X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Liban: Rola Hezbollahu w państwie

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2017 13:00
– Hezbollah, na początku swojego istnienia zakwalifikowany jako organizacja terrorystyczna, dziś jest organizacją społeczną, polityczną i militarną – mówił w Świecie w Południe Mariusz Borkowski, ekspert ds. Bliskiego Wschodu. 14 sierpnia mija 11 lat od zakończenia II wojny libańskiej.
Audio
Wiec poparcia Hesbollachu w 11 rocznicę zakończenia wojny z Izraelem.
Wiec poparcia Hesbollachu w 11 rocznicę zakończenia wojny z Izraelem.Foto: PAP/EPA/ZYAD SHOUFI

W lipcu 2006 roku Hezbollah zaatakował przygraniczne miejscowości izraelskie, raniąc i zabijając kilku żołnierzy, a także porywając dwóch innych. W odpowiedzi Izrael za pomocą artylerii zaatakował Liban, niszcząc m.in. infrastrukturę cywilną. Jednym z założeń porozumienia pokojowego miało być zlikwidowanie Hezbollahu. Do tego jednak nie doszło, a sama partia dziś odgrywa niebagatelną rolę w Libanie.

– To najważniejsza siła militarna w tym kraju. Jednostki partii są dobrze wyszkolone, mają dobry sprzęt. Siły libańskie nie mogły dwukrotnie wypędzić z pogranicza libańsko-syryjskiego radykalistów z An-Nusry, a Hezbollah w lipcu zmiótł to ugrupowanie – mówił w PR24 Mariusz Borkowski. – Siły Hezbollahu obecnie skuteczniej bronią interesów Libanu niż regularne wojsko. To zmienia nastawienie do Hezbollahu wśród ludności kraju – pointował ekspert.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem programu był Krzysztof Renik.

Polskie Radio 24

____________________

Świat w Powiększeniu w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 14.08.17

Godzina emisji: 12.35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także