Służby specjalne jako narzędzie polityki Kremla

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 21:15
- Dużą rolę w tym, że w wyborach w Rosji nie ma lidera opozycji Aleksieja Nawalnego, odegrały służby specjalne i rosyjski system wyborczy – powiedział w audycji Światowa Szachownica prof. Mirosław Minkina z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Gość mówił także o polityce Władimira Putina, o tym, na ile służby specjalne są narzędziem polityki Kremla i jakie plany w polityce zagranicznej może mieć przyszły prezydent Rosji.
Audio
  • 14.02.18 Prof. Mirosław Minkina o wyborach prezydenckich w Rosji.
Władimir Putin, 12.02.2014
Władimir Putin, 12.02.2014Foto: PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV / POOL

Jak podkreślił prof. Mirosław Minkin, Aleksieja Nawalnego wyeliminowano z kampanii prezydenckiej mimo tego, że w wyborach na mera Moskwy - pomimo prognoz mówiących, że uzyska ok. 8 proc. głosów - uzyskał ponad 20 proc.

- Nie jest tak, że Putin czy administracja prezydencka mówi, by zrobić z kimś porządek. On daje sygnał i już cały totalitarny system wie, co robić. Wie co ma robić prokuratura, resort spraw wewnętrznych, Federalna Służba Bezpieczeństwa i wszystkie inne instytucje. Jeżeli ktoś jest niewygodny a nie ma nic na niego, wówczas automatycznie uruchamia się mechanizm komitetu śledczego Federacji Rosyjskiej, gdzie wszczyna się jakąś sprawę. Nie wiadomo czy ktoś jest w coś zamieszany czy nie. Większość tych spraw jest umarzana, ale sprawa istnieje więc ktoś jest w coś zamieszany – tłumaczył gość.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Paweł Lekki.

Polskie Radio 24/pr

____________________ 

Światowa Szachownica w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 14.02.18

Godzina emisji: 20:35


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak