X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Świat: ówcześni rządzący powinni odpowiadać przed Trybunałem Stanu

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 11:50
– Poważnie należy się zastanowić nad odpowiedzialnością karną lub przed Trybunałem Stanu dla najważniejszych osób w państwie. Przede wszystkim dotyczy to ówczesnego premiera, ale też Ewy Kopacz czy ministrów Sikorskiego i Arabskiego – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania  Jacek Świat, poseł PiS. Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, ekshumacje ciał ofiar katastrofy smoleńskiej ujawniają liczne błędy.
Audio
  • 02.06.2017 Jacek Świat: Rosjanie chcieli symbolicznie się na nas zemścić
Jacek Świat
Jacek ŚwiatFoto: jacekswiat.pl

Jak mówił gość, odpowiedzialność polityczna członków ówczesnego rządu powinna sięgać dalej, niż do przegranych wyborów. – Nie dopilnowano niczego, popełniono wszystkie możliwe błędy i zaniechania, jakie można sobie wyobrazić. Można rozważać i kwestie zdrady dyplomatycznej i zaniedbania obowiązków – zaznaczył. Dodał, że osobną sprawą jest działanie prokuratury, która złamała zasady i nie zarządziła autopsji w Polsce, choć miała świadomość, że w Rosji nie zostały one wykonane w należyty sposób. – Tu odpowiedzialność prawna spada na prokuratora Seremeta – podkreślił.

Zdaniem Jacka Świata, barbarzyństwo, związane z zamianą ciał z pewnością jest dziełem Rosjan, którzy „może w jakiś sposób chcieli odreagować swoje kompleksy i symbolicznie się na nas zemścić”. – Być może zrobili to ze świadomością, że trumny nie będą otwierane, a może właśnie myśleli, że otworzymy i poczujemy się upokorzeni. Problem w tym, że nie byłoby to możliwe, gdyby nasze państwo działało, jak powinno – wskazywał.

Gość wyjaśniał, że skoro u Rosjan panował bałagan, tym bardziej naszą rolą było, by wprowadzić elementarny porządek, a „jak słyszymy od Ewy Kopacz, nie było tam właściwie poważnego reprezentanta rządu, lekarzy, patologów i członków PKWBL”. –  Zostawiliśmy to zupełnie odłogiem, a już w pierwszych kilkudziesięciu godzinach Donald Tusk bez żadnych warunków wstępnych oddał całą sprawę Rosjanom. To niebywałe, by rzeczy tak istotne dla państwa, racji stanu oddawać, nie robiąc nawet post factum żadnej notatki, to zakrawa na zdradę dyplomatyczną – ocenił.

Jacek Świat odniósł się również do słów Ewy Kopacz, która tłumaczyła, że poleciała do Rosji, by wesprzeć rodziny ofiar. –  Poleciała jako pani doktor, która ma dawać kropelki ludziom? Była najwyższym przedstawicielem polskiego rządu tam, jakąś odpowiedzialność za to, co się działo powinna ponosić. Jeśli była tam prywatnie, to znaczy, że nasz rząd w ogóle nie był reprezentowany, co jeszcze bardziej wkopuje Tuska – podsumował. 

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Grzegorz Jankowski.  

Polskie Radio 24/ip

24 Pytania w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje 

____________________ 

Data emisji: 02.06.2017

Godzina emisji: 7:35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

„Oddając Rosji śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej abdykowało państwo polskie”

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 12:00
 - Polska dobrowolnie oddała śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej w ręce Rosji, która była producentem samolotu, na której lotnisku wydarzyła się katastrofa i której kontrolerzy powietrzni sprowadzali maszynę na lotnisko. Oddając Rosji śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej abdykowało państwo polskie – powiedział w programie 24 Pytania poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Melak. Gość mówił także w programie o pracy sejmowej komisji ds. katastrofy smoleńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sąd przesłuchał byłego szefa MSZ. „Nie wiemy nic nowego”

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 18:05
Warszawski sąd przesłuchał jako świadka byłego szefa dyplomacji, Radosława Sikorskiego. Został on wezwany ws. Tomasza Arabskiego i czterech innych urzędników, oskarżonych o niedopełnienie obowiązków przy organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 roku. W Debacie Dnia sprawę komentowali Marcin Makowski z „Do Rzeczy” i Mateusz Baczyński z „Onet.pl”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Świadomie okłamywali cały naród odnośnie tego, co się wydarzyło tuż po katastrofie smoleńskiej"

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2017 22:16
Dziennikarze „Faktu” napisali, że w trumnie generała Bronisława Kwiatkowskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej, znalazły się szczątki 7 innych osób. Informację tę potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. Gościem Polskiego Radia 24 był Piotr Walentynowicz, wnuk Anny Walentynowicz, która zginęła w katastrofie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Dnia: Ekshumacja szczątków gen. Kwiatkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2017 18:58
Prokuratura Krajowa potwierdziła, że w trumnie generała Bronisława Kwiatkowskiego - dowódcy operacyjnego Sił Zbrojnych, który zginął w katastrofie smoleńskiej, znalazły się szczątki 7 innych osób. Krewni osób, które zginęły pod Smoleńskiem, żądają postępowania, które ujawni prawdę o decyzjach podejmowanych w związku z tragedią. Rodziny wyrażają żal i oburzenie ujawnionymi nieprawidłowościami. Sytuację komentowali w Debacie Dnia Michał Kolanko (Rzeczpospolita), Wojciech Wybranowski (Do Rzeczy) i Anita Gargas (TVP).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Mazurek: warto zastanowić się nad Trybunałem Stanu dla Tuska i Kopacz

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 16:30
– Jeżeli pojawiłby się wniosek o postawienie Donalda Tuska i Ewy Kopacz przed Trybunałem Stanu, zagłosowałabym za nim – mówiła w Rozmowie PR24 Beata Mazurek, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Gość Polskiego Radia 24 komentowała sprawę nieprawidłowości dotyczących pochówków ofiar katastrofy smoleńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Rzymkowski: Prokuratura w sprawie katastrofy smoleńskiej zawiodła na całej linii

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 09:10
Prokuratura wezwała na przesłuchanie byłą premier Ewę Kopacz. Ma ona zostać świadkiem w śledztwie, dotyczącym między innymi nieprzeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej. W 2010 roku Ewa Kopacz była ministrem zdrowia i po katastrofie pojechała do Moskwy, aby uczestniczyć w identyfikacji ofiar. – Osoby, które wówczas zaniechały działań odpowiednich organów państwa, powinny ponieść odpowiedzialność, także karną – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15.
rozwiń zwiń