Stanisław Tyszka: chcemy normalizacji ws. dostępu do broni

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 08:49
– Potrzebna jest normalizacja w kwestii dostępu do broni – przekonywał w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Stanisław Tyszka z Kukiz’15. Wicemarszałek Sejmu na naszej antenie mówił o postulowanych przez jego ugrupowanie parlamentarne zmianach w prawie regulującym dostęp do broni palnej.
Audio
  • 5.10.17 Tomasz Trocki (Obywatelski Ruchu Miłośników Broni) o dostępie do broni palnej w Polsce
  • 5.10.17 Stanisław Tyszka: chcemy normalizacji ws. dostępu do broni palnej

Jak wskazywał gość Polskiego Radia 24, problemem w kontekście prawa dotyczącego dostępu do broni jest brak jasnych zasad, które pozwalają na zdobycie uprawnień. – Dziś mamy do czynienia z jednej strony z absolutną uznaniowością w kwestii wydawania pozwoleń, a z drugiej mamy mnóstwo pozwoleń niezweryfikowanych, z czasów słusznie minionych – podkreślał Stanisław Tyszka, zaznaczając że znajdujący się w Sejmie projekt Kukiz’15 nie jest „liberalizacją, a normalizacją przepisów”.

– Chcemy, by w Polsce było państwo prawa. Jeżeli ktoś spełnia warunki konieczne do wystąpienia z wnioskiem dotyczącym wydania pozwolenia na posiadanie broni, powinien otrzymać uprawnienie – mówił poseł. – Dziś to od komendanta policji, od jego „widzimisię”, a nie od przepisów prawa, zależy to, czy ktoś dostanie pozwolenie na broń czy nie – pointował Stanisław Tyszka.

W Polskim Radiu 24 o postulowanych przez Kukiz’15 zmianach w przepisach dotyczących dostępu do broni mówił także Tomasz Trocki z Obywatelskiego Ruchu Miłośników Broni. Przekonywał on m.in. na naszej antenie, że większa liczba broni przyczyni się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa w kraju.

Spór o handel w niedziele

Stanisław Tyszka w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka odniósł się także do proponowanych przez Prawo i Sprawiedliwość zmian w organizacji handlu. Rządzący chcą ograniczenia pracy, zwłaszcza dużych centrów handlowych, w co drugą niedzielę miesiąca. Zdaniem polityka Kukiz’15, Sejm nie powinien wprowadzać takiej zmiany.

– Z badań wynika, że większość Polaków chciałaby tego, by robienie zakupów w niedziele było możliwe. Sam uważam, że politycy nie mają prawa podejmować decyzji ws. wprowadzenia ograniczenia – mówił parlamentarzysta. – Jeżeli mielibyśmy coś zmienić w tym zakresie, potrzebne jest referendum – pointował.

Więcej w całej rozmowie ze Stanisławem Tyszką.

Gospodarzem programu był Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24

_________________

Data emisji 5.10.17

Godzina emisji: 7.06 /  7.35


 

 

 

 

Zobacz więcej na temat: Kukiz'15 Sejm broń
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Po strzelaninie w Las Vegas. Politycy o dostępie do broni

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 16:30
Państwo Islamskie wzięło na siebie odpowiedzialność za strzelaninę w Las Vegas, w której zginęło co najmniej 58 osób, a 515 zostało rannych. Taką informację podała powiązana z terrorystami agencja AMAK. Gośćmi Rozmowy PR24 byli Jarosław Sachajko z Kukiz’15 i Zbigniew Gryglas z Nowoczesnej. Posłowie – w kontekście zamachu w USA – rozmawiali o kwestii powszechnego dostępu do broni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyskusja na dostępem do broni. „W USA rocznie w wypadkach z bronią ginie 30 tys. osób”

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 13:53
W cieniu tragicznych wydarzeń z Las Vegas, gdzie w ataku na publiczność festiwalu muzyki country zginęło 59 osób, toczy się dyskusja o liberalizacji dostępu do broni palnej w Polsce. Projekt Kukiz'15 przewiduje, że to nie policja, a prezydenci miast na prawach powiatu lub starostowie mieliby wydawać zgodę na posiadanie broni. O pomyśle liberalizacji dostępu do broni mówił w audycji Północ-Południe Krzysztof Kubiciel z City Security.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyskusja nad dostępem do broni w USA. „Przemysł zbrojeniowy to potężne lobby”

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 13:15
Prezydent USA Donald Trump nazwał we wtorek „tragedią” zamach w Las Vegas. Wypowiadając się do dziennikarzy w Białym Domu, oznajmił: „za jakiś czas będziemy rozmawiać na temat prawa do posiadania broni palnej”. O ataku, w którym zginęło 59 osób oraz dostępie do broni mówił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Milczanowski, ekspert ds. bezpieczeństwa z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy handel bronią. Liderami USA, Chiny i Rosja

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 21:14
Rosja rozpoczęła w poniedziałek realizowanie dostawy sześciu używanych myśliwców MiG-29 do Serbii. Obiecała także dostarczenie Serbii 30 czołgów i 30 innych pojazdów opancerzonych. Serbski prezydent Aleksandar Vuczić oświadczył, że poza uzyskaniem myśliwców jego kraj zamierza również wzmocnić swą rakietową obronę powietrzną. Prowadzi się negocjacje w sprawie zakupu rosyjskich pocisków ziemia-powietrze S-300. O światowym handlu bronią mówił w audycji Światowa Szachownica analityk Juliusz Sabak z portalu Defence24.pl.
rozwiń zwiń