X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rekonstrukcja rządu. „Podejrzewam, że nie będzie wielkich zaskoczeń”

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 18:45
We wtorek, w południe, ma dojść do zaprzysiężenia nowych ministrów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. W Debacie Dnia o tym, kto może pożegnać się z dotychczasowym stanowiskiem, mówili Piotr Nisztor z Gazety Polskiej Codziennie i Tomasz Żółciak z Dziennika Gazety Prawnej.
Audio
  • 8.01.18 Jutro rekonstrukcja rządu. „Podejrzewam, że nie będzie wielkich zaskoczeń”
Posiedzenia Rady Ministrów 28.12.2017
Posiedzenia Rady Ministrów 28.12.2017Foto: KPRM / flickr / CC0

– Wreszcie, po długich miesiącach „rządowej telenoweli”, dowiemy się, jak to wszystko będzie wyglądać – powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor. – Podejrzewam, że , nie spotka nas jakiś nieprawdopodobny szok – dodawał.

W poniedziałek, w kancelarii premiera, zjawili się Anna Streżyńska (minister cyfryzacji), Witold Waszczykowski (szef MSZ) i Konstanty Radziwiłł (minister zdrowia). – To prawdopodobnie są członkowie rządu, którzy pożegnają się ze swoimi stanowiskami – komentował na naszej antenie Tomasz Żółciak.

Według medialnych doniesień, minister Streżyńska, związana ze środowiskiem wicepremiera Gowina, opuści swoje stanowisko ze względu na to, że szefową resortu finansów może zostać Teresa Tatiana Czerwińska, do 2017 roku podsekretarz stanu w ministerstwie Jarosława Gowina, obecnie piastująca analogiczne stanowisko w ministerstwie finansów.

– Czerwińska ma dość wysokie notowania wśród samorządowców. Tymczasem, rząd na kilku płaszczyznach jest skonfliktowany z władzami lokalnymi. Awans osoby dobrze postrzeganej w tym środowisku, która odpowiada za sferę budżetową, to dobry prognostyk (…) – mówił Tomasz Żółciak.

Kandydatem do zastąpienia Witolda Waszczykowskiego jest natomiast Krzysztof Szczerski, sekretarz stanu w kancelarii prezydenta. W ocenie Piotra Nisztora, Andrzej Duda nie pozwoli jednak na to, by został on szefem MSZ. – To tak, jakby prezydent miał stracić głównego rozgrywającego. Tego Andrzej Duda nie zaryzykuje, Szczerski to dla niego zbyt ważny człowiek – pointował publicysta.

Więcej tematów i komentarzy w całej rozmowie.

Goście PR24: Piotr Nisztor i Tomasz Żółciak
Goście PR24: Piotr Nisztor i Tomasz Żółciak

Gospodarzem programu był Piotr Wąż.

Polskie Radio 24/PAP/zz

Debata Dnia w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 8.01.18

Godzina emisji: 17.06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

„Chyba nikt nie ma wątpliwości, że szef MSZ pożegna się ze swoim stanowiskiem”

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2017 11:47
- Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin mają dziś niepodważalną pozycję. To liderzy ugrupowań, które wchodzą w skład Zjednoczonej Prawicy i nie da się ich w zasadzie ruszyć nie niszcząc większości parlamentarnej Zjednoczonej Prawicy i PiS – powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski z Do Rzeczy. Odniósł się w ten sposób m.in. do zapowiadanej po Nowym Roku rekonstrukcji rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok 2018 ważny dla polskiej dyplomacji

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 11:39
W roku 2018 prezydent Andrzej Duda będzie bardzo aktywny na polu międzynarodowym – powiedział w środę na antenie TVP rzecznik prezydenta, Krzysztof Łapiński. Jak podkreślał w Polskim Radiu 24 dr Kamil Zajączkowski, europeista z Uniwersytetu Warszawskiego, „ofensywa dyplomatyczna” przede wszystkim powinna skupić się na „odcinku europejskim”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Zdaje się, że ograniczono rekonstrukcję”

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2018 09:19
– Zdaje się, że na czwartkowym spotkaniu szefostwa PiS ograniczono rekonstrukcję. Okazuje się, że kiedy trzeba wymieniać konkretnie ludzi to jest znacznie trudniej – powiedział w Debacie Poranka Stanisław Janecki z tygodnika Sieci Prawdy. O rekonstrukcji mówił także publicysta Michał Matys.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekonstrukcja rządu. „Może okazać się rekonstrukcją kulawą”

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2018 15:50
– Witold Waszczykowski pożegnał się już ze swoimi współpracownikami, więc najprawdopodobniej będziemy mieli nowego ministra spraw zagranicznych – powiedziała Eliza Olczyk z tygodnika „Wprost”. W Polskim Radiu 24 razem z prof. Kazimierzem Kikiem z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i Jackiem Liziniewiczem z „Gazety Polskiej Codziennie” odniosła się do planowanej rekonstrukcji rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie rozmiary będzie miała rekonstrukcja rządu? „Wiele wskazuje na to, że nie będzie zbyt głęboka”

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2018 20:14
– Anna Streżyńska, mimo że jest jednym z lepszych ministrów, padnie prawdopodobnie ofiarą rekonstrukcji, bo nie pasuje do żadnej układanki – powiedział Rafał Ziemkiewicz z tygodnika „Do Rzeczy”. Odniósł się w ten sposób do zapowiedzianych na najbliższe dni zmian w składzie Rady Ministrów. W audycji „Wróżenie z Faktów" swoimi przewidywaniami, odnośnie ewentualnych roszad, podzielił się także Roman Imielski z „Gazety Wyborczej”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekonstukcja rządu. „Jest rzeczą normalną, że ministrowie są powoływani, odwoływani”

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 23:00
- Prezydent Andrzej Duda wyrażał swoje oczekiwanie i jak się wydaje, zostanie ono zaspokojone. Prezydent mówił, że chciałby by zmiany w rządzie następowały w miarę szybko i by nie był to niekończący się serial, ale merytoryczna decyzja i przystąpienie do realizacji kolejnych zadań – powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Odniósł się w ten sposób do rekonstrukcji rządu, która – jak poinformowała rzeczniczka rządu – ma się zakończyć we wtorek.
rozwiń zwiń