Posiedzenie Komitetu Politycznego PiS. "Poznamy nowego szefa rządu, będzie nim Mateusz Morawicki"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 18:00
– Wydaje się, że klamka zapadła. Premierem będzie Mateusz Morawiecki – mówił w Debacie Dnia Wojciech Mucha z Gazety Polskiej Codziennie. – Nie ma tematu Jarosława Kaczyńskiego jako szefa rządu – dodawał Mikołaj Wójcik z portalu Fakt.pl.
Audio
  • 7.12.17 Debata Dnia: Publicyści o ewentualnej zmianie premiera
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

W siedzibie PiS trwa posiedzenie Komitetu Politycznego PiS; władze partii mają podjąć decyzję o tym, czy będzie zmiana premiera. Według doniesień medialnych premier Beatę Szydło miałby zastąpić wicepremier Mateusz Morawiecki. Po spotkaniu władze PiS wydadzą komunikat ws. ewentualnej rekonstrukcji.

Jak podkreślał w Polskim Radiu 24 Mikołaj Wójcik, nie sprawdzą się plotki dotyczące tego, że to lider PiS stanie na czele rządu. – Nie ma tematu Jarosława Kaczyńskiego jako premiera. Dziś poznamy nowego szefa rządu, będzie nim Mateusz Morawicki. Taka jest moja wiedza – mówił publicysta. – Wszystko teraz potoczy się bardzo szybko; w przyszły wtorek będziemy mieli głosowanie nad wotum zaufania – przekonywał gość PR24.

– Wydaje się, że klamka zapadła. Premierem będzie Mateusz Morawiecki. Samo otoczenie obecnego wicepremiera wskazuje na to, że sprawa jest przesądzona – mówił z kolei Wojciech Mucha.

Publicyści zaznaczyli przy tym, że ewentualna zmiana może być niezrozumiała dla elektoratu i części polityków PiS. – Im niżej w partii, tym większy opór. Pani premier jest bardzo pozytywnie odbierana przez działaczy partyjnych, posłów z dalszych ław. A to oni mają największy kontakt z sympatykami ugrupowania – zauważył Mikołaj Wójcik. – Premier jest doskonale odbierana przez elektorat. Pamiętajmy jednak, że wizerunek to jedno (…), a całość machiny rządowej to coś innego – dodawał Wojciech Mucha.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Piotr Wąż.  

Polskie Radio 24/zz

____________________ 

Debata Dnia w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 7.12.17

Godzina emisji: 17.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

„Wyborcy PiS nie rozumieją dlaczego rekonstrukcja trwa tak długo”

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 08:48
W czwartek po południu w Warszawie zbierze się Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Najważniejsi politycy partii rządzącej będą rozmawiać o rekonstrukcji rządu.W grę wchodzi nawet wymiana premier Beaty Szydło. Rano na ten temat rozmawiali prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło, prezes PIS Jarosław Kaczyński i marszałek Sejmu Marek Kuchciński. O rekonstrukcji rządu mówił w Polskim Radiu 24 prof. Sławomir Sowiński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Terlecki (PiS): z pewnością poznamy dzisiaj nazwisko nowego premiera

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 09:45
Z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy w czwartek odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli premier Beata Szydło, prezes PiS Jarosław Kaczyński i marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Rozmowy dotyczyły rekonstrukcji rządu. W audycji Debata Dnia komentarz Michała Rachonia (TVP Info) i Sebastiana Gajewskiego (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego).
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Zamiana premier Szydło na Morawieckiego nic nie zmienia”

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 13:15
- W sprawie rekonstrukcji rządu jest pewien scenariusz, o którym praktycznie do tej pory nie mówiono. To scenariusz, w którym premierem zostaje Jarosław Kaczyński, a premier Beata Szydło zostaje wicepremierem ds. społecznych. Byłoby to połączenie sprawczości politycznej, decyzyjności Jarosława Kaczyńskiego z wizerunkiem, poparciem, jakim cieszy się premier Beata Szydło – powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekonstrukcja rządu w przyszłym tygodniu. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 14:10
Jak zapowiedział szef klubu Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Terlecki, w przyszłym tygodniu dojdzie do rekonstrukcji rządu. Jeszcze w czwartek wieczorem o zmianach w Radzie Ministrów ma rozmawiać Komitet Polityczny PiS. W Polskim Radiu 24 komentarz prof. Mieczysława Ryby z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i dra hab. Sławomira Sowińskiego z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń