USA gotowe na działania militarne wobec Korei Północnej

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 21:36
Donald Trump wezwał społeczność międzynarodową do izolacji władz w Pjongjangu. Prezydent USA podziękował Hiszpanii za wydalenie ze swego kraju ambasadora Korei Północnej. Skrytykował jednocześnie prezydenta Korei Północnej Kim Dzong Una za jego działania i prowokacyjne wypowiedzi. Dodał, że wolałby rozwiązać problem na drodze dyplomatycznej, ale jest przygotowany na działania militarne. O Korei Północnej w audycji Światowa Szachownica mówił Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute.
Audio
  • 27.09.2017 Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute o Korei Północnej.
Donald Trump
Donald TrumpFoto: PAP/EPA/SHAWN THEW

Gość wskazywał, że „chyba coraz bardziej zbliżamy się do opcji działań militarnych”. – Amerykanie z pewnością są przygotowani do takiej wojny, ale to będzie ciężka wojna, stąd decyzja o jej wywołaniu będzie odwlekana maksymalnie długo – wyjaśniał.

Andrzej Talaga podkreślał, że ważnym głosem jest Korea Południowa, która wydaje się błagać USA, by nie atakowały Korei Północnej. – Seul leży 40 parę kilometrów od granicy północnej. Po drugiej stronie jest 20 tysięcy dział, w tym dalekiego zasięgu i przynajmniej 3 tys. rakiet krótkiego zasięgu. Jeśli to zostanie użyte, zajmie wiele dni, zanim zostanie zlikwidowane, a Seul zamieni się w piekło na ziemi – zaznaczył. 

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Grzegorz Ślubowski

Polskie Radio 24/ip

Światowa Szachownica w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________

Data emisji: 27.09.2017

Godzina emisji: 20:35


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak