Nowoczesna zawiesza posłów. "Kwestionowali przywództwo Petru"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 08:31
Posłowie Joanna Augustynowska, Marta Golbik i Grzegorz Furgo zostali zawieszeni w prawach członków Nowoczesnej. – Ich odejście nie jest przesądzone. Zawieszenie tworzy przestrzeń do rozmowy – mówił w Rozmowie Poranka Paweł Rabiej z Nowoczesnej.
Audio
  • 12.04.17 Paweł Rabiej: Nowoczesnej nie grozi rozpad
Paweł Rabiej, foto: PR24PJ
Paweł Rabiej, foto: PR24/PJFoto: PR24/PJ

Powodem zawieszenia trojga posłów Nowoczesnej były spekulacje dotyczące ich transferu do Platformy Obywatelskiej. Sami zainteresowani mieli nie zaprzeczyć doniesieniom w tej sprawie. – Ci posłowie kwestionowali również przywództwo Ryszarda Petru. Sugerowali, że Nowoczesna powinna być zarządzana w bardziej partycypacyjny sposób – wskazywał na naszej antenie Paweł Rabiej.

W ocenie gościa Polskiego Radia 24, jest jeszcze szansa na to, by zawieszeni politycy powrócili do pełnego członkostwa w partii. – Decyzja o zawieszeniu tworzy przestrzeń do rozmowy. To czas na to, by posłowie się zreflektowali – mówił Paweł Rabiej, zaznaczając przy tym, że lider ugrupowania cieszy się dużym poparciem wewnątrz partii.

– Ryszard Petru ma olbrzymie poparcie w strukturach Nowoczesnej. Nie widzę potrzeby kwestionowania jego przywództwa – podkreślał gość PR24. – Nowoczesna nie jest zagrożona rozpadem – zapewniał Paweł Rabiej.

Jego zdaniem, jeśli posłowie zdecydują się jednak opuścić szeregi Nowoczesnej to powinni złożyć swoje mandaty.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Krzysztof Świątek.


Polskie Radio 24/mp

_________________

Data emisji: 12.04.17

Godzina emisji: 7.33


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Meysztowicz o zawieszeniu posłów Nowoczesnej

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 16:30
Posłowie Joanna Augustynowska, Marta Golbik i Grzegorz Furgo zostali zawieszeni w prawach członków Nowoczesnej. – Ich ostatnie działania nie służyły wizerunkowi naszego ugrupowania – tłumaczył w Rozmowie PR24 Jerzy Meysztowicz, poseł Nowoczesnej.
rozwiń zwiń