Debata Dnia: Czy Władysław Frasyniuk zostanie liderem opozycji?

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 18:49
- Przywództwo w opozycji jawi się mgliście. Nie ma w tej chwili jednej osoby, która była by w stanie zjednoczyć opozycję. Poważną kandydaturą jest Donald Tusk, jeśli będzie chciał i nie będzie miał problemów prawnych. Z palety liderów Władysław Frasyniuk wydaje się najbardziej świeży i możliwy do zaakceptowania – powiedziała w audycji Debata Dnia z portalu wpolityce.pl. Gościem debaty był też Michał Kolanko z „Rzeczpospolitej”.
Audio
  • 17.07.2017 Anna Sarzyńska i Michał Kolanko o stanie opozycji
Wystąpienie byłego opozycjonisty Władysława Frasyniuka podczas manifestacji pod Sejmem. 16.07.2017
Wystąpienie byłego opozycjonisty Władysława Frasyniuka podczas manifestacji pod Sejmem. 16.07.2017Foto: PAP/Jacek Turczyk

W opinii Michała Kolanki obecni liderzy opozycji w Sejmie nie stają na wysokości zadania. - Nowym liderem mógłby być Władysław Frasyniuk, który nie definiuje tak jednoznacznie swojej roli. Władysław Frasyniuk mówił, że chce tylko »inspirować« opozycję, a nie angażować się bezpośrednio. Mówił w wywiadach, że mógłby się zaangażować tylko w partię utworzoną przez młodych ludzi – mówił gość Polskiego Radia 24.

Według Anny Sarzyńskiej Władysław Frasyniuk ma największą charyzmę i zdolność do porwania tłumów ze wszystkich czołowych polityków opozycji. - Władysław Frasyniuk jest znany od dawna z ostrego języka i radykalnych sformułowań. Ma bardzo ładną kartę opozycyjną i jest najmniej zgraną postacią. W tej chwili głosi hasła szalenie ostre, które jednak mogą go dewaluować. Gdy sprowadza swój cały etos do antyPiS-u, to jego wybory muszą odpowiedzieć sobie czy im się to podoba – powiedziała dziennikarka

Zdaniem Michała Kolanki Władysław Frasyniuk krytykuje partie opozycyjne za to, że są za mało śmiałe. - Politycy PO podkreślają, że program powinien być przygotowywany na wybory. Nie trudno zauważyć, że Platforma tkwi w próżni, ponieważ nie wiadomo na czym tej partii zależy. Brakuje credo, którego PO mogłaby się trzymać. Frasyniuk mówi o tym, że PO nie ma poważnej oferty – poważną ofertą nie jest odsunięcie PiS od władzy, »by było, tak jak było« - stwierdził publicysta „Rzeczpospolitej”.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Piotr Wąż.

Polskie Radio 24/kk

Debata Dnia w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 17.07.2017

Godzina emisji: 17:07


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska scena polityczna po sejmowym kryzysie

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 10:17
Platforma Obywatelska zawiesiła protest na sali obrad plenarnych Sejmu. Marszałek Marek Kuchciński ogłosił przerwę w obradach Izby do 25 stycznia. To najważniejsze polityczne decyzje, kończące trwający od 16 grudnia kryzys parlamentarny. O sytuacji na polskiej scenie politycznej po zakończonym sporze mówili w Debacie Poranka Edyta Hołdyńska (Do Rzeczy) i Sebastian Gajewski (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego).
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Dostaliśmy na nowo zapakowaną starą płytę Ryszarda Petru”

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 11:33
- Nowoczesna ogłosiła nowe otwarcie, a tymczasem dostaliśmy na nowo zapakowaną starą płytę Ryszarda Petru, który za każdym razem chciałby być świeżym towarem eksportowym polskiej polityki, Platformą 2.0, a jest po prostu Rysiem z Ucha Prezesa – powiedział w programie Punkt Widzenia Marcin Makowski z Wirtualnej Polski. Odniósł się także do Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komplikuje się sytuacja polityczna Grzegorza Schetyny

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 18:00
W środę przewodniczący PO Grzegorz Schetyna odpowiadał na cztery pytania, zadane jego partii przez rząd. Powiedział, że Platforma jest za likwidacją IPN-u i modyfikacją programu 500+. Zapowiedział również, że jest za zaangażowaniem Polski w pomoc humanitarną dla uchodźców, ale przeciwny przyjmowaniu nielegalnych imigrantów. Podkreślił też, że nie będzie podwyższał wieku emerytalnego. O sytuacji PO i jej lidera rozmawiali w Debacie Dnia Janusz Schwertner (Onet.pl) i Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Borowski: kiedyś Władysław Frasyniuk był dla mnie wzorem, dziś muszę go upomnieć

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2017 08:11
Podczas ostatnich obchodów miesięcznicy smoleńskiej, 11 czerwca, grupa osób, związana z ruchem Obywatele RP chciała zablokować trasę marszu pamięci ofiar katastrofy. Interweniowała policja, która z Krakowskiego Przedmieścia usunęła m.in. Władysława Frasyniuka, byłego działacza opozycyjnego. – Gdy Władek zaczął wzywać do obalenia siłą rządu, na który głosowałem, to była granica, przy której uznałem, że nie mogę milczeć dalej i jako jego były przyjaciel powinienem go napomnieć – mówił w Polskim Radiu 24 Adam Borowski, działacz opozycji niepodległościowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Formuła opozycji parlamentarnej będzie się przekształcała”

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2017 17:28
- Opozycja przyjęła strategię opozycji totalnej - praktycznie na każde działanie szeroko pojętego obozu PiS jest kontrdziałanie opozycji – i w parlamencie, i poza parlamentem – powiedział w audycji Punkt Widzenia dr Andrzej Anusz z UKSW. Odniósł się w ten sposób do obchodów 87. miesięcznicy smoleńskiej.
rozwiń zwiń