Jan Grabiec o Caracalach: to chyba afera 25-lecia

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 09:27
 - Nie przypominam sobie takiej afery, w której politycy rządzący mogli doprowadzić do utraty 13 mld zł. Mamy do czynienia albo z szaleństwem polityków rządzących, albo z korupcją. Inaczej nie da się tego wytłumaczyć – powiedział w kontekście zamieszania wokół francuskich śmigłowców Carcal rzecznik i poseł Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec. Odniósł się także do szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.
Audio
  • 13.10.16 Jan Grabiec: „Wiadomo, że fabryka w Mielcu jest własnością konkretnego koncernu amerykańskiego
Jan Grabiec,
Jan Grabiec,Foto: PR24/PJ

 To chyba afera 25-lecia. Ludzie na ulicy mówią, że albo to jest przejaw głupoty, albo złodziejstwo – powiedział Jan Grabiec. Dodał, że politycy PiS działają wbrew interesowi Polski „nie wiadomo na rzecz jakich interesów”.

 Wiadomo, że fabryka w Mielcu jest własnością konkretnego koncernu amerykańskiego. Wiadomo, że rządy PiS sprzedały to temu koncernowi – podkreślił Grabiec. Dodał, że fabryka w Mielcu jest tak samo polska jak Kaufland czy Lidl.

 Mówienie, że PiS broni interesów polskich bez przetargu, w niejasny sposób, obiecując zakupy śmigłowców bez żadnego offsetu, bez inwestycji w Polsce, tworzenia miejsc pracy to działanie ewidentne na szkodę Polski i polskiej armii – dodał.

Jan Grabiec skomentował także wyniki sondażu TNS, z których wynika, że większość biorących udział w badaniu Polaków – 43 proc. - proponuje rządowi poparcie kandydatury Donalda Tuska na drugą kadencję szefa Rady Europejskiej.

 Dlaczego Donald Tusk miałby wrócić wcześniej? Jest przewodniczącym Rady Europejskiej, prezydentem Europy i mam nadzieję, że wszystkim patriotom w Polsce zależy na tym, by kontynuował swoją misję – podkreślił.

– Sądzę, że część z tych, którzy mówią, że Tusk powinien wrócić do Warszawy myśli o tym, że mógłby on wesprzeć działania opozycji i doprowadzić do szybszego odejścia od władzy PiS-i – podsumował. Dodał, że Polacy „mają żal do Platformy o to, że przegrała wybory i oddała władzę w kraju PiS”.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Piotr Wąż.

Słuchaj więcej rozmów Piotra Węża

Polskie Radio 24/pr

___________________

Data emisji: 13.10.16

Godzina emisji: 8:35

Czytaj także

Marcin Kierwiński (PO) o przyszłości Donalda Tuska: to zemsta prezesa PiS

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 08:50
– Prywatna vendetta tak mocno zaślepia Jarosława Kaczyńskiego, że jest w stanie poświęcać żywotny interes Polski. To smutne - mówił w Rozmowie Poranka – 24 Pytania Marcin Kierwiński, poseł Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spór o Caracale. "Można było zaproponować coś w zamian"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 18:51
Nie milkną echa rezygnacji polskiego rządu z zakupu francuskich śmigłowców wielozadaniowych. W Polskim Radiu 24 o sprawie rozmawiali prof. Piotr Wawrzyk, europeista z Uniwersytetu Warszawskiego i Marcin Celiński, publicysta "Liberte!".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jacek Sasin: na Donaldzie Tusku ciążą bardzo poważne zarzuty

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 09:40
- Decyzja o tym, czy popierać Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej na drugą kadencję jest przed nami, natomiast osobiście widzę znacznie więcej przesłanek by nie popierać – powiedział w programie 24 Pytania poseł PiS, szef sejmowej komisji finansów publicznych Jacek Sasin. Gość Polskiego Radia 24 mówił też m.in. o programie Mieszkanie Plus i zamieszaniu wokół śmigłowców Caracal.
rozwiń zwiń