Betard Sparta Wrocław kontra Fogo Unia Leszno. W niedzielę pierwszy finał PGE Esktraligi

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 21:16
Przed finałami play off z Fogo Unią trener żużlowców Betardu Sparty Wrocław Rafał Dobrucki przyznał, że jego zespołowi dobrze się jeździ w Lesznie. Wrocławianie do finału wdarli się po nieprawdopodobnym boju z Cash Broker Stal Gorzów Wlkp., gdzie o tym, kto powalczy o złoto, zadecydował ostatni bieg w drugim meczu, wygrany 5:1. W finale Sparta zmierzy się z Unią, z którą w sezonie zasadniczym wygrała dwa razy. O finale w audycji Magazyn Sportowy mówił Michał Łopaciński z NC+.
Audio
  • 14.09.2017 Michał Łopaciński z NC+ o finale Ekstraligi żużlowej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PIOTR JEDZURA/REPORTER

Michał Łopaciński podkreślał, że nie podejmuje się wskazać faworyta. – Spotykają się dwie najlepsze drużyny, jeśli chodzi o mecze wyjazdowe. Nie zdziwię się, jeśli w Lesznie wygra Wrocław, a we Wrocławiu Leszno i tylko bilans małych punktów meczowych zdecyduje o mistrzostwie – wskazywał.

Gość odniósł się również do sprawy zawodnika ROW-u Rybnik Grigorija Łaguty. Rosjanin został zdyskwalifikowany na dwa lata przez Polską Agencję Antydopingową za stosowanie niedozwolonych środków. W ciągu kilku dni Ekstraliga Żużlowa ma rozpatrzyć sprawę. Do momentu zawieszenia, Łaguta wziął udział w trzech spotkaniach rybnickiej drużyny. Wyniki wygranych meczów z Włókniarzem Częstochowa i Stalą Gorzów Wielkopolski mogą zostać zweryfikowane. To oznaczałoby spadek ROW-u na ostatnie miejsce w tabeli i degradację do 1. ligi. Wówczas w barażu o utrzymanie w ekstralidze wystąpiłby zespół Get Well Toruń.

Michał Łopaciński zaznaczył, że czeka na wyrok, bo "nie ma prawa osądzać Łaguty w tej chwili". Dodał jednak, że wątpliwości budzi sprawa rybnickiego klubu. – Mielibyśmy precedens, możemy go uniknąć. Niestety tutaj nie ma rozwiązania salomonowego, żadna ze stron nie będzie zadowolona. Szkoda mi zespołu z Rybnika, bo skazywani na porażkę pokazali, że potrafią, że się utrzymują – ocenił.

Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w Lesznie 17 września, a rewanż tydzień później we Wrocławiu.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Adam Malecki.  

Polskie Radio 24/ip

___________________

Data emisji: 14.09.2017

Godzina emisji: 20:06


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak