X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowy rząd we Włoszech. Czy Włosi opuszczą strefę euro?

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2018 19:00
– Myślę, że Włochom będą rzucane rozmaite koła ratunkowe po to, by nie opuścili strefy euro – powiedział Jarosław Włodarczyk z Press Club Polska. W audycji „Wróżenie z Faktów”, wraz z Tomaszem Wróblewskim z Warsaw Enterprise Institute, zastanawiali się, w jaki sposób na obecność Włoch w strefie euro wpłynie zaprzysiężenie nowego rządu stworzonego przez eurosceptyczne partie.
Audio
  • 03.06.18 Jarosław Włodarczyk: Unia Europejska będzie dążyła do tego, by Włosi nie opuścili strefy euro
Premier Włoch Giuseppe Conte.
Premier Włoch Giuseppe Conte.Foto: PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Po trwającym blisko trzy miesiące impasie politycznym Włosi doczekali się zaprzysiężenia rządu. 4 marca, na Półwyspie Apenińskim, odbyły się wybory parlamentarne, jednak od tamtego czasu włoskim politykom nie udało się utworzyć nowego gabinetu. Ostatecznie stworzyli go przedstawiciele eurosceptycznych ugrupowań: Ligi Północnej oraz Ruchu Pięciu Gwiazd. Komentatorzy zastanawiają się, czy włoska polityka, pod ich przewodnictwem, nie będzie dążyła do opuszczenia strefy euro.

– Dotychczasowa polityka Komisji Europejskiej skierowana była na to, by nie dopuścić, aby któreś z państw członkowskich opuściło strefę euro. Waluta euro jest poniekąd służebna dla gospodarki niemieckiej i jej kołem zamachowym. Niemcy mają najwięcej do powiedzenia w Unii Europejskiej i dlatego uważam, że Włochom będą rzucane różne koła ratunkowe po to, by nie opuścili strefy euro. Byłoby to niekorzystne dla największych gospodarek na naszym kontynencie – dodał Jarosław Włodarczyk.

Tomasz Wróblewski zgodził się, że w interesie najlepiej rozwiniętych państw Europy będzie to, by Włosi nie zrezygnowali z europejskiej waluty. Mogą zdecydować się, podobnie jak w przypadku Grecji, wspomóc Włochów, którzy zmagają się z kryzysem gospodarczym.

– Wolfgang Schäuble, były niemiecki minister finansów, pewnego razu podkreślił, że im więcej wydaje się na pomoc finansową dla Grecji, Hiszpanii, czy Włoch, tym bardziej są one uzależnione i dają więcej zysków chociażby dla Niemców. Dlatego decyzje, które w najbliższym czasie będą podejmowali unijni politycy w stosunku do Włochów, są łatwe do przewidzenia – przypomniał publicysta.

Ponadto w audycji Jarosław Włodarczyk i Tomasz Wróblewski skomentowali również inne tematy z życia politycznego.

Audycję „Wróżenie z Faktów” prowadził Łukasz Warzecha.

Polskie Radio 24/db

___________________

Wróżenie z faktów w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 03.06.2018

Godzina emisji: 18:07


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Janosikowe w strefie euro? Polski patent na uratowanie strefy euro

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 12:48
Joseph Stiglitz - laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii z 2001 oraz były główny ekonomista banku Światowego - uważa, że jako pierwsze strefę euro opuszczą Włochy. W wywiadzie dla dziennika "Die Welt" Stiglitz powiedział, że nie wierzy, iż ten kraj będzie członkiem europejskiej unii walutowej za 10 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Jakubiak: strefa euro to wydmuszka. "Unia padnie na kolana"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 08:24
- Widać czarno na białym czym jest Unia. Gazprom może sprzedawać Niemcom o połowę taniej gaz, a nie karze się go za monopolizację, a Polskę się karze za to, że Timmermansowi nie podobają się jakieś przepisy naszych ustaw – mówił w Polskim Radiu 24 poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wychodzimy z uzależnienia od pieniędzy europejskich"

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 08:47
Komisja Europejska opublikuje dziś propozycję podziału pieniędzy na unijne kraje w nowym budżecie na lata 2021-2027. Z nieoficjalnych informacji Polskiego Radia wynika, że z polityki spójności nasz kraj otrzyma 64 miliardy 400 milionów euro. To o 23,3 procent mniej niż w obecnym budżecie, choć i tak Polska pozostanie największym beneficjentem funduszy spójności. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli dr Artur Bartoszewicz (Szkoła Główna Handlowa), Andrzej Sadowski (Centrum Im. Adama Smitha) i dr Marian Szołucha (Akademia Finansów i Biznesu Vistula).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska już płaci za sukces gospodarczy". Eksperci w PR24 o propozycji nowego budżetu UE

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 12:09
Goście Polskiego Radia 24: Kazimierz Krupa (Kancelaria DrawBridge), Cezary Mech - były wiceminister finansów i Mateusz Walewski (Bank Gospodarstwa Krajowego) w audycji Rządy pieniądza apelowali o twarde negocjacje z Brukselą w sprawie propozycji nowego budżetu Unii Europejskiej. Warszawa w nowym budżecie na lata 2021-2027 może otrzymać na politykę spójności około 64 miliardów euro, czyli prawie o 20 miliardów euro mniej niż obecnie.
rozwiń zwiń