Publicyści o zarzutach szefa MON wobec Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 18:22
Minister obrony, Antoni Macierewicz, złożył do prokuratury zawiadomienie dotyczące działań byłego premiera Donalda Tuska ws. katastrofy smoleńskiej. W Debacie Dnia sprawę komentowali Leszek Jażdżewski z „Liberte!” i Grzegorz Jankowski z „Do Rzeczy” i „Superstacji”.
Audio
  • 21.03.17 Debata Dnia: Publicyści o zarzutach szefa MON wobec Donalda Tuska
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz przed posiedzeniem rządu
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz przed posiedzeniem rząduFoto: PAP/Radek Pietruszka

Brak gwarancji udziału polskich przedstawicieli we wszystkich czynnościach na miejscu katastrofy smoleńskiej oraz brak zwrotu wraku Tu-154M – to zaniechania, na które szef MON wskazuje w zawiadomieniu do prokuratury ws. działań premiera Donalda Tuska, jako szefa rządu.

Jak oceniał w Polskim Radiu 24 Grzegorz Jankowski, zarzuty ministra obrony narodowej wobec obecnego szefa Rady Europejskiej nie są zaskoczeniem. – Do dziś nie uzyskaliśmy jasnej odpowiedzi na to, co wydarzyło się w Smoleńsku – mówił publicysta. – Sprawa katastrofy smoleńskiej nadal się za nami ciągnie, państwo nie zdało wówczas egzaminu. Nadal są wątpliwości, bo w Polsce nie ma głównego dowodu, czyli wraku tupolewa – dodawał gość Debaty Dnia.

Zdaniem Leszka Jażdżewskiego, zarzuty wysuwane wobec Donalda Tuska mają odwracać uwagę od tego, że obecnie rządzący nie udowodnili tezy o zamachu. – Przez 1,5 roku PiS nie zrobił nic, by zbliżyć nas do prawdy o Smoleńsku. Jeżeli istnieje jakaś ukryta prawda – mówił komentator.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem Debaty Dnia była Zuzanna Dąbrowska.

Polskie Radio 24/PAP/mp

Debata Dnia w Polskim Radiu 24

_____________________

Data emisji: 21.03.17

Godzina emisji: 17.18 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Małgorzata Wypych (PiS) o pracach podkomisji smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2016 09:00
W południe komisja zajmująca się badaniem przyczyn katastrofy smoleńskiej ma przedstawić dotychczasowe wyniki badań. Posłanka PiS Małgorzata Wypych powiedziała w Polskim Radiu 24, że podczas spotkania z dziennikarzami zostanie zaprezentowany film, w którym mają znaleźć się nowe niepublikowane dotąd dowody w śledztwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Melak (PiS): w interesie Rosji jest gra Polską i Polakami

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 08:21
Podczas piątkowych obrad sejmowej komisji obrony, Antoni Macierewicz przedstawił materiał filmowy ze spotkania Donalda Tuska z Władimirem Putinem z dnia 10 kwietnia 2010 roku. O nagraniu mówił w programie 24 Pytania Andrzej Melak, poseł Prawa i Sprawiedliwości, brat Stefana Melaka, który zginął w katastrofie smoleńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monika Wielichowska (PO): katastrofa smoleńska została wyjaśniona

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 16:38
- PiS od kilku lat uprawia taniec nad trumnami. To męczenie rodzin jest nieludzkie i barbarzyńskie – powiedziała w Rozmowie Parlamentarnej Monika Wielichowska, posłanka PO. Odniosła się w ten sposób do listu otwartego bliskich ofiar katastrofy smoleńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON zarzuca Tuskowi zdradę dyplomatyczną. Jest zawiadomienie o przestępstwie

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 15:08
Do Prokuratury Krajowej wpłynęło zawiadomienie szefa MON Antoniego Macierewicza ws. tzw. zdrady dyplomatycznej. Ma ono związek z katastrofą smoleńską z 10 kwietnia 2010 roku, a dotyczy także badania jej przyczyn i okoliczności. Informację tę potwierdził na konferencji prasowej rzecznik rządu Rafał Bochenek. O sprawie mówili w Polskim Radiu 24 Łukasz Polinceusz z Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego, Wojciech Mucha z Gazety Polskiej Codziennie i sędzia Adam Tomczyński.
rozwiń zwiń