X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Debata Dnia: Publicyści o przesłuchaniu Andrzeja Parafianowicza przed komisją ds. Amber Gold

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 19:20
- Mamy do czynienia z trwałą chorobą polskiej administracji. Nie działa się w niej po to, by realizować zadania, ale po to, by nic się nie stało urzędnikowi podczas realizacji tych działań - powiedział w Debacie Dnia Piotr Pałka, publicysta. Przed komisją śledczą ds. Amber Gold zeznania złożył we wtorek były wiceminister finansów, Andrzej Parafianowicz. W Polskim Radiu 24 również komentarz Katarzyny Kozłowskiej z Kurhaus Publishing i "Dziennika Gazety Prawnej". 
Audio
  • 17.07.18 Debata Dnia: Publicyści o przesłuchaniu Andrzeja Parafianowicza przed komisją ds. Amber Gold
Andrzej Parafianowicz podczas przesłuchania przed komisją śledczą ds. Amber Gold
Andrzej Parafianowicz podczas przesłuchania przed komisją śledczą ds. Amber GoldFoto: PAP/Leszek Szymański

Jak wskazywała na naszej antenie Katarzyna Kozłowska, dotychczasowe zeznania świadków przed komisją śledczą pozwalają stwierdzić, że w sprawie Amber Gold można mówić o dwóch rodzajach odpowiedzialności. - Po pierwsze, to odpowiedzialność indywidualna osób, które świadomie rozwinęły tę działalność w oparciu o oszukańcze przesłanki (...). Jest wystarczająco dużo dowodów, by postawić zarzuty różnym osobom, które sprzyjały rozwojowi organizacji poza prawem. Mamy do czynienia także z odpowiedzialnością polityczną (...). Polityczną odpowiedzialność ponosi poprzednia ekipa rządząca - wskazywała w Debacie Dnia publicystka. 

Zdaniem Piotra Pałki, w kontekście działalności Amber Gold można mówić o swego rodzaju "parasolu ochronnym". - Nie mam wątpliwości, że tak było. Dopuszczam przypadki w takich sprawach, ale jeśli nagromadzenie przypadków "na metr kwadratowy" jest tak gigantyczne, to nie jest możliwe, że jest to po prostu spirala przypadków - mówił komentator. Gość PR24 dodał, że kolejne przesłuchania przed komisją ds. Amber Gold pokazują indolencję państwa polskiego. 

- Mam wrażenie, że nasza administracja państwowa przyjęła sobie za wzór Indie. Stara się na tym tle wypaść "jeszcze lepiej", jeżeli chodzi o skomplikowanie np. kwestii obiegu dokumentów - komentował Piotr Pałka. - Mamy do czynienia z trwałą chorobą polskiej administracji. Nie działa się w niej po to, by realizować zadania, ale po to, by nic się nie stało urzędnikowi podczas realizacji tych działań - podkreślił. Podobnego zdania jest Katarzyna Kozłowska. - Przesłuchanie ministra Parafianowicza potwierdza to, czego dowiedzieliśmy się z nagrań z "Sowy i Przyjaciół", czym jest państwo polskie - pointowała dziennikarka. 

Więcej tematów i komentarzy w całej audycji. 

Gospodarzem Debaty Dnia był Krzysztof Świątek

Polskie Radio 24/zz

--------------------------

Data emisji: 17.07.18

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Małgorzata Wasserman: kłamaliście w Sejmie, że o Amber Gold dowiedzieliście się 19 kwietnia 2012 r.

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 14:42
- Ministerstwo Finansów skłamało informując w Sejmie, że do 19 kwietnia 2012 roku resort nie wiedział o sprawie Amber Gold - stwierdziła podczas posiedzenia komisji śledczej Małgorzata Wassermann. B. wiceszef MF Andrzej Parafianowicz zeznał wcześniej, że nt. Amber Gold rozmawiał pod koniec 2011 roku z szefem KNF Andrzejem Jakubiakiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politycy o Amber Gold. "Ponury obraz braku nadzoru"

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 17:23
Komisja śledcza do spraw Amber Gold kontynuuje przesłuchania w wątku służb skarbowych. We wtorek zeznania składał były wiceminister finansów i Generalny Inspektor Informacji Finansowej Andrzej Parafianowicz. Jaki obraz afery wyłania się z tego przesłuchania? O tym dyskutowali w Rozmowie PR24 posłowie: Bartosz Kownacki (PiS) i Krzysztof Paszyk (PSL).
rozwiń zwiń