Piotr Apel o wotum nieufności wobec rządu Szydło: wolałbym realnej dyskusji na temat realnych problemów

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 08:35
- Cała ta hucpa, cały ten dzień sejmowy będzie nas – podatników - kosztował milion złotych. Tyle poświęcimy na jałowy spór o to, czy Kukiz’15 lub Nowoczesna poprą nowego premiera Grzegorza Schetynę podczas gdy rozstrzygniecie jest oczywiste – powiedział w programie 24 Pytania poseł Kukiz’15 Piotr Apel. Gość odniósł się także do współpracy jego klubu z Polskim Stronnictwem Ludowym i rządów PiS.
Audio
  • 20.03.17 Piotr Apel o wotum nieufności wobec rządu premier Szydło
Piotr Apelfot.PR24MS
Piotr Apel/fot.PR24/MS

Jak podkreślił Piotr Apel, zamiast dyskusji nad wotum nieufności wobec rządu premier Szydło, zdecydowanie wolałby realną dyskusję na temat realnych problemów. - Jako obywatele mamy ogromny problem z zadłużeniem kraju. Za chwilę możemy obudzić się w sytuacji, w której nie będziemy mieli nawet wypłacanych pensji – zaznaczył.

Apel odniósł się także do gospodarczych propozycji PiS. - Nie tędy droga by szukać sposobu na ściąganie od obywatela pieniędzy. Drogę należy znaleźć w oszczędnościach i nie bezsensownym wydawaniu pieniędzy. Na same gabinety polityczne wydaje się 100 mln rocznie, subwencje partyjne to kolejne dziesiątki milionów. Można z tego zebrać naprawdę duże sumy nie zwiększając obciążeń fiskalnych dla obywateli, a jednocześnie znajdując finansowanie na zadłużenie, które cały czas nam rośnie – wyjaśnił poseł Kukiz’15.

Jak dodał, PiS ma blokadę przed „przyjmowaniem czegokolwiek z zewnątrz”. - Mamy do czynienia ze strachem przed jakimkolwiek projektem, poprawką, które nie pochodzą z grona najbliższego otoczenia, które pochodzą spoza Prawa i Sprawiedliwości – zauważył Apel.

Skomentował również relacje klubu Kukiz’15 i PSL. - Jeśli PSL składa dobre projekty - a teraz składa dobre projekty - jeśli PSL opowiada się za słusznym kierunkiem rozwoju Polski - jak sprzeciw wobec CETA - to trudno byśmy ich atakowali tylko dlatego, że ich nie lubimy. Polityka to szukanie najlepszych dróg dla obywateli, nie dla własnej partii – podsumował gość.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Piotr Wąż.

Polskie Radio 24/pr

_________________

24 pytania - wszystkie audycje

Data emisji: 20.03.17

Godzina emisji: 7:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. "Opozycja zaraz dostanie łomot na własne życzenie"

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 18:16
Kandydatem na premiera Platformy Obywatelskiej został Grzegorz Schetyna. O wniosku PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu mówili w Debacie Dnia Eliza Olczyk (Wprost) i Janusz Schwertner (Onet.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wniosek PO o wotum nieufności: "Monty Python i Ministerstwo Głupich Kroków"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2017 12:07
Wniosek Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności wobec rządu i list medialnego koncernu Ringier Axel Springer do polskich dziennikarzy – to główne tematy, które w Podsumowaniu Tygodnia komentowali Olga Doleśniak-Harczuk (Gazeta Polska Codziennie), Barbara Sułek-Kowalska (Idziemy) i Michał Matys (Duży Format Gazety Wyborczej).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Schetyna kandydatem na premiera. "Błazenada, groteska"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 10:13
Platforma Obywatelska przedstawiła wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Wniosek ma być złożony w przyszłym tygodniu. Kandydatem na premiera jest lider PO, Grzegorz Schetyna. Jego kandydaturę oceniali w audycji Wydarzenia Tygodnia – Komentarze Wojciech Biedroń (wPolityce.pl) i Jakub Dymek (Krytyka Polityczna)
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wotum nieufności. "Element walki o przywództwo w opozycji"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 19:27
– Planowane przez Platformę wotum nieufności jest w rzeczywistości wotum nieufności wobec Nowoczesnej – powiedział Mariusz Gierej z portalu mpolska24.pl. Odniósł się w ten sposób do planowanego głosowania nad wotum nieufności w stosunku do premier Beaty Szydło. W audycji "Wróżenie z faktów" temat skomentował także Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute. 
rozwiń zwiń