X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wróżenie z Faktów o sile i pozycji premiera Mateusza Morawickiego

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2017 19:00
- Myślę, że w końcu 2018 roku nie będzie większych zarzutów wobec premiera Mateusza Morawieckiego – powiedział w audycji Wróżenie z Faktów Maciej Chudkiewicz z Tygodnika Solidarność. O tym, jakim premierem jest i będzie w najbliższym czasie Mateusz Morawiecki, rozmawiali także Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute oraz publicysta Andrzej Godlewski.
Audio
  • 31.12.17 Tomasz Wróblewski, Andrzej Godlewski i Maciej Chudkiewicz o prognozach politycznych na rok 2018.
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: East News/Pawel Wisniewski

Jak stwierdził w Polskim Radiu 24 Tomasz Wróblewski, „każdy ma inną miarę efektywności premiera”. - Co roku, jako Warsaw Enterprise Institute, mierzymy to tempem, w jakim Polska goni za liderem Europy, w tym momencie za Niemcami. Niestety to tempo spadło, co jest dla nas niepokojące – mówił gość.

Dodał, że świadczą o tym trzy wskaźniki. - Pierwszy wskaźnik to PKB, który wzrósł. Drugi, to zadłużenie, które również wzrosło. Trzecim wskaźnikiem jest emigracja, która także jest wyższa niż poprzednio. Są to twarde dane GUS – wyjaśnił Wróblewski. Jego zdaniem, te trzy wskaźniki mogą być pewną miarą efektywności premiera Morawieckiego.

Zobaczymy jak będzie wyglądał skład gabinetu Mateusza Morawieckiego – stwierdził z kolei Maciej Chudkiewicz. - Będzie to pierwszy test, który pokaże jak silny jest premier Morawiecki. To pozwoli też bardziej szczegółowo przewidywać, jaka będzie później jego rola i na ile będzie mógł samodzielnie rządzić. Myślę jednak, że zmian w rządzie będzie kilka i że w końcu 2018 roku nie będzie jakichś większych zarzutów wobec niego. Zastanawiam się tylko czy nie będą nam groziły zawirowania gospodarcze i jak w razie zawirowań poradzi sobie w takiej sytuacji premier – mówił Chudkiewicz.

Jak zauważył Andrzej Godlewski, rok temu nikt nie sądził, że premierem przestanie być Beata Szydło. – Może się okazać, że jeżeli Kodeks wyborczy zostanie przyjęty, to zostaną zorganizowane wybory i powstanie jeszcze bardziej sprzyjający układ polityczny (...) Będzie nowy układ, a opozycja w rozsypce – podsumował.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Łukasz Warzecha.

Polskie Radio 24/pr

Wróżenie z faktów w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

_____________________

Data emisji: 31.12.17

Godzina emisji: 18:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Eksperci o celach premiera Mateusza Morawieckiego

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 17:50
Podczas expose nowego premiera słowo Polska zostało wymienione aż 147, a słowo gospodarka - 40 razy. To potwierdza, że patriotyzm gospodarczy jest bardzo istotny dla premiera – powiedział ekonomista Sławomir Horbaczewski, który był gościem Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS deklasuje rywali w sondażu. "Nie ma podstaw do poparcia dla opozycji"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017 15:35
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się pod koniec grudnia, to PiS zdobyłoby 45 proc. głosów – wynika z badania dla portalu DoRzeczy.pl. Na drugim miejscu znalazłaby się PO z 23 proc. natomiast trzecie w sondażu Kukiz’15 wskazało 8 proc. badanych. Wyniki komentował w audycji Gorący Temat prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polityczne podsumowanie 2017 roku. „Opozycja jest w trudnym położeniu”

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017 12:21
Reforma sądownictwa i towarzyszące jej protesty; decyzje Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji i lipcowa wizyta w Polsce prezydenta USA Donalda Trumpa - to niektóre z najważniejszych wydarzeń politycznych w 2017 roku. Koniec roku przyniósł zmianę na stanowisku premiera - Beatę Szydło zastąpił Mateusz Morawiecki. Mijający rok omawiali w audycji Podsumowanie Tygodnia Karol Gac (portal Dorzeczy.pl), Mirosław Skowron (“Super Express”) i Miłosz Lodowski (portal Rebelya.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi działacze o roku 2017 w polskie polityce

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2017 13:19
Resorty środowiska, zdrowia i sprawiedliwości pojawiały się najczęściej w debacie publicznej roku 2017. O wycince drzew na prywatnych posesjach i w Puszczy Białowieskiej, proteście lekarzy rezydentów oraz reformie sądownictwa rozmawiali w Polskim Radiu 24 Magdalena Zdyra (Federacja Młodych Socjaldemokratów - SLD), Maciej Skrzynecki (Młodzi Nowocześni - Nowoczesna), Piotr Rostek (Klub Młodych Kukiz 15’), Patryk Palczewski (Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości) i Michał Jurek (Stowarzyszenie Młodzi Demokraci (PO). Działacze byli gośćmi programu Młoda Audycja Polityczna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polityka, gospodarka, społeczeństwo. Podsumowanie 2017 roku

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2017 22:00
Wydarzenia w polityce krajowej oraz międzynarodowej, a także sytuacja gospodarcza i społeczna w 2017 roku były przedmiotem podsumowań gości Polskiego Radia 24. Zapraszamy do wysłuchania ostatniego w 2017 roku wydania audycji Północ-Południe.
rozwiń zwiń