X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„Politycy nie mają prawa wyrywać mikrofonu czy zachowywać się agresywnie”

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 18:00
Rada Mediów Narodowych apeluje do uczestników życia publicznego o stanowczy protest przeciw atakom na dziennikarzy. Kilka dni temu poseł PO Rafał Grupiński w czasie rozmowy z dziennikarzem TVP Info miał próbować wyszarpnąć mikrofon. W ubiegły piątek przed Sejmem doszło do przepychanek i ostrej wymiany zdań między ekipą TVP a protestującymi w tym miejscu Obywatelami RP. O atakach na dziennikarzy mówili w audycji Debata Dnia Anna Sarzyńska (portal wPolityce.pl) i Jacek Nizinkiewicz („Rzeczpospolita”).
Audio
  • 14.12.2017 Jacek Nizinkiewicz i Anna Sarzyńska o atakach na dziennikarzy
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: flickr/ Daniel Kruczynski/CC-BY-ND

"Od kilku miesięcy politycy Platformy Obywatelskiej, jej zwolennicy i uczestnicy protestów zwoływanych przez totalną opozycję łamią zapisy Konstytucji RP i prawa prasowego gwarantujące wolność mediów" - napisano w oświadczeniu RMN. 

Według Anny Sarzyńskiej reakcji Rafał Grupińskiego nie da się niczym usprawiedliwić. - O ile Stefan Niesiołowski już nas przyzwyczaił do takich zachowań, to Rafał Grupiński zachowywał się dotąd dość powściągliwie. W Sejmie zdarza się irytujący sposób dopytywania, ale rolą polityka jest nie reagować lub odpowiedzieć. W sprawie dziennikarza TVP Info w ogóle nie było prowokacji, to było normalne pytanie – mówiła rozmówczyni Polskiego Radia 24.

Zdaniem Jacka Nizinkiewicza nie możemy się przyzwyczajać do tego typu zachować. –Uważam, że tego typu zachowania w stosunku do dziennikarzy są niedopuszczalne. Bez względu czy jest to polityk partii rządzącej czy innego ugrupowania. Politycy nie mają prawa wyrywać mikrofonu czy zachowywać się agresywnie względem ludzi, którzy pracują w mediach czy kogokolwiek – powiedział dziennikarz.

W ocenie Anny Sarzyńskiej zachowanie Rafała Grupińskiego było zaskakujące. – Czasami człowiek się czuje się upokorzony tym, że musi biec za politykiem, który się nie chce zatrzymać. Musimy się szanować i zachowywać zasady kulturalnego współistnienia i wszystko będzie dobrze. To nie znaczy, że opowiadam się za odgrodzeniem specjalnej przestrzeni dla dziennikarzy, jak próbowano tłumaczyć ograniczenia w zeszłym roku – wskazywała publicystka.

Jak podkreślał Jacek Nizinkiewicz, politycy mają „psi obowiązek” zatrzymać się i odpowiedź na pytania dziennikarza. – To jest niedopuszczalne, nie gódźmy się na to. Zawsze politycy, którzy dochodzą do władzy, uciekają przed pytaniami dziennikarzy. Tutaj politycy są ponad podziałami. Zapytać polityków u władzy o cokolwiek, to jest trudna rzecz. Musimy to wytykać i piętnować, by wyborcy wiedzieli na kogo głosują – stwierdził komentator.


Jacek Nizinkiewicz i Anna Sarzyńska Jacek Nizinkiewicz i Anna Sarzyńska

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Krzysztof Świątek.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

____________________ 

Debata Dnia w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 14.12.2017

Godzina emisji: 17:13


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Adam Andruszkiewicz: będziemy starali się pogodzić strony konfliktu

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 09:00
– Opozycja totalna nie pogodziła się z klęską wyborczą – mówił w Polskim Radiu 24 Adam Andruszkiewicz. W Rozmowie Poranka poseł Kukiz’15 odniósł się do sporu, który wybuchł w piątek Sejmie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Nisztor: PO deptała wolność mediów

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 11:51
– Ostatnie wydarzenia pokazały ogromną skalę hipokryzji polityków opozycji. Zwłaszcza tych, którzy rządzili przez ostatnie lata – komentował w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor. Dziennikarz Telewizji Republika i „Gazety Polskiej Codziennie” odniósł się do protestów związanych z planami zmian w organizacji pracy dziennikarzy w Sejmie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Popularność fake news. „Dezinformację trzeba zwalczać informacją, nieprawdę – prawdą”

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 12:09
Wiadomości niepokrywające się z prawdą, tzw. fake news, to prawdziwa plaga dzisiejszych czasów. Niektórzy twierdzą, że przyszła ona z internetu, inni – że z ludzkiej mentalności. O fake newsach, walce z nimi i ich akceptacji w „poważnych” mediach, rozmawiali w audycji Kwadratura Kultury Wiktor Świetlik (Program Trzeci Polskiego Radia) oraz prawnik, specjalistka od prawa autorskiego Joanna Hetman-Krajewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Semka o wizerunku Polski w niemieckich mediach

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 18:53
Publicyści – Piotr Semka i Krzysztof Skowroński – spotykają się w Berlinie z niemieckimi dziennikarzami. Rozmowy dotyczą wizerunku Polski i Niemiec w mediach. – To początek dialogu, dzięki któremu możemy się poznać – mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Semka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef Press Clubu: dziennikarze powinni się uspokoić, politycy trzy kroki wstecz

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 14:06
- Wielu dziennikarzy i redakcji zapomina o tym, że dziennikarze są od relacjonowania walki, a nie uczestniczenia w niej – powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Włodarczyk, prezes Press Club Polska. Dodał, że w obecnej sytuacji w Polsce "dziennikarze powinni się nieco uspokoić, a politycy zrobić głęboki oddech i trzy kroki wstecz".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ataki na biura posłów PiS. "Przerwać spiralę nienawiści"

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 14:31
Witryna biura poselskiego polityka Prawa i Sprawiedliwości Andrzeja Melaka i innych posłów tej partii została oblana farbą. Biuro znajduje się w Warszawie przy ulicy Puławskiej. Natomiast drzwi biura poselskiego minister Beaty Kempy w Sycowie (Dolnośląskie) zostały oblane łatwopalną cieczą i podpalone. O atakach mówił w Polskim Radiu 24 poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Melak i Krzysztof Świątek, szef publicystyki Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemieckie media piszą o „dyktaturze” w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2017 14:54
Na dwunastej stronie niemieckiego tygodnika opinii „Die Zeit” znalazł się tekst poświęcony Polsce. Tytuł tego artykułu to „Dyktatura?”. – To bezprecedensowy atak na Polskę – powiedział w Polskim Radiu 24 mecenas Stefan Hambura.
rozwiń zwiń