Andrzej Bargiel: zjazd z K2 to największe wyzwanie, jeśli chodzi o narciarstwo

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 19:55
Andrzej Bargiel to trzykrotny mistrz Polski w skialpiniźmie, trzeci w klasyfikacji generalnej pucharu świata, uczestnik K2 Ski Challenge - próby zjazdu na nartach z wierzchołka tego ośmiotysięcznika do podstawy szczytu. Andrzej Bargiel mówił o swoich sportowych dokonaniach w audycji Magazyn Sportowy.
Audio
  • 05.12.2017 Andrzej Bargiel: „Zjazd z wysokości jest nagrodą za potworny wysiłek podczas wspinaczki”.
Andrzej Bargiel jest trzykrotnym mistrzem Polski w skialpiniźmie, trzecim w klasyfikacji generalnej pucharu świata, rekordzistą świata w biegu na Elbrus oraz pierwszym polakiem, któremu w 2013 r. udało się zdobyć ośmiotysięcznik Shishapangma na nartach oraz zjechać z jego wierzchołka.
Andrzej Bargiel jest trzykrotnym mistrzem Polski w skialpiniźmie, trzecim w klasyfikacji generalnej pucharu świata, rekordzistą świata w biegu na Elbrus oraz pierwszym polakiem, któremu w 2013 r. udało się zdobyć ośmiotysięcznik Shishapangma na nartach oraz zjechać z jego wierzchołka.Foto: andrzejbargiel.com

Jak podkreślał Andrzej Bargiel, zjazd z K2 to największe wyzwanie, jeśli chodzi o narciarstwo. - Chciałbym wrócić na K2 i dokończyć to, co nie udało się w tym roku. Uważam, że to jest możliwe, poza tym ten projekt daje wiele satysfakcji przy realizacji. Podczas poprzedniej wyprawy na K2 zadziałało wiele niesprzyjających czynników – trudna pogoda i kłopoty z ekipą. Czasem trzeba odpuścić, by nikogo nie narażać – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Według sportowca jego forma wspinania się jest różna od klasycznej. – Stwierdziłem, że nie chcę się męczyć na dużych wysokościach. Nie lubię spać powyżej 5 tysięcy metrów i staram się skarać czas przebywania na górze. Najczęściej wychodzę z bazy głównej rano, wchodzę na szczyt i wracam tego samego dnia. To daje mi więcej przyjemności, a zjazd z wysokości jest nagrodą za potworny wysiłek podczas wspinaczki. Kluczem jest, by wiele czasu spędzić w górach – mówił Bargiel.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Krzysztof Łoniewski.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

____________________ 

Więcej Sportu w Polskim Radiu 24

Data emisji: 05.12.2017

Godzina emisji: 19:35


Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także