Prawo i Sprawiedliwość zapowiada nowe projekty. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 18:35
Politycy Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli serię spotkań z wyborcami. - To jedyna władza odkąd pamiętam, która dotrzymuje obietnic – zaznaczył w Debacie Dnia Polskiego Radia 24 Adam Borowski, redaktor Gazety Polskiej. Razem z Adamem Bułą z Polska The Times podsumowywali zapowiedzi PiS złożone sobotniej konwencji wyborczej.
Audio
  • 16.04.18 Adam Borowski: chętnie płacę podatki bo to służy ludziom
Prokurator Generalny, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Warszawa, 14.04.2018
Prokurator Generalny, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Warszawa, 14.04.2018Foto: PAP/Radek Pietruszka

Podczas sobotniej konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy pod hasłem "Polska jest jedna" premier Mateusz Morawiecki zapowiedział 5 nowych projektów, w tym mniejszy ZUS dla małych firm, obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 proc., wyprawkę w wysokości 300 zł dla uczniów, 23 mld zł na program dla seniorów Dostępność+, przeznaczenie 5 mld zł na stworzenie nowego funduszu dróg lokalnych.

Zdaniem Adama Buły to przyspieszony plan na zachęcenie Polaków do wyboru PiS na drugą kadencję. - Wskazuje to na chęć partii rządzącej do otwarcia się z nowymi pomysłami dla Polaków – powiedział gość i audycji. Zauważył, że po takim otwarciu trudno będzie jednak znaleźć pomysły na kampanię tuż przed wyborami parlamentarnymi.

- Nierówności społeczne, które powstały w latach 90. wyrównał dopiero dodatek 500 +. Dzięki temu udało się zlikwidować ubóstwo dzieci – stwierdził z kolei Adam Borowski. I dodał, że chętnie płaci podatki, kiedy wie, że są one wydawane na cele prospołecznie. Redaktor Gazety Polskiej, zwrócił uwagę, że premier Tusk złożył w 2007 163 obietnice, z czego dotrzymał jedną: zbudowanie Orlików.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Piotr Wąż.

Polskie Radio 24/km

Debata Dnia w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 16.04.18

Godzina emisji: 17.10


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Premier Morawiecki zapowiedział udogodnienia dla rodzin, firm i seniorów

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 18:15
Podczas konwencji PiS premier Mateusz Morawiecki zapowiedział udogodnienia dla rodzin, przedsiębiorców, seniorów, uczniów i kierowców. Konwencję PiS skomentowali w PR24 Andrzej Sadowski (prezes Centrum im. Adama Smitha), Wojciech Wybranowski („Do Rzeczy”), dr Piotr Zakrzewski (politolog z UKSW), Krzysztof Losz ("Nasz Dziennik") oraz Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Dnia. Komentarze do konwencji Prawa i Sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 16:00
Premier zapowiada podczas konwencję PiS w Warszawie tzw. „piątkę Morawieckiego”. To pakiet pięciu zmian przewidujący między innymi - obniżkę składki ZUS i podatku CIT, a także wsparcie dla uczniów, fundusz budowy dróg lokalnych i ułatwienia dla seniorów i osób niepełnosprawnych. O konwencji PiS mówili w audycji Debata Dnia Michał Wróblewski (publicysta), Kraol Gac (portal Dorzeczy.pl) i prof. Antoni Kamiński (Instytut Studiów Politycznych PAN).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe zapowiedzi programowe PiS. „Świadectwo wrażliwości społecznej premiera i rządu”

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2018 22:00
– Musimy i chcemy zmieniać nasze podejście w zależności od oczekiwań społecznych – powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem „Polska jest jedna” premier zapowiedział nowe pomysły na reformy społeczno-gospodarcze. Do wystąpienia szefa rządu odniósł się w magazynie „Północ-Południe” Andrzej Potocki z tygodnika „Sieci”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: aby zmienić politykę gospodarczą, musimy słuchać ludzi

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 14:21
Mateusz Morawiecki powiedział, że polska gospodarka jest „gospodarką rozwoju zależnego”, gdyż w kluczowych sektorach dominuje zagraniczny kapitał. Na spotkaniu z mieszkańcami Krakowa premier podkreślił, że rząd stara się zapobiec negatywnym skutkom tego stanu rzeczy. Zapowiedział też wsparcie małych firm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po konwencji PiS. "Program ważniejszy od nazwisk”

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 15:45
Pięć propozycji programowych, tzw. "piątkę Morawieckiego" przedstawił premier podczas konwencji PiS w Warszawie. Komentował je Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.
rozwiń zwiń