X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy rząd spełni postulaty Solidarności?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 19:42
NSZZ "Solidarność" czeka na odpowiedź rządu dotyczącą swoich postulatów. - To duży kłopot dla rządu, ale też dla Solidarności, która dość mocno zaangażowała się w poparcie dla tego gabinetu – mówił w "Debacie dnia" Mikołaj Wójcik (Fakt). Gościem Polskiego Radia 24 był również Karol Gac (DoRzeczy.pl).
Audio
  • 08.08.2018 Mikołaj Wójcik (Fakt) i Karol Gac (DoRzeczy.pl) - Debata dnia cz. 1
  • 08.08.2018 Mikołaj Wójcik (Fakt) i Karol Gac (DoRzeczy.pl) - Debata dnia cz. 2
Premier Mateusz Morawiecki oraz przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda podczas konferencji prasowej po nadzwyczajnym spotkaniu Komisji Krajowej NSZZ Solidarność
Premier Mateusz Morawiecki oraz przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda podczas konferencji prasowej po nadzwyczajnym spotkaniu Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność"Foto: PAP/Marcin Gadomski

Najważniejsze postulaty "Solidarności" to podwyżki w budżetówce, wzrost płacy minimalnej i odblokowanie kwoty bazowej do naliczania funduszu socjalnego. – Odnoszę wrażenie, że Prawo i Sprawiedliwość, które w 2015 roku znalazło język dojścia do Polaków, prowadząc kampanię trafiającą w ich potrzeby, zaczyna to tracić i „uwładzawiać się” – mówił Mikołaj Wójcik.

Zdaniem Karola Gaca chcąc uniknąć konfliktu, rząd będzie musiał przygotować konkretne rozwiązania postulatów przedstawionych przez szefa Solidarności. - Premier Morawiecki będzie musiał policzyć i zobaczyć co może zaproponować, a wtedy przekaże odpowiedź przewodniczącemu związku. Rozmawiałem z Piotrem Dudą i ten uważa, że pomimo dobrej współpracy z rządem na wielu polach, w związku z obniżeniem wieku emerytalnego, czy wywalczeniu wielu spraw społecznych, Solidarność nie zawaha się przed wyjściem na ulicę. Oczywiście będą rozmowy i referendum, ale jego zdaniem, w kwestiach walki o prawa pracowników nie ma możliwości ustąpienia. Teraz układa się dobrze z rządem Prawa i Sprawiedliwości, ale to nie powód, by nie można go było naciskać w pewnych sprawach. To jest szef związku zawodowego, który ma inne cele niż premier Morawiecki. W interesie premiera jest to, aby wszystko wyważyć i znaleźć jakiś konsensus. Konflikt nie leży w interesie żadnej ze stron – wyjaśniał publicysta DoRzeczy.pl.

Publicyści skomentowali również doniesienia, że jednym z postulatów Solidarności miałaby być dymisja minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej. W "Debacie dnia" również o sytuacji wokół Sądu Najwyższego i kampanii przed wyborami samorządowymi.

Gospodarzem audycji była Joanna Miziołek. 

-------------------------------

Data emisji: 08.08.18

Godzina emisji: 18.06

PR24/PAP/IAR/dk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Eksperci komentują spotkanie Mateusza Morawieckiego z członkami "Solidarności"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 18:41
– Powinno się najpierw przeprowadzić audyt w administracji państwowej, a dopiero później mówić o podwyżkach – stwierdził w audycji "Puls Trójki" Arkadiusz Pączka z organizacji Pracodawcy RP. Andrzej Berezowski z "Tygodnika Solidarność" zwrócił natomiast uwagę na to, że "S" szykuje się do protestów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Solidarność" będzie protestować? Rzecznik Komisji Krajowej "S": nie ma przełomu po spotkaniu z premierem

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 12:46
- Nie oddalamy się od groźby protestów - mówił w audycji "W samo południe" Marek Lewandowski, rzecznik Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". W ten sposób odniósł się do spotkania członków "S" z premierem Mateuszem Morawieckim. 
rozwiń zwiń