X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wysłuchanie Polski ws. artykułu 7. "Mamy wrażenie, że doszliśmy do ściany"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2018 19:58
Pewne decyzje mogą zapaść podczas dzisiejszego wychłuchania Polski ws. art. 7. Należy tylko postawić pytanie, czy będą one egzekwowane - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute. Gościem Debaty Dnia był również Łukasz Kobeszko z Nowej Konfederacji. 
Audio
  • 26.06.18 Łukasz Kobeszko i Tomasz Wróblewski o wysłuchaniu Polski ws. artykułu 7.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Dzisiaj rozpoczęło się wysłuchanie Polski ws. artykułu 7. Odbywa się ono bez udziału mediów. O to, w jaki sposób oceniają sam fakt wezwania Polski w ramach prowadzonej wobec niej procedury, pytani byli w Debacie Dnia Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute oraz Łukasz Kobeszko, Nowa Konfederacja. 

- Idea Unii Europejskiej polega na wypracowywaniu konsensusów. Czyli na dużej ilości mniej lub bardziej formalnych spotkań. Dlatego jest mnóstwo przestrzeni, w której inne państwa mogą chcieć coś od Polski uzyskać w zamian za łagodniejsze potraktowanie naszego kraju jeśli chodzi o nieszczęsny paragraf 7. - tłumaczył Tomasz Wróblewski. Jego zdaniem jeśli negocjacje z Polską będą się odbywały za zamkniętymi drzwiami, wówczas szansa, by coś ugrać, się zwiększy.

Do sprawy artykułu 7. odniósł się również  Łukasz Kobeszko. - Należy zaznaczyć, że mamy do czynienia z nową procedurą, której pierwszym podmiotem jest właśnie Polska. I trochę dziwi mnie decyzja, że rozmowy na ten temat są zamknięte dla dziennikarzy - powiedział gość Debaty Dnia. Przypomniał też, że zakończono już pewien etap we wspomnianych negocjacjach, polegający na wymianie dokumentów. - Teraz wszyscy mamy wrażenie, że doszliśmy do ściany. Polska nie jest w stanie już nic więcej zaproponować, więc trudno powiedzieć, na czym miałby polegać kompromis z UE. Uważam, że wszystko zależy od skuteczności polskiej dyplomacji w uzbieraniu poparcia dla odrzucenia dalszych postępowań wobec naszego kraju - kontynuował Kobeszko. A jaki może być efekt dzisiejszego wysłuchania Polski? - Nie spodziewam się przełomowych oświadczeń. Wszystkie rozwiązania są możliwe - podsumował Gość.

Natomiast według Tomasza Wróblewskiego, "pewne decyzje mogą zapaść". - Należy tylko postawić pytanie, czy będą one egzekwowane. Słyszymy o zamrażaniu pieniędzy z budżetu unijnego. Ale do tej pory jedyne, co się udało UE, to tak splątać wszystkie interesy różnych grup, żeby było trudniej cokolwiek zrobić - przekonywał komentator. 

Więcej tematów i komentarzy w całej audycji.

Gospodarzem programu był Adrian Stankowski.  

__________________

Data emisji: 26.06.18

Godzina emisji: 18.06

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Konrad Szymański komentuje miniszczyt UE. "Plan relokacji uchodźców się nie powiedzie"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 14:53
- Przebieg miniszczytu UE wskazuje, że narzucenie państwom członkowskim Unii przymusowej relokacji uchodźców się nie powiedzie - powiedział w poniedziałek wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański. Dodał, że obniżanie frekwencji na miniszczycie było w interesie państw przeciwnych relokacji.
rozwiń zwiń