X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Najsłynniejsze kreacje "Dwóch Teatrów"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 08:59
W Sopocie zakończył się już 17 Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry. W audycji Kultura nie całkiem osobista wspominaliśmy to wydarzenie m.in.: z aktorką Danutą Stenką i reżyserem Dariuszem Błaszczykiem.
Audio
  • 25.06.17 Wspomnienia z 17 Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry
Mariusz Benoit i Danuta Stenka, realizacja słuchowiska Lilla Weneda
Mariusz Benoit i Danuta Stenka, realizacja słuchowiska "Lilla Weneda"Foto: Grzegorz Śledź/PR2

W tym roku w konkursie wzięło udział 26 realizacji radiowych oraz 13 telewizyjnych. Główne nagrody Grand Prix 17 zdobyły: słuchowisko „Lilla Weneda” Juliusza Słowackiego w reżyserii Dariusza Błaszczyka oraz spektakl „Posprzątane” Sarah Ruhl w reżyserii Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej.

Nagrodę za najlepszą role żeńską w słuchowisku Polskiego Radia „Lilla Weneda” otrzymała Danuta Stenka, która wykreowała postać okrutnej królowej Gwinony. Zdaniem aktorki klimat sopockiego Festiwalu jest szczególny. - Przeplatanie się teatru radiowego i telewizyjnego w Sopocie powoduje, że nie ma tu takiego wielkiego ciśnienia, jak na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Tu jest tak serdecznie i po przyjacielsku – przyznała aktorka i dodała, że należy do pokolenia, kiedy telewizja nie miała jeszcze tak bogatej propozycji programowej, w związku z tym od lat jest miłośniczką słuchowisk radiowych.

Jak podkreślił Dariusz Błaszczyk staram się, aby realizacje radiowe miały w sobie coś z filmu. - Starałem się, aby pomimo charakteru historycznego, opowieść ta była efektowana i dynamiczna. Panuje więc tam taki klimat zaczerpnięty z Gry o tron – dodał reżyser.

W związku z przypadającym 23 czerwca Dniem Ojca w audycji przedstawiono wybrane fragmenty słuchowisk, w których ciekawe i istotne były postacie ojca.

Gospodarzem audycji była Magda Mikołajczuk.

Polskie Radio 24/kawa

Kultura nie całkiem osobista w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje 

____________________ 

Data emisji: 25.06.17

Godzina emisji: 22.10

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

XVI Festiwal „Dwa Teatry”

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 13:47
W Sopocie rozpoczyna się Festiwal „Dwa Teatry”, podczas którego zostaną zaprezentowane produkcje teatrów Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Na naszej antenie o wydarzeniu mówił Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia i Tomasz Obertyn, laureat nagrody festiwalowej za muzykę i efekty dźwiękowe w słuchowiskach Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Dwa Teatry”. Sopocki festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2017 18:38
Od 19 do 21 czerwca w Sopocie potrwa XVII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”.  W tym roku Wielką Nagrodą Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie zostaną uhonorowani wybitni artyści Ewa Dałkowska i Olgierd Łukaszewicz. O szczegółach w audycji Weekend Kulturalny mówił Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Laureaci 17. Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2017"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 10:08
Słuchowisko "Lilla Weneda" wg dramatu Juliusza Słowackiego Teatru Polskiego Radia w reż. Dariusza Błaszczyka oraz spektakl Teatru TVP "Posprzątane" wg sztuki Sarah Ruhl w reż. Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej zdobyły w środę Grand Prix XVII Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2017".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwa Teatry - Teatr Telewizji i Teatr Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 22:55
W środę zakończył się 17. Festiwal „Dwa Teatry” - Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej. O wydarzeniu, a także produkcji radiowej i telewizyjnej nazywanej teatrem, rozmawiali w audycji Rozpruwacz Kulturalny laureaci tegorocznej edycji festiwalu - pisarz, scenarzysta, dramaturg i autor scenariusza do słuchowiska "Lento Rubato" Marek Kochan oraz Wawrzyniec Kostrzewski, laureat nagrody za reżyserię spektaklu "Listy z Rosji".
rozwiń zwiń