X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komisja Weryfikacyjna przyznała pierwsze odszkodowania. "Dobry krok"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 19:23
- Patryk Jaki zapowiadał, że będą odszkodowania i odszkodowania są. Dziwi mnie tylko, że ratusz zapowiedział odwołania. Hanna Gronkiewicz-Waltz wielokrotnie bowiem zapewniała, że przez całą swoją kadencję starała się pomóc lokatorom – powiedział w  Debacie Dnia Adam Borowski z Gazety Polskiej. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli także Mariusz Gierej (mPolska24.pl) i Łukasz Kobeszko (Nowa Konfederacja).
Audio
  • 21.05.18 Mariusz Gierej, Łukasz Kobeszko i Adam Borowski o pracach komisji reprywatyzacyjnej.
Przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej Patryk Jaki (C) i członkowie komisji Robert Kropiwnicki (L), Łukasz Kondratko (2L), Sebastian Kaleta (3L), Bartłomiej Opaliński (3P), Paweł Rabiej (2P) oraz Adam Zieliński (P) podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie,
Przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej Patryk Jaki (C) i członkowie komisji Robert Kropiwnicki (L), Łukasz Kondratko (2L), Sebastian Kaleta (3L), Bartłomiej Opaliński (3P), Paweł Rabiej (2P) oraz Adam Zieliński (P) podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie, Foto: PAP/Leszek Szymański

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji przyznała w poniedziałek pierwsze odszkodowania lokatorom zreprywatyzowanych nieruchomości warszawskich przy ul. Nabielaka 9, Nowogrodzkiej 6A, Poznańskiej 14 i Marszałkowskiej 43. Suma przyznanych odszkodowań wynosi ponad 216 tys. zł. Ponadto komisja przyznała zadośćuczynienie w kwocie 100 tys. zł córce zamordowanej działaczki Jolanty Brzeskiej.

- Dziwię się, że są to tak małe odszkodowania. Ratusz płacił wiele milionów złotych odszkodowań za tzw. bezumowne użytkowanie. Na konta złodziei poszło mnóstwo pieniędzy – podkreślił Adam Borowski.

Zdaniem Łukasza Kobeszko, „wartości materialne nie są ekwiwalentem dla utraconego ludzkiego życia”. - Pieniądze nie zwrócą życia. Jest to dobry krok i tyle można na razie powiedzieć. Miejmy jednak nadzieję, że córka Jolanty Brzeskiej nie tylko otrzyma te pieniądze, ale że - przede wszystkim - sprawcy zostaną kiedyś wykryci i ukarani, że staną przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Byłoby to uwieńczeniem jednej z najczarniejszych historii ostatnich lat w Polsce – mówił.

W opinii Mariusza Giereja, „warszawski ratusz nie będzie chciał przyznać się do winy wypłacając od razu odszkodowania”. – Ratusz będzie próbował podważyć decyzje komisji, która pokazuje dużą skalę patologii w procesach reprywatyzacyjnych - stwierdził.

Jak zaznaczył, jest to rozgrywka polityczna obu kandydatów na prezydenta Warszawy, zarówno Patryka Jakiego, jak i Rafała Trzaskowskiego. – Oczekuję, że w Warszawie pojawi się w końcu trzeci kandydat - niezależny, z dużym nazwiskiem, warszawiak, który nie odda Warszawy w ręce polityków z jednej lub drugiej opcji, którzy grają tak naprawdę o dużą politykę a nie o miasto – podsumował.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Piotr Wąż.

Polskie Radio 24/pr

Debata Dnia w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________

Data emisji: 21.05.18

Godzina emisji: 18:06

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Reprywatyzacja w Warszawie. Nagrody dla urzędników ratusza

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 10:57
Ponad 2,5 mln zł nagród w latach 2007-2013 przeznaczyła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz dla urzędników zajmujących się reprywatyzacją. Poinformował o tym na konferencji prasowej członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Sebastian Kaleta. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski z Gazety Polskiej Codziennie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja weryfikacyjna przyznała odszkodowania lokatorom 4 nieruchomości

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 13:50
Komisja weryfikacyjna do spraw warszawskiej reprywatyzacji przyznała pierwsze zadośćuczynienie i odszkodowania dla lokatorów zreprywatyzowanych nieruchomości. Pieniądze będzie musiał wypłacić warszawski Ratusz. Decyzję skomentował w audycji Północ-Południe Karol Perkowski z Wolnego Miasta Warszawa oraz Jan Popławski ze Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.
rozwiń zwiń