Skoki Narciarskie: Początek sezonu olimpijskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 19:50
– Zmartwiłby mnie sukces Polaków w Wiśle – mówił w Polskim Radiu 24 Kamil Kołsut z WP SportoweFakty. Jak podkreślał na naszej antenie dziennikarz sportowy, najwyższe miejsca już podczas inauguracji sezonu mogłyby być złym prognostykiem przed najistotniejszą imprezą sezonu – igrzyskami olimpijskimi.
Audio
  • 17.11.17 Skoki Narciarskie: Początek sezonu olimpijskiego
Kamil Stoch podczas spotkania prasowego w Wiśle, 16 bm. W najbliższy weekend na skoczni narciarskiej w Wiśle-Malince odbędą się zawody Pucharu Świata.
Kamil Stoch podczas spotkania prasowego w Wiśle, 16 bm. W najbliższy weekend na skoczni narciarskiej w Wiśle-Malince odbędą się zawody Pucharu Świata. Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Siedmiu Polaków wystartuje w niedzielnym konkursie skoków narciarskich w Wiśle, pierwszych indywidualnych zawodach Pucharu Świata w sezonie 2017/18. Najlepiej w kwalifikacjach spisał się Kamil Stoch, który zajął piąte miejsce. Oprócz niego w zawodach zaprezentują się Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł. – Wszyscy, którzy powinni, awansowali – komentował w PR24 Kamil Kołsut, zauważając, że od tego sezonu w kwalifikacjach udział musi brać również czołowa „10”, która nie ma już gwarancji udziału w konkursie.

– Najlepsi tracą komfort psychiczny. Mogą się też przytrafić różne przypadki losowe, może mocniej powiać i jest problem – mówił ekspert, oceniając przy tym, że zmiany podwyższają rangę zawodów. – Kibice mają pewność, że zobaczą najlepszych skoczków już w kwalifikacjach – dodawał.

W sobotę w Wiśle konkurs drużynowy, w niedzielę indywidualny. Zdaniem Kamila Kołsuta, ewentualny brak Biało-Czerwonych na podium, choć zawody odbędą się w Polsce, nie będzie powodem do zmartwienia. – Ostatnim zawodnikiem, który stał na podium pierwszego konkursu w sezonie, a potem zameldował się na „pudle” olimpijskim, był Adam Małysz 16 lat temu – wskazywał ekspert. – Zmartwiłby mnie sukces w Wiśle. Lepiej, gdyby indywidualnie Polacy teraz plasowali się na 4., 5., 10. miejscu. Wtedy będziemy pewni, że ich forma będzie jeszcze szła w górę – pointował Kamil Kołsut.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Filip Jastrzębski.   

Polskie Radio 24/PAP/zz

____________________ 

Więcej Sportu w Polskim Radiu 24

Data emisji: 17.11.17

Godzina emisji: 18.06


Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Kamil Stoch zwyciężył w Zakopanem!

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2017 18:11
Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu. Sukces jest o tyle większy, że po I serii Polak zajmował dopiero szóste miejsce. Świetny skok w drugiej odsłonie zawodów pozwolił Stochowi odnieść wspaniały triumf na Wielkiej Krokwi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Oddali osiem równych skoków". Polacy najlepsi w Willingen

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2017 20:00
Polscy skoczkowie narciarscy wygrali w Willingen drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Drugie miejsce zajęli Austriacy ze stratą 12,3 pkt, a trzecie Niemcy - strata 20,8 pkt. To drugie zwycięstwo polskiej drużyny w historii w zawodach tej rangi. Sukces podopiecznych Stefana Horngachera podsumował w Polskim Radiu 24 Kamil Wolnicki z „Przeglądu Sportowego”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy mistrzami świata w skokach narciarskich! "Nasza zwycięska drużyna jest teamem kompletnym"

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 19:50
Polscy skoczkowie narciarscy po raz pierwszy w historii zostali drużynowymi mistrzami świata w skokach narciarskich. W Lahti biało-czerwoni, w składzie: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch, wyprzedzili Norwegów i Austriaków. Sukces naszych mistrzów skomentowali Robert Błoński i Michał Chmielewski z „Przeglądu Sportowego” oraz Kuba Wasiak z Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy skoczkowie na podium zawodów w Oslo

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2017 21:33
Polscy skoczkowie narciarscy zajęli trzecie miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w Oslo. Zwyciężyli Austriacy, a na drugiej pozycji uplasowali się Niemcy, którzy wyprzedzili biało-czerwonych tylko o pół punktu. Występ biało-czerwonych podsumował w „Magazynie sportowym” Mikołaj Szuszkiewicz z portalu skokipolska.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamil Stoch z rekordem Polski w Planicy

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2017 14:03
Polscy skoczkowie narciarscy zajęli 3. miejsce w ostatnim w tym sezonie konkursie drużynowym PŚ w skokach narciarskich. Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch przegrali z najlepszymi w Planicy Norwegami i z Niemcami, którzy zajęli drugie miejsce. Wyniki drużynowych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Planicy komentował Bartosz Orłowski z Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryształowa Kula dla Krafta. Puchar Narodów dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 15:02
Kamil Stoch zajął piąte miejsce w ostatnim w sezonie konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w słoweńskiej Planicy. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft, który triumfował w klasyfikacji końcowej cyklu. Polska wygrała w Pucharze Narodów. O historycznym osiągnięciu Biało-Czerwonych mówił w Polskim Radiu 24 Kuba Wasiak z Redakcji Sportowej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń