X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszard Legutko: Szef RE nie może atakować żadnego państwa UE

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 14:20
– Gdyby Donald Tusk powstrzymywał się od komentarzy na temat polskiego rządu, być może wtedy rząd wstrzymałby się od głosowania przeciwko jego kandydaturze – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Ryszard Legutko, europoseł PiS. Obecny szef Rady Europejskiej został wybrany na kolejną kadencję przez 27 państw, przeciwko była jedynie Polska.
Audio
  • 10.03.17 Ryszard Legutko: Szef RE nie może atakować żadnego państwa UE
Mat. własne
Mat. własneFoto: http://rlegutko.pl

Jak podkreślał na naszej antenie Ryszard Legutko, sprzeciw polskiego rządu wobec kandydatury Donalda Tuska to przede wszystkim efekt braku neutralności szefa Rady Europejskiej. – Donald Tusk nie został poparty przez Beatę Szydło, ponieważ atakował polski rząd. Szef RE jest odpowiedzialny za współpracę ze wszystkimi rządami. Nie może on sobie pozwalać na atakowanie któregokolwiek państwa – wskazywał gość Polskiego Radia 24.

W ocenie europosła Prawa i Sprawiedliwości, stanowcze stanowisko Polski wobec kandydatury Donalda Tuska w dalszej perspektywie może być korzystne dla Warszawy. – Byłoby fatalnie, gdyby obecny polski rząd działał tak samo, jak poprzednia ekipa. Wtedy, o czymkolwiek się w Unii decydowało, Warszawa była „za”. To nie jest jednak tak, że jak ktoś jest miły i się uśmiecha to dostaje to, co chce. Polska wówczas była miła, dostawaliśmy nic – pointował Ryszard Legutko.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji 24 Pytania był Piotr Wąż.

Polskie Radio 24/mp

24 pytania - wszystkie audycje

__________________

Data emisji: 10.03.17

Godzina emisji: 8.33


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Minister kultury: nie ma zgody na to, by Donald Tusk ingerował w sprawy wewnętrzne Polski

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 16:55
Unijni przywódcy decydują w Brukseli o wyborze szefa Rady Europejskiej. O pozostanie na tym stanowisku ubiega się Donald Tusk, choć polski rząd chce, by funkcję tę objął Jacek Saryusz-Wolski. – Nie ma zgody na to, by przewodniczący Rady w sposób łamiący zasadę neutralności politycznej, ingerował w wewnętrzne sprawy państwa i atakował demokratycznie wybrany rząd – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Tusk pozostanie szefem RE. „Nie ma zaskoczenia”

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 18:14
Przywódcy 27 krajów na szczycie w Brukseli wybrali Donalda Tuska na drugą, dwuipółletnią kadencję na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej. Przeciwna kandydaturze byłego szefa polskiego rządu była obecna premier, Beata Szydło. W Debacie Dnia sprawę komentowali Piotr Zaremba z tygodnika „wSieci” i Wojciech Przybylski z „Res Publiki”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Tusk nadal szefem RE. Komentarz europeisty

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 22:00
– Polska chciała pokazać, że jest silnym pomiotem, który ma swoją wizję UE – tak o postawie rządu Beaty Szydło w kwestii wyboru Donalda Tuska na kolejną kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej mówił dr Kamil Zajączkowski, europeista. Warszawa była jedyną stolicą, która zagłosowała przeciwko byłemu szefowi polskiego rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podsumowanie Dnia: Donald Tusk pozostanie szefem RE

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 21:10
Donald Tusk został wybrany przez przywódców 27 państw Unii Europejskiej na kolejną kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej. Polski rząd – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – był przeciwko. W Podsumowaniu Dnia komentarz prof. Mieczysława Ryby z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Ryszarda Czarneckiego, wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogusław Liberadzki: Wybór Tuska to szansa dla Polski i regionu

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 08:37
– To, że Polak pozostał na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej, jest szansą dla Polski i regionu Europy Środkowo-Wschodniej – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. Kandydatura Donalda Tuska została zaakceptowana przez 27 państw, przeciwko była tylko Warszawa.
rozwiń zwiń