Czy Robert Kubica wróci do Formuły 1?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2017 20:33
– Testy, podczas których Robert pokazał swoją szybkość i kondycję, udowodniły, że jest on w stanie podołać trudom jazdy w Formule 1 – powiedział Marcin Biernacki, były kierowca rajdowy i kolega Roberta Kubicy. W „Magazynie Sportowym” zastanowiliśmy się, czy spełni się wielkie marzenie Polaka o powrocie do F1.
Audio
  • 17.09.17 Marcin Biernacki: Ewentualny powrót Roberta do F1 budzi w Polsce ogromne emocje
Robert Kubica
Robert KubicaFoto: LAT/REPORTER/REPORTER/EASTNEWS

W ostatnich tygodniach jednym z głównych tematów w świecie polskiego sportu był ewentualny powrót Roberta Kubicy do jazdy w wyścigach Formuły 1. Powodem były kolejne testy, które odbywał w zespole Renault. Jednak niedawno francuski zespół ogłosił, że Polak nie będzie występował w ich teamie w przyszłym sezonie. Czy znajdzie się zespół, który zechce zatrudnić Polaka?

– W tej chwili nie ma na rynku wolnego kierowcy, który byłby szybszy od Roberta. Co prawda ma on pewne ograniczenia wynikające z niepełnosprawności prawej ręki i długiej przerwy od występów w F1. Jednak swoją ciężką pracą, którą wykonał w ostatnim czasie, pokazał, że zasługuje na otrzymanie takiej szansy. Wierzę, że bez problemu stanąłby na wysokości zadania. W czasie testów udowodnił, że nadal jest niesamowicie szybki i posiada umiejętność współpracy z zespołem w kwestii ulepszania bolidu – powiedział Marcin Biernacki.

Tomasz Lorek, komentator wyścigów Formuły 1, przyznał, że szansą dla Roberta Kubicy mogłyby być występy w zespole Williamsa, który prawdopodobnie jest zainteresowany współpracą z Polakiem.

– Ekipa Franka Williamsa byłaby dobrym miejscem dla, powracającego do świata Formuły 1, Roberta. Istnieją ludzie, którzy są w stanie przekraczać ograniczenia fizyczne, czy psychiczne. Do nich bez wątpienia należy polski kierowca. Nawet gdyby nie udało mu się wrócić jako kierowca, to sądzę, że niejedna stacja telewizyjna przyjęłaby go z otwartymi ramionami jako eksperta posiadającego ogromną wiedzę i świetnie czującego wyścigi – dodał dziennikarz.  

„Magazyn Sportowy” prowadziła Sylwia Urban.

Polskie Radio 24/db

_____________________

Więcej sportu w Polskim Radiu 24 

Data emisji: 17.09.17

Godzina emisji: 20.07


Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24 Robert Kubica
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Robert Kubica wraca na tor. „To doskonała informacja”

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 21:14
Robert Kubica ponownie będzie startował na torze i pojedzie m.in. w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. W sezonie 2017 były kierowca Formuły 1, w barwach zespołu ByKolles, będzie startował w klasie LMP1 w całym cyklu World Endurance Championship. – Wszyscy się cieszą z tego, że Polak wraca do wielkiego sportu – mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Szmandra, dziennikarz portalu „Motofakty.pl”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Testy Roberta Kubicy w Formule 1 na torze Hungaroring

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 22:07
- Robert Kubica powiedział, że chce wrócić do Formuły 1 w formie najbliższej tej, w jakiej jeździł po raz ostatni – relacjonował w Magazynie Sportowym Michał Owczarek, dziennikarz Sport.pl. Gość odniósł się w ten sposób do testów polskiego kierowcy wyścigowego na torze Hungaroring pod Budapesztem.
rozwiń zwiń