Ruszają Klubowe Mistrzostwa Świata w siatkówce

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 20:56
Najlepsi siatkarze świata zjadą w przyszłym tygodniu do Polski, by walczyć o tytuł Klubowego Mistrza Świata. W tym gronie będą też dwie polskie drużyny: ZAKSA Kędzierzyn Koźle i PGE Skra Bełchatów. O Klubowych Mistrzostwach Świata w siatkówce mężczyzn mówiła w audycji Magazyn Sportowy Edyta Kowalczyk z "Przeglądu Sportowego".
Audio
  • 06.12.2017 Edyta Kowalczyk o Klubowych Mistrzostwach Świata w siatkówce.
Impreza rozgrywana będzie w Opolu, Łodzi i Krakowie. Finał odbędzie się na Kraków Arena
Impreza rozgrywana będzie w Opolu, Łodzi i Krakowie. Finał odbędzie się na Kraków Arena Foto: wikipedia.com/Piotr Tomaszewski, fly4pix.pl/ CC BY-SA 4.0

„Impreza rozgrywana w Opolu, Łodzi i Krakowie to gwarancja obejrzenia piętnastu spotkań na najwyższym światowym poziomie” - mówił prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk. Zdaniem Edyty Kowalczyk Liga Mistrzów to dobra okazja, by przygotować się do rywalizacji w  Klubowych Mistrzostwach Świata.

- Oczywiście, mamy na imprezie takie zespoły jak Zenit Kazań czy Cucine Lube, ale pozostałe zespoły to ekipy, które rzadko oglądamy. Przeciwko takim zespołom trudno się gra, ponieważ nie wiadomo czego się spodziewać. Wiemy jaka jest ich specyfika, ale to wszystko weryfikuje boisko, czyli jak zachowają się siatkarze przy bezpośrednim spotkaniu – wskazywała dziennikarka.

Według rozmówczyni Polskiego Radia 24 pierwsze mecze polskie drużyny zagrają przeciwko „dobrym znajomym”. – ZAKSA gra pierwsze spotkanie z ekipą Łukasza Żygadły, a Skra gra z Szanghajem, w której mają swojego byłego przyjmującego Facundo Contego. Spośród ośmiu zespołów, które zagrają w mistrzostwach tylko ZAKSA i Sarmajeh Bank Teheran pozostają bez porażki w tym sezonie. Natomiast wszyscy poza Skrą i zespołem z Szanghaju są na pierwszych miejscach w tabelach swoich lig – mówiła Kowalczyk.

Grupa A: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Cucine Lube Banca Civitanova (Włochy), Sada Cruzeiro (Brazylia), Sarmajeh Bank Teheran (Iran).

Grupa B: PGE Skra Bełchatów, Zenit Kazań (Rosja), Argentyna Personal Bolívar (Argentyna), Fudan University Shanghai (Chiny).

Pierwsze mecze finałowego turnieju Klubowych Mistrzostw Świata we wtorek, finał w Krakowie 17-go grudnia.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Tomasz Kowalczyk.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

Więcej Sportu w Polskim Radiu 24

______________________

Data emisji: 06.12.2017

Godzina emisji: 19:35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także