X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Filmoterapia i virtual reality. Festiwal Docs Against Gravity

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 14:13
Zbliża się 14 edycja Millennium Docs Against Gravity Film Festival. Festiwal odbywać się będzie równolegle w pięciu polskich miastach: Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Bydgoszczy i Lublinie. Uczestnicy będą mogli zobaczyć ponad 140 filmów dokumentalnych i wziąć udział w licznych wydarzeniach towarzyszących. Jednym z nich będzie Filmoterapia z sensem – widzowie obejrzą film "Co druga para" w reżyserii Mii Halme, a po projekcji zaplanowamo dyskusję o rozstaniach par. O festiwalu w audycji Trendy Kultury mówiły Dominika Baranowska i Martyna Harland.
Audio
  • 10.05.2017 Dominika Baranowska i Martyna Harland o festiwalu Millennium Docs Against Gravity.
Kadr z filmu Co druga para.
Kadr z filmu "Co druga para".Foto: Mat. promocyjne

Dominika Baranowska podkreślała, że goście to mocny punkt Millenium Docs. Organizatorzy spodziewają się ponad 80 niezwykłych osób, głównie reżyserów. – Przyjedzie Bernard-Henri Lévy, ze swoim filmem "Peszmergowie walczący z ISIS". To dokumentacja półrocznej podroży, gdy jeździ z kurdyjskimi bojownikami, pokazuje ich heroiczną walkę – mówiła. Gościem festiwalu będzie również Siergiej Łoźnica, z filmem "Austerlitz". Obraz dokumentuje zjawisko "yolocaustu". Po projekcji zaplanowano debatę o pamięci zbiorowej.

Podczas 14. edycji w repertuarze nie zabraknie także uhonorowanego wieloma nagrodami filmu "Ostatni w Aleppo" Ferasa Fayyada. – To film o wolontariuszach Białych Hełmów. Porażający, po którym człowiek poddaje w wątpliwość coś takiego, jak człowieczeństwo – zaznaczyła Baranowska.

Po raz pierwszy na tak dużą skalę podczas festiwalu filmowego odbędą się sesje virtual reality. – Okazuje się, że kino dokumentalne doskonale sprawdza się w VR, bo pozwala przeżyć coś prawdziwego, czujemy, że jesteśmy zanurzeni w rzeczywistość – przekonywała.

Jednym z wydarzeń towarzyszących Millenium Docs będzie również Filmoterapia z sensem. Martyna Harland tłumaczyła, że dzięki filmom możemy dowiadywać się więcej o sobie. – Chodzi o to, że najważniejszy jest widz i jego emocje. Oglądając filmy, projektujemy siebie, własną wiedzę, emocje na ekran kina i dużo łatwiej nam rozmawiać o bohaterze niż o nas samych – zaznaczyła. Dodała, że w filmoterapii nie jest ważna wartość estetyczna filmu, ale "żeby coś w nas robił".

14. Millennium Docs Against Gravity Film Festival odbędzie się w dniach 12-21 maja w Warszawie i Wrocławiu, 17-26 maja w Gdyni, 15-21 maja w Bydgoszczy oraz 11-14 maja w Lublinie.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu była Joanna Sławińska.

Polskie Radio 24/ip

Trendy Kultury w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________

Data emisji: 10.05.2017

Godzina emisji: 22:13


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

14. Watch Docs

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2014 13:56
65 filmów dokumentalnych wybranych spośród 1500, spotkania ze światowej sławy dokumentalistami i debaty z udziałem ekspertów, obrońców praw człowieka, publicystów i polityków. To atrakcje trwającego w Warszawie 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Watch Docs”, Prawa Człowieka w Filmie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

16. MFF WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Co warto zobaczyć?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 12:07
Już w piątek 9 grudnia, w warszawskim kinie Muranów rozpocznie się 16. MFF WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. W programie trwającego 7 dni festiwalu znalazło się 60 filmów z całego świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektor PISF o polskich filmach na Berlinale: sytuacja bez precedensu

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 07:30
W Berlinie rozpoczął się 67. Międzynarodowy Festiwal Filmowy. O nagrodę w konkursie głównym walczy "Pokot" w reżyserii Agnieszki Holland. – To jest sytuacja bez precedensu, a obecność tam jest niezwykle prestiżowa. Pokazuje, że istnieje zainteresowanie polskim kinem - mówiła w audycji Trendy Kultury Magdalena Sroka, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal na granicy fabuły i dokumentu

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 16:56
14 filmów będzie walczyć o Nagrodę Główną podczas 14. Millennium Docs Against Gravity Film Festival. O głównych atrakcjach imprezy opowiadał gość audycji Weekend Kulturalny Artur Liebhart dyrektor festiwalu.
rozwiń zwiń