X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Debata Dnia: Będzie śledztwo ws. umów na użytkowanie autostrady A2

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 18:00
– Nie mieliśmy doświadczenia, a bardzo potrzebowaliśmy autostrad – mówił w Debacie Dnia Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute. Prokuratura Krajowa potwierdziła, że będzie prowadzone śledztwo w sprawie umów koncesyjnych podpisanych na budowę autostrady A2 między Koninem a Świeckiem. Gościem Polskiego Radia 24 był również Bartłomiej Radziejewski z „Nowej Konfederacji”.
Audio
  • 12.02.18 Debata Dnia: Będzie śledztwo ws. umów na użytkowanie autostrady A2
Autostrada A2, zdjęcie ilustracyjne
Autostrada A2, zdjęcie ilustracyjneFoto: Wikimedia Commons, pl:user:Jamal 2

Wszczęcie postępowania ws. umów dot. budowy i użytkowania autostrady A2 zlecił Prokurator Generalny, Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Zdaniem ministra, warunki umowy podpisanej w 1997 roku są dla Skarbu Państwa niekorzystne, a opłaty na tej trasie zbyt wysokie.

Chodzi o koncesję przyznaną spółce Autostrada Wielkopolska. W myśl podpisanego porozumienia, spółka przez 40 lat może ustalać wysokość opłat za korzystanie z drogi. Obecnie opłata za przejazd 150-kilometrowym odcinkiem autostrady między Koninem a Nowym Tomyślem wynosi 60 złotych.

Jak wskazywał na naszej antenie Tomasz Wróblewski, wątpliwości, co do autostrady A2, można już szukać na etapie jej budowy. – (…) najbardziej skomplikowane odcinki, rozjazdy czy mosty, zostały przypisane stronie państwa, a najprostsze były po stronie firmy Jana Kulczyka. Od samego początku to było przygotowane, ustawione – mówił komentator. – Pytanie, czy ludzie byli naiwni, czy może zainteresowani, by ta umowa tak wyglądała. Tego nie wiem – dodawał.

– Jestem ciekawy, czy to śledztwo zdąży się zakończyć. Czy nie będzie tak, że wielkie imperium Kulczyków zrozumie, że ma słaby okres - jest sprawa Ciechu i A2 - wykorzysta swoje kontakty i będzie gotowe się dogadać, pójść na jakiś kompromis (…). Miejmy tylko nadzieję, że z państwem, a nie urzędnikiem – powiedział Tomasz Wróblewski.

Gościem Polskiego Radia 24 był również Bartłomiej Radziejewski z „Nowej Konfederacji”, a komentatorzy odnieśli się także m.in. do kwestii kontrowersji wokół prywatyzacji Ciechu.

W sprawie nieprawidłowości wokół prywatyzacji Ciechu zatrzymano sześć osób. Wśród nich są były wiceminister skarbu Paweł T., radca ministra, Michał M. oraz dyrektor i specjalista Departamentu Przekształceń Własnościowych i Prywatyzacji, Tomasz Z. i Jakub W. Zatrzymano również dwóch przedstawicieli spółki doradczej ING Securities, którzy brali udział w prywatyzacji spółki Ciech.

– Wątpliwości wokół prywatyzacji Ciechu są od lat. Jeśli prokuratura działa zgodnie z regułami sztuki, należy się cieszyć, że coś się ruszyło – oceniał Bartłomiej Radziejewski.

Goście Debaty w studiu PR24 Goście Debaty w studiu PR24

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Piotr Wąż.      

Polskie Radio 24/IAR/zz

Debata Dnia w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 12.02.18

Godzina emisji: 17.10


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Publicyści o zatrzymaniach ws. prywatyzacji Ciechu. „Sprzedaż spółki odbyła się po cenach hurtowych”

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 15:00
Sześć osób, w tym były wiceminister skarbu w rządzie PO-PSL Paweł T. i były prezes Giełdy Papierów Wartościowych, zostało zatrzymanych w sprawie prywatyzacji Ciechu - poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne. O nieprawidłowościach podczas prywatyzacji spółki Ciech, lidera polskiego rynku chemicznego i jednej z największych polskich firm o międzynarodowym zasięgu, mówili w Debacie Poranka Piotr Nisztor (Gazeta Polska Codziennie) oraz Adam Ostolski (Krytyka Polityczna).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cezary Gmyz: Tak naprawdę Jan Kulczyk dostał Ciech za darmo

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 13:50
Trwają przesłuchania osób zatrzymanych w związku z nieprawidłowościami przy prywatyzacji spółki Ciech. Mają oni usłyszeć zarzuty przekroczenia uprawnień, korupcji i poświadczania nieprawdy w dokumentach. W Polskim Radiu 24 komentarz Cezarego Gmyza z Telewizji Polskiej, dziennikarza śledczego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Żalek: władza uważała, że jest od tego, by służyć miliarderom

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 17:07
– Mieliśmy władzę, która była na postronku służb i baronów tych służb – mówił w Rozmowie PR24 Jacek Żalek z Porozumienia. Polityk w taki sposób komentował m.in. zatrzymania w sprawie nieprawidłowości przy prywatyzowaniu spółki Ciech. Jednym z zatrzymanych jest były wiceminister skarbu w rządzie PO-PSL.
rozwiń zwiń