X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Przerzut wojsk z zachodniej Europy na wschodnią flankę jest dla nas fundamentalny"

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 21:00
Szefowie sztabów generalnych państw NATO zatwierdzili plan reform w strukturze dowodzenia. Powodem jest m.in. potencjalne zagrożenie ze strony Rosji. O jedno z dowództw – logistyczne – szczególne zabiega Polska. Jest ono bowiem dla naszego kraju ważne, gdyż dotyczy ułatwienia przerzutu wojsk z zachodniej Europy na wschodnia flankę. Mówił o tym w audycji Światowa Szachownica był Andrzej Talaga (Warsaw Enterprise Institute).  
Audio
  • 17.01.17 Andrzej Talaga o planie reform w strukturze dowodzenia państw NATO.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: UK Ministry of Defence/Flickr

Jak podkreślał Andrzej Talaga, przerzut wojsk z zachodniej Europy na wschodnią flankę jest dla naszego bezpieczeństwa fundamentalny. – Wiemy z ćwiczeń, które się odbyły, że jest z tym pewien problem; są bowiem dość poważne problemy prawne, gdyż każde państwo egzekwuje swoje przepisy przygotowane na czas pokoju. Oczekuje w związku z tym certyfikacji sprzętu, stosownych opłat, a mówimy o wojsku, armii, które musi być inaczej traktowane. W NATO jest wykonywana praca w tym kierunku. Dowództwo logistyczne ma ułatwić przerzut zarówno w czasie pokoju, jak i w czasie tuż przed wojną – wyjaśnił Talaga.

Dodał, że Amerykanie patrzą na Rosję jak na potencjalnie niebezpiecznego agresora, ale potencjalnym przeciwnikiem pierwszego rzędu są zdecydowanie Chiny.  Tam właśnie Amerykanie upatrują potencjalnie wielkiej wojny – stwierdził gość.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Paweł Lekki.

Polskie Radio 24/pr

______________________

Światowa Szachownica w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 17.01.17

Godzina emisji: 20:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Ofensywa polskiej dyplomacji. Wizyty zagraniczne szefów MON i MSZ

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 22:05
W poniedziałek Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, spotka się w Brukseli z Naczelnym Dowódcą Sił NATO w Europie oraz z Sekretarzem Generalnym NATO. Tego samego dnia minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz odwiedzi Bułgarię. Co mogą przynieść pierwsze wizyty zagraniczne szefów MON i MSZ? Mówił o tym prof. Maciej Drzonek z Instytutu Politologii i Europeistyki z Uniwersytetu Szczecińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Romuald Szeremietiew: Błaszczak ma kompetencje do kierowania MON

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 14:19
Mariusz Błaszczak składa wizytę w kwaterze głównej NATO. To pierwsza wizyta zagraniczna nowego szefa MON, który zastąpił na tym stanowisku Antoniego Macierewicza. W Polskim Radiu 24 o wyzwaniach stojących przed szefem resortu obrony, a także Sojuszem Północnoatlantyckim, mówił prof. Romuald Szeremietiew, były wiceszef MON.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON w NATO. Wzmacnianie wschodniej flanki będzie kontynuowane

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 22:00
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak potwierdził w kwaterze głównej NATO zainteresowanie umieszczeniem jednego z dowództw Sojuszu Północnoatlantyckiego w Polsce. Szef MON spotkał się w Brukseli z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem i naczelnym dowódcą połączonych sił zbrojnych Sojuszu w Europie, generałem Curtisem Scaparrottim. O rozmowach Mariusza Błaszczaka z NATO mówił w audycji Północ-Południe Jakub Palowski z portalu Defence24.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: pozyskanie elementów tarczy antyrakietowej będzie kluczowe

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 15:07
– Jest dużo do zrobienia, stan naszego uzbrojenia nie jest najlepszy – mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Milczanowski, ekspert ds. bezpieczeństwa. Minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, rozmawiał w kwaterze głównej NATO m.in. sekretarzem generalnym Jensem Stoltenbergiem. – Wzmacnianie wschodniej flanki Sojuszu będzie kontynuowane – mówił po spotkaniu szef MON.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON w Waszyngtonie. "USA to gwarant naszego bezpieczeństwa"

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 15:07
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak składa wizytę w Waszyngtonie. Spotka się tam z doradcą prezydenta Donalda Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego, generałem Herbertem Raymondem McMasterem. Rozmowa będzie dotyczyła między innymi polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej oraz bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO. O wizycie szefa MON w USA mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lekki z Naczelnej Redakcji Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń