X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Świat w Południe: Angela Merkel w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 14:01
– Kryzys w Unii Europejskiej zaczął się jeszcze przed Brexitem – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Miszczak z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. W Warszawie kanclerz Angela Merkel spotka się z przywódcami państw Grupy Wyszehradzkiej. Głównym tematem rozmów ma być sytuacja w Unii Europejskiej po referendum w Wielkiej Brytanii.
Audio
  • 26.08.16 Prof. Krzysztof Miszczak: „Polska i inne kraje Grupy Wyszehradzkiej chcą utrzymania Unia Europejskiej, ale nie w obecnej formie”’
Przywódcy państw Grupy Wyszehradzkiej podczas spotkania z Angelą Merkel w Warszawie
Przywódcy państw Grupy Wyszehradzkiej podczas spotkania z Angelą Merkel w WarszawieFoto: PAP/Rafał Guz

Decyzja Brytyjczyków o opuszczeniu Unii Europejskiej wywołała debatę na temat tego, jak w przyszłości ma wyglądać współpraca w ramach Wspólnoty. Dominują dwa poglądy – część krajów chce ściślejszej integracji, a niektóre państwa członkowskie chciałyby, żeby Bruksela przywróciła część kompetencji państwom narodowym.

– Polska i inne kraje Grupy Wyszehradzkiej chcą utrzymania Unia Europejskiej, ale nie w obecnej formie. Potrzebna jest Unia silna gospodarczo i silna w sprawach polityki bezpieczeństwa i obrony – wskazywał w Polskim Radiu 24  prof. Krzysztof Miszczak. – Unia musi wrócić do korzeni, wrócić do chrześcijańskich fundamentów – dodawał gość Świata w Południe.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem program była Magdalena Skajewska.

Polskie Radio 24

Data emisji: 26.08.2016

Godzina emisji: 12.38


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Angela Merkel przeciwna dalszej federalizacji UE

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2016 13:25
Trwają rozmowy na wyspie Ventotente podczas których dyskutowany jest pomysł bardziej federalnej UE. Kanclerz Niemiec nie chce przekazywać więcej kompetencji Brukseli, obawiając się, w obliczu zbliżających się wyborów do Bundestagu, rozniecenia eurosceptycznych nastrojów w Niemczech. Sprawę komentowała w programie Świat w Południe dr Agnieszka Łada (Instytut Spraw Publicznych).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Poranka: Dyplomatyczna ofensywa Angeli Merkel

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 10:15
Dziś Angela Merkel spotyka się w Warszawie z premier Beatą Szydło i przywódcami Grupy Wyszehradzkiej. Celem wizyty są przygotowania do szczytu w Bratysławie, na którym ma zostać omówiona sytuacja Unii w kontekście Brexitu. W Polskim Radiu 24 o działaniach szefowej niemieckiego rządu i przyszłości Wspólnoty mówili Tomasz Grzegorz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego i dr Jolanta Szymańska z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń