X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poseł Kukiz’15 o sytuacji w ochronie zdrowia. „Problemem są pieniądze”

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 08:30
– To nie jest kwestia polityki, a wieloletnich zaniedbań – oceniał w Polskim Radiu 24 Piotr Apel z Kukiz’15, odnosząc się do protestu w systemie ochrony zdrowia. Część lekarzy wypowiedziała klauzule opt-out, które pozwalają na pracę w większym wymiarze niż 48 godzin w tygodniu.
Audio
  • 4.01.18 Poseł Kukiz’15 o sytuacji w ochronie zdrowia. „Problemem są pieniądze”

Dotychczas, w skali kraju, klauzulę opt-out wypowiedziało około 3,5 tysiąca lekarzy. Jak zaznaczał podczas środowego posiedzenia sejmowej komisji zdrowia minister Konstanty Radziwiłł, tego typu sytuacja nie stanowi zagrożenia dla funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej.

Problemem, na który wskazują medycy, oprócz zbyt dużego obciążenia lekarzy pracą, jest zbyt niskie finansowanie systemu. – Każdy, kto był w szpitalu i korzystał z publicznej opieki zdrowotnej, widzi, że to nie jest kwestia polityki, a wieloletnich zaniedbań – oceniał w Polskim Radiu 24 Piotr Apel z Kukiz’15, odnosząc się do protestu.

– Problemem są pieniądze, zbyt małą część PKB wydajemy na ochronę zdrowia. Kłopotem jest też obciążanie lekarzy pracą, którą mogliby wykonywać niżej wykwalifikowani pracownicy – mówił gość PR24. – Jeżeli nie wykorzystamy dostępnych zasobów najlepiej jak umiemy, a na razie korzystamy z nich tak, że lekarze zamiast badać pacjenta poświęcają kilka minut wizyty na papierkową robotę, to jest to po prostu nieefektywne – pointował Piotr Apel.

Niedawno weszła w życie nowelizacja, na mocy której nakłady na opiekę zdrowotną mają stopniowo rosnąć do 6 proc. PKB w 2025 roku. Rezydenci chcą gwarancji finansowania systemu na poziomie 6,8 proc. PKB już w 2021 roku.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem programu był Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24/zz

24 Pytania w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

_________________

Data emisji: 4.01.18

Godzina emisji: 7.35


 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Dr Maciej Hamankiewicz o proteście lekarzy rezydentów

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2017 13:18
Rezydenci zawstydzają nas, lekarzy, że przez 30 lat nie potrafiliśmy doprowadzić do radykalnych zmian w służbie zdrowia – powiedział dr Maciej Hamankiewicz. Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej był gościem Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest lekarzy rezydentów. W szpitalach braki kadrowe

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2017 13:43
Młodzi lekarze wypowiadają klauzulę opt-out i rezygnują z pracy powyżej 48 godzin tygodniowo. Taką decyzję podjęli po październikowym strajku głodowym. Według Ministerstwa Zdrowia klauzulę wypowiedziało dotychczas około 3,5 tysiąca lekarzy. Placówki pracują w trybie awaryjnym, a niektóre wstrzymują przyjęcia. O sytuacji w służbie zdrowia mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Głównym problemem polskiej służby zdrowia jest brak lekarzy"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 15:02
71 proc. lekarzy rezydentów deklaruje wypowiedzenie klauzuli opt-out lub rezygnację z dodatkowej pracy. Lekarze protestują w ten sposób przeciwko niskim nakładom finansowym na służbę zdrowia i niskim zarobkom. O kontynuacji protestu lekarzy rezydentów mówił Jerzy Gryglewicz, ekspert ds. zarządzania służbą zdrowia z Uczelni Łazarskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Porozumienie Rezydentów czeka na decyzję premiera Morawieckiego"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 17:00
Porozumienie Rezydentów zwróciło się z prośbą do premiera Mateusza Morawieckiego o pilne spotkanie. Młodzi lekarze chcą rozmawiać o tym, jak wyjść z „sytuacji kryzysu” w służbie zdrowia. O proteście lekarzy rezydentów i pracach sejmowej komisji zdrowia, mówiły reporterka Polskiego Radia 24 Ewa Wasążnik i Maria Ochman z Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sytuacja w służbie zdrowia. "Nie ma pożaru"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 19:40
– Możemy mówić o proteście, ale na pewno nie o pożarze i dramacie – oceniał w Gorącym Temacie dr Michał Sutkowski z Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. W ten sposób skomentował sprawę wypowiadania przez lekarzy klauzuli opt-out, pozwalającej na pracę w wymiarze większym niż 48 godzin w tygodniu.
rozwiń zwiń