X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Debata Dnia: Publicyści o sporze izraelsko-polskim

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 18:00
Trwa izraelsko-polski spór dotyczący nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. W Debacie Dnia Polskiego Radia 24 sprawę komentowali publicyści: Karol Gac z "Do Rzeczy" i Rafał Woś z "Polityki".
Audio
  • 19.02.18 Debata Dnia: Publicyści o sporze izraelsko-polskim
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Kamil PIKLIKIEWICZ/EASTNEWS

Jak oceniał na naszej antenie Karol Gac, spór między Tel-Awiwem a Warszawą to pokłosie spraw dotyczących porządkowania kwestii związanych z reprywatyzacją. – Nie zazdroszczę politykom partii rządzącej. Wydaje się, że nie ma w tym momencie aż tak dobrego rozwiązania konfliktu. Oczywiście nowelizacja załatwi pewną sprawę, bo - o czym mówią nawet osoby przychylne władzy, np. prof. Cenckiewicz czy premier Olszewski - ustawa jest dość nieprecyzyjna – komentował gość PR24. – Z drugiej strony, mam wrażenie, że to jest echo, a nie przyczyna sporu. Musimy pamiętać, że w tle mamy ustawę reprywatyzacyjną, którą dziwnym zbiegiem okoliczności "schowano" – dodawał publicysta „Do Rzeczy”.

Rafał Woś z kolei powiedział, że „jeśli kryzys spowoduje odesłanie do szuflady kwestii reprywatyzacji, będzie to wielka porażka PiS”. – Kwestia reprywatyzacji, to, że PiS się za nią zabrał, dla krytyków PO czy szerzej III RP, było ważne. Nawet ci, którzy nie lubią PiS, przyznawali, że obecnie rządzący przynajmniej wzięli się za ten wielki problem, który rodził przez lata rażącą niesprawiedliwość – wskazywał dziennikarz.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Piotr Wąż.

______________________

Debata Dnia w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 19.02.18

Godzina emisji: 17.10


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Borys Budka (PO): powinniśmy walczyć z pojęciem "polskie obozy śmierci”

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 08:09
- O ustawie o IPN mówi się, że ma przeciwdziałać określeniom „polskie obozy śmierci”, ale takie pojęcie absolutnie w niej nie pada. Prawo musi być ścisłe i precyzyjne. Ta ustawa jest nieostra – powiedział w audycji 24 Pytania był Borys Budka z Platformy Obywatelskiej. Odniósł się także do pomnika smoleńskiego, który powstaje na pl. Piłsudskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po wypowiedzi premiera w Monachium. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 10:20
- Zbrodniarze żydowscy byli, tak jak byli zbrodniarze innych narodów – powiedział w Debacie Poranka Jakub Jałowiczor z Gościa Niedzielnego. Odniósł się w ten sposób do słów premiera Morawieckiego w Monachium. Gościem Polskiego Radia 24 był także Adam Ostolski z Krytyki Politycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przez pół wieku polityka historyczna była zaniedbywana

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 11:59
- Podnieśliśmy głowę i zaczęliśmy definiować naszą sytuację. To ucieranie się stanowisk – powiedział w kontekście obecnych relacji polsko-żydowskich Miłosz Lodowski z portalu Rebelya.pl. Jak dodał, w Polsce przez 50 lat była zaniedbywana polityka historyczna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historyk: premier Mateusz Morawiecki powiedział prawdę

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 17:01
- Trzeba sporo złej woli, by słowa premiera interpretować w taki sposób, w jaki zrobiła to strona izraelska. Nie widzę powodu by nie mówić o czarnych kartach w historii innych narodów. To, co powiedział premier, to była prawda. Pozostaje kwestia interpretacji i pewnej dobrej woli z drugiej strony, a nie szukania dziury w całym – powiedział w audycji Północ Południe historyk Piotr Dmitrowicz. Gościem Polskiego Radia 24 był również Bronisław Wildstein, członek zespołu ds. dialogu prawno-historycznego z Izraelem.
rozwiń zwiń