X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Donald Tusk pozostanie szefem RE. „Nie ma zaskoczenia”

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 18:14
Przywódcy 27 krajów na szczycie w Brukseli wybrali Donalda Tuska na drugą, dwuipółletnią kadencję na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej. Przeciwna kandydaturze byłego szefa polskiego rządu była obecna premier, Beata Szydło. W Debacie Dnia sprawę komentowali Piotr Zaremba z tygodnika „wSieci” i Wojciech Przybylski z „Res Publiki”.
Audio
  • 9.03.17 Donald Tusk pozostanie szefem RE. „Nie ma zaskoczenia”
Donald Tusk został wybrany na drugą kadencję przewodniczącego Rady Europy
Donald Tusk został wybrany na drugą kadencję przewodniczącego Rady EuropyFoto: PAP/EPA/JULIEN WARNAND

Prawo i Sprawiedliwość już wcześniej nie udzieliło poparcia Donaldowi Tuskowi i forsowało kandydaturę europarlamentarzysty Jacka Saryusza-Wolskiego, który w ostatnich dniach opuścił Platformę Obywatelską i Europejską Partię Ludową. W ocenie Piotra Zaremby, wybór Tuska na kolejną kadencję był jednak oczywisty.

– Trudno być zaskoczonym taką decyzją przywódców UE. Gdyby rząd chciał realnie „wywrócić” kandydaturę Tuska, powinien był rozpocząć swoje działania znacznie wcześniej. Nie wiadomo jednak, czy to by poskutkowało. Trudno byłoby o poparcie np. Viktora Orbana, który choć uważany jest za sprzymierzeńca obecnego rządu, to w sprawach europejskich często jest solidarny z Europejską Partią Ludową – komentował publicysta „wSieci”.

Zdaniem Wojciecha Przybylskiego, brak poparcia polskiego rządu dla Donalda Tuska to element polityki wewnątrzkrajowej. – W polityce rządu PiS dominują czynniki wewnętrzne. Sprawy zagraniczne są determinowane polityką krajową – mówił gość Polskiego Radia 24. Jak dodawał Piotr Zaremba, jednym z powodów takiego działania polskich władz jest obawa przed powrotem Tuska do rodzimej polityki. – PiS boi się, że po drugiej kadencji na stanowisku szefa RE były premier wystartuje w wyborach prezydenckich – wskazywał publicysta.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem Debaty Dnia był Grzegorz Osiecki.

Polskie Radio 24/mp

Debata Dnia w Polskim Radiu 24


___________________

Data emisji: 9.03.17

Godzina emisji: 17.16


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Paweł Szefernaker: Tusk nie jest kandydatem, który zablokuje Europę dwóch prędkości

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 09:24
 - Donald Tusk, jako przewodniczący Rady Europejskiej, zajmuje się problemami wąskiej grupy elit brukselskich, problemami liberalnych demokracji. My zajmujemy się realnymi problemami Polaków i Europejczyków – powiedział w programie 24 Pytania minister w Kancelarii Premiera Rady Ministrów Paweł Szefernaker.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bilans kadencji Donalda Tuska. Jakim jest szefem RE?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 16:20
Wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej był jednomyślny, choć jego kandydatura nie przekonywała początkowo wszystkich w Unii. Grunt miesiącami przygotowywała Angela Merkel, decydujące okazało się jednak wsparcie Davida Camerona. Jak podkreślali komentatorzy, po raz pierwszy Polak zajął tak wysokie stanowisko w strukturach Unii Europejskiej. Jaki jest bilans ostatnich dwóch lat? Mówił o tym w Polskim Radiu 24 Paweł Musiałek z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister kultury: nie ma zgody na to, by Donald Tusk ingerował w sprawy wewnętrzne Polski

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 16:55
Unijni przywódcy decydują w Brukseli o wyborze szefa Rady Europejskiej. O pozostanie na tym stanowisku ubiega się Donald Tusk, choć polski rząd chce, by funkcję tę objął Jacek Saryusz-Wolski. – Nie ma zgody na to, by przewodniczący Rady w sposób łamiący zasadę neutralności politycznej, ingerował w wewnętrzne sprawy państwa i atakował demokratycznie wybrany rząd – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Tusk ponownie wybrany na szefa Rady Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 15:00
Donald Tusk został ponownie wybrany na szefa Rady Europejskiej. Decyzję podjęli unijni liderzy na szczycie w Brukseli. Polska sprzeciwiała się jego kandydaturze i zgłosiła własnego kandydata – Jacka Saryusza-Wolskiego. Sprawę w Polskim Radu 24 komentował dr Piotr Zakrzewski, politolog i europeista z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 
rozwiń zwiń