X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Służby specjalne jako narzędzie polityki Kremla

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 21:15
- Dużą rolę w tym, że w wyborach w Rosji nie ma lidera opozycji Aleksieja Nawalnego, odegrały służby specjalne i rosyjski system wyborczy – powiedział w audycji Światowa Szachownica prof. Mirosław Minkina z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Gość mówił także o polityce Władimira Putina, o tym, na ile służby specjalne są narzędziem polityki Kremla i jakie plany w polityce zagranicznej może mieć przyszły prezydent Rosji.
Audio
  • 14.02.18 Prof. Mirosław Minkina o wyborach prezydenckich w Rosji.
Władimir Putin, 12.02.2014
Władimir Putin, 12.02.2014Foto: PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV / POOL

Jak podkreślił prof. Mirosław Minkin, Aleksieja Nawalnego wyeliminowano z kampanii prezydenckiej mimo tego, że w wyborach na mera Moskwy - pomimo prognoz mówiących, że uzyska ok. 8 proc. głosów - uzyskał ponad 20 proc.

- Nie jest tak, że Putin czy administracja prezydencka mówi, by zrobić z kimś porządek. On daje sygnał i już cały totalitarny system wie, co robić. Wie co ma robić prokuratura, resort spraw wewnętrznych, Federalna Służba Bezpieczeństwa i wszystkie inne instytucje. Jeżeli ktoś jest niewygodny a nie ma nic na niego, wówczas automatycznie uruchamia się mechanizm komitetu śledczego Federacji Rosyjskiej, gdzie wszczyna się jakąś sprawę. Nie wiadomo czy ktoś jest w coś zamieszany czy nie. Większość tych spraw jest umarzana, ale sprawa istnieje więc ktoś jest w coś zamieszany – tłumaczył gość.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Paweł Lekki.

Polskie Radio 24/pr

____________________ 

Światowa Szachownica w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 14.02.18

Godzina emisji: 20:35


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także