X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Posiedzenie Komitetu Politycznego PiS. "Poznamy nowego szefa rządu, będzie nim Mateusz Morawicki"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 18:00
– Wydaje się, że klamka zapadła. Premierem będzie Mateusz Morawiecki – mówił w Debacie Dnia Wojciech Mucha z Gazety Polskiej Codziennie. – Nie ma tematu Jarosława Kaczyńskiego jako szefa rządu – dodawał Mikołaj Wójcik z portalu Fakt.pl.
Audio
  • 7.12.17 Debata Dnia: Publicyści o ewentualnej zmianie premiera
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

W siedzibie PiS trwa posiedzenie Komitetu Politycznego PiS; władze partii mają podjąć decyzję o tym, czy będzie zmiana premiera. Według doniesień medialnych premier Beatę Szydło miałby zastąpić wicepremier Mateusz Morawiecki. Po spotkaniu władze PiS wydadzą komunikat ws. ewentualnej rekonstrukcji.

Jak podkreślał w Polskim Radiu 24 Mikołaj Wójcik, nie sprawdzą się plotki dotyczące tego, że to lider PiS stanie na czele rządu. – Nie ma tematu Jarosława Kaczyńskiego jako premiera. Dziś poznamy nowego szefa rządu, będzie nim Mateusz Morawicki. Taka jest moja wiedza – mówił publicysta. – Wszystko teraz potoczy się bardzo szybko; w przyszły wtorek będziemy mieli głosowanie nad wotum zaufania – przekonywał gość PR24.

– Wydaje się, że klamka zapadła. Premierem będzie Mateusz Morawiecki. Samo otoczenie obecnego wicepremiera wskazuje na to, że sprawa jest przesądzona – mówił z kolei Wojciech Mucha.

Publicyści zaznaczyli przy tym, że ewentualna zmiana może być niezrozumiała dla elektoratu i części polityków PiS. – Im niżej w partii, tym większy opór. Pani premier jest bardzo pozytywnie odbierana przez działaczy partyjnych, posłów z dalszych ław. A to oni mają największy kontakt z sympatykami ugrupowania – zauważył Mikołaj Wójcik. – Premier jest doskonale odbierana przez elektorat. Pamiętajmy jednak, że wizerunek to jedno (…), a całość machiny rządowej to coś innego – dodawał Wojciech Mucha.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Piotr Wąż.  

Polskie Radio 24/zz

____________________ 

Debata Dnia w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 7.12.17

Godzina emisji: 17.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

„Wyborcy PiS nie rozumieją dlaczego rekonstrukcja trwa tak długo”

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 08:48
W czwartek po południu w Warszawie zbierze się Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Najważniejsi politycy partii rządzącej będą rozmawiać o rekonstrukcji rządu.W grę wchodzi nawet wymiana premier Beaty Szydło. Rano na ten temat rozmawiali prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło, prezes PIS Jarosław Kaczyński i marszałek Sejmu Marek Kuchciński. O rekonstrukcji rządu mówił w Polskim Radiu 24 prof. Sławomir Sowiński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Terlecki (PiS): z pewnością poznamy dzisiaj nazwisko nowego premiera

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 09:45
Z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy w czwartek odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli premier Beata Szydło, prezes PiS Jarosław Kaczyński i marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Rozmowy dotyczyły rekonstrukcji rządu. W audycji Debata Dnia komentarz Michała Rachonia (TVP Info) i Sebastiana Gajewskiego (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego).
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Zamiana premier Szydło na Morawieckiego nic nie zmienia”

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 13:15
- W sprawie rekonstrukcji rządu jest pewien scenariusz, o którym praktycznie do tej pory nie mówiono. To scenariusz, w którym premierem zostaje Jarosław Kaczyński, a premier Beata Szydło zostaje wicepremierem ds. społecznych. Byłoby to połączenie sprawczości politycznej, decyzyjności Jarosława Kaczyńskiego z wizerunkiem, poparciem, jakim cieszy się premier Beata Szydło – powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekonstrukcja rządu w przyszłym tygodniu. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 14:10
Jak zapowiedział szef klubu Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Terlecki, w przyszłym tygodniu dojdzie do rekonstrukcji rządu. Jeszcze w czwartek wieczorem o zmianach w Radzie Ministrów ma rozmawiać Komitet Polityczny PiS. W Polskim Radiu 24 komentarz prof. Mieczysława Ryby z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i dra hab. Sławomira Sowińskiego z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń