Przemówienie Donalda Trumpa na forum ONZ. Komentarz

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 21:00
Prezydent Donald Trump zagroził całkowitą destrukcją Korei Północnej, jeśli zajdzie taka konieczność. Podczas przemówienia na forum ONZ w Nowym Jorku amerykański przywódca skrytykował także Iran. Prezydent Trump wezwał wszystkie kraje, by kierowały się własnymi interesami, ale podejmowały wspólne działania w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa. Przemówienie w audycji Światowa Szachownica komentował Tomasz Zalewski, były korespondent polskich mediów w USA.
Audio
  • 20.09.2017 Tomasz Zalewski, były korespondent polskich mediów w USA o przemówieniu prezydenta USA.
Prezydent USA Donald Trump podczas przemówienia na 72. Forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ.
Prezydent USA Donald Trump podczas przemówienia na 72. Forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ.Foto: PAP/EPA/ANDREW GOMBERT

Gość podkreślił, że nie pamięta takiego przemówienia prezydenta USA. – To było zupełnie coś nowego. Sam początek był zadziwiający, zaczął mówić, jak na jakimś wiecu, jak to się wspaniale w Ameryce dzieje – wskazywał.

Tomasz Zalewski zwrócił uwagę, że wojenna retoryka Trumpa to przeciwieństwo zasady, sformułowanej niegdyś przez prezydenta Roosevelta, że „polityka zagraniczna, to powinno być: mów delikatnie i trzymaj w ręku ciężki kij”. – Trump na pewno nie mówi delikatnie. Co do kija, to akurat lepiej by było, by go nie używał akurat wobec Korei i Iranu, bo trudno sobie wyobrazić skutki rozwiązania siłowego – zaznaczył.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Paweł Lekki.  

Polskie Radio 24/ip

_____________________

Światowa Szachownica w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 20.09.2017

Godzina emisji: 20:35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak