Urszula Augustyn (PO): rozwiązanie sporu zależy od PiS

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2016 09:23
– Prawo i Sprawiedliwość jest partią rządzącą. To w rękach tego ugrupowania leży rozwiązanie konfliktu – mówiła w Rozmowie Poranka Urszula Augustyn, posłanka Platformy Obywatelskiej. Gość Polskiego Radia 24 podkreślała przy tym, że ostatnie propozycje PiS nie prowadzą do kompromisu.
Audio
  • 22.12.16 Urszula Augustyn: rozwiązanie sporu na linii rząd-opozycja jest możliwe
Urszula Augustyn, foto: PR24PJ
Urszula Augustyn, foto: PR24/PJ

– Rozsądnym gestem ze strony prezesa Jarosława Kaczyńskiego byłoby zaproszenie liderów opozycji do rozmów o kompromisie. Rozwiązanie konfliktu jest możliwe – wskazywała w Rozmowie Poranka Urszula Augustyn, zaznaczając przy tym, że protest w Sejmie będzie trwał do momentu, gdy możliwe będzie spełnienie postulatów opozycji.

– Nasze żądania nie są z kosmosu, nie oczekujemy niemożliwego. Chcemy tylko, by w normalnym, demokratycznym kraju budżet został przegłosowany we właściwy sposób, a także by posłowie mogli, w ramach sprawowania mandatu, bez przeszkód zadawać pytania – mówiła gość Polskiego Radia 24. 

Urszula Augustyn Nasze żądania nie są z kosmosu, nie oczekujemy niemożliwego. Chcemy tylko, by w normalnym, demokratycznym kraju budżet został przegłosowany we właściwy sposób, a także by posłowie mogli, w ramach sprawowania mandatu, bez przeszkód zadawać pytania

Urszula Augustyn podkreśliła również, że głosowanie nad budżetem, które odbyło się w Sali Kolumnowej, pozostawiało wiele do życzenia. – Podczas głosowania nie było mediów. Trudno uznać za transmisję obraz z kamery przemysłowej. Trzeba by było mieć bardzo dużo dobrej woli, by powiedzieć, że media przyglądały się głosowaniu dotyczącym ustawy budżetowej – pointowała polityk PO.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem programu był Piotr Wąż.

Polskie Radio 24/mp

24 pytania w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

_________________

Data emisji: 22.12.16

Godzina emisji: 8.33

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wyciągamy rękę do zgody". Propozycje PiS dla opozycji

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 14:44
- Apelujemy, żeby opozycja wróciła do sytuacji, w której uznaje, iż prawo obowiązuje - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jednocześnie zapowiedział propozycje dotyczące umocnienia pozycji w parlamencie klubów opozycyjnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS chce podjąć dialog z opozycją. Czy dojdzie do zgody?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 17:00
Prawo i Sprawiedliwość proponuje współpracę opozycji. Na specjalnej konferencji premier Beata Szydło, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawili pomysły na rozwiązanie kryzysu parlamentarnego. O sytuacji politycznej mówił w audycji Punkt Widzenia Sebastian Gajewski z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego. Konferencję skomentował również dr Jarosław Flis z Uniwersytetu Jagiellońskiego i politolog dr Bogdan Pliszka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Apel: propozycje prezesa PiS to sztuczna konstrukcja

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2016 08:27
– Ostatnie propozycje Jarosława Kaczyńskiego pokazują, że prezesowi PiS podoba się brytyjski system polityczny – mówił w Rozmowie Poranka Piotr Apel, poseł Kukiz’15. – My proponujemy podobne zmiany. Trzeba jednak do problemu podejść całościowo – podkreślał gość Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń