X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zamieszanie wokół uroczystości na Westerplatte. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 09:18
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie zaprosił wojska na uroczystości związane z rozpoczęciem drugiej wojny światowej na Westerplatte - poinformował na konferencji prasowej szef resortu obrony Mariusz Błaszczak. - Przedstawiciele służb mundurowych są zapraszani i uczestniczą w uroczystościach wybuchu II wojny światowej, tak będzie też i w tym roku – odpowiedział ministrowi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. O sporze dotyczącym obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej, 1 września na Westerplatte, rozmawiali w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek (Gazeta Polska Codziennie) oraz Tomasz Walczak (Super Express).
Audio
  • 09.08.2018 Maciej Kożuszek (Gazeta Polska Codziennie) oraz Tomasz Walczak (Super Express) - Debata dnia cz. 1
  • 09.08.2018 Maciej Kożuszek (Gazeta Polska Codziennie) oraz Tomasz Walczak (Super Express) - Debata dnia cz. 2
Kompania honorowa Wojska Polskiego przed Pomnikiem Obrońców Wybrzeża na Westerplatte podczas uroczystości upamiętniających 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej na Westerplatte
Kompania honorowa Wojska Polskiego przed Pomnikiem Obrońców Wybrzeża na Westerplatte podczas uroczystości upamiętniających 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej na WesterplatteFoto: PAP/Adam Warżawa

Szef MON zaapelował do prezydenta Gdańska o zmianę swojej decyzji w sprawie obchodów na Westerplatte rocznicy wybuchu II wojny światowej. Mariusz Błaszczak poinformował na konferencji prasowej, że Paweł Adamowicz nie zaprosił wojska na uroczystości 1 września. - Taką informację otrzymał wojewoda pomorski - mówił minister obrony.

- Politycy, w tym plemiennym sporze Platformy Obywatelskiej z Prawem i Sprawiedliwością, potrafią z drobnej rzeczy zrobić temat, który urasta do rangi racji stanu. Mamy słowo przeciwko słowu. Minister Błaszczak twierdzi, że żadnego zaproszenia nie było, co potwierdziła armia, z kolei pan Adamowicz mówi, że zaproszenie było – mówił Tomasz Walczak. - Spór symboliczny o nic. Logiczne jest, że na Westerplatte wojsko musi być, bo to symbol heroizmu polskiego żołnierza. Nie wyobrażam sobie, że mogłoby tam zabraknąć asysty wojskowej i naszych żołnierzy. Paweł Adamowicz gra w to, co lubi grać spora część liberalnej opozycji, czyli w drobne złośliwości wobec rządzących – dodał publicysta Super Expressu.

Zdaniem Macieja Kożuszka to nie jest spór o nic, tylko oburzające zachowanie prezydenta Gdańska. - Gdyby Paweł Adamowicz wysłał, czy chciał wysłać zaproszenie do wojska, to byłaby to prosta deklaracja skierowana do Ministerstwa Obrony Narodowej – mówił publicysta Gazety Polskiej Codziennie. – Paweł Adamowicz powiedział, że przedstawiciele służb mundurowych będą obecni na uroczystościach, ale równie dobrze może to być pułkownik Mazguła lub ktokolwiek inny z nim zaprzyjaźniony. A to jest coś innego niż asysta wojskowa. To kolejna sytuacja prowokacji ze strony prezydenta Adamowicza i są to rzeczy frustrujące. Mniej mnie oburza niezaproszenie wojska, tylko tłumaczenie, że minister Błaszczak utożsamił Gdańszczan z jakąś opcją niemiecką. To jest oburzające i tchórzliwe politycznie. Minister Błaszczak ewidentnie mówił personalnie o prezydencie Adamowiczu, a nie o mieszkańcach regionu Polski – dodał Maciej Kożuszek.

W "Debacie dnia" również o nowej ordynacji wyborczej do europarlamentu i dalszym sporze wokół Sądu Najwyższego.

Gospodarzem audycji był Krzysztof Świątek

-------------------------------

Data emisji: 09.08.18

Godzina emisji: 18.06

PR24/PAP/dk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Uroczystości na Westerplatte bez Wojska Polskiego? Prezydenta Gdańska Paweł Adamowicz zaprzecza

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 15:44
- Jeżeli ktoś się w tej sprawie skompromitował to nie Wojsko Polskie, ale Paweł Adamowicz. Wydaje się, że to do niego dotarło i teraz jego zapowiedź wycofania się ze wcześniejszych ustaleń - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej Codziennie". Prezydent Gdańska zdementował informację jakoby miał nie zaprosić przedstawicieli wojska na uroczystości z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamieszanie wokół uroczystości na Westerplatte. Wojsko Polskie nie zostało zaproszone?

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 15:21
- Brak Wojska Polskiego na uroczystości na Westerplatte to skandal, sytuacja nie do pomyślenia - oświadczył w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak. Zażądał od prezydenta Gdańska zmiany tej decyzji. - Nie wyobrażam sobie, żeby 1 września na Westerplatte nie było Wojska Polskiego - podkreślił. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gabriela Lenartowicz: spór o obecność wojska na Westerplatte elementem walki politycznej

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 17:02
- Spór wydaje mi się sztuczny. Mamy niestety taką przykrą przypadłość, że nadajemy polityczny wymiar historycznym świętom. Rozwiązaniem byłby jeden ceremoniał, który zwalniałby od tych wszystkich przepychanek – mówiła w Polskim Radiu 24 Gabriela Lenartowicz, posłanka Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń