwijają się firmę. Dziś Szynaka Meble jest liderem w branży meblowej, zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. W czym tkwi sukces tego przedsiębiorstwa? O tym w audycji Ludzie gospodarki mówił biznesmen.
rozwiń zwiń