X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„W planach Morawieckiego dużo więcej jest marzeń niż rzeczywistych działań”

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2018 08:17
 - Jeżeli już dziś protestuje od 3 do 5 tys. lekarzy, którzy wypowiedzieli lub nie podpisali klauzuli opt-out, a minister Radziwiłł mówi, że nic się nie dzieje, to znaczy, że mamy do czynienia z sytuacją pełnego kryzysu, z którym nie radzi sobie obecny rząd – powiedziała w audycji 24 Pytania przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Dodałą, że jej urgupowanie chce odwołania ministra zdrowia. Odniosła się także do wizyty premiera Morawieckiego na Węgrzech i wspólnych działań opozycji.
Audio
  • 5.01.17 Katarzyna Lubnauer o proteście lekarzy, premierze Morawieckim i działaniach opozycji

- W planach Mateusza Morawieckiego dużo więcej jest marzeń niż rzeczywistych działań. Wzrost gospodarczy mamy głównie dlatego, że ciężko pracujący ludzie na ten wzrost pracują. Jest on w dużej mierze oparty na konsumpcji. Nie zmienia to jednak faktu, że inwestycje w dalszym ciągu są katastrofalnie niskie, najniższe od ponad 20 lat – zauważyła Katarzyna Lubnauer.

Dodała, że jej zdaniem „wzrost gospodarczy w pierwszej kolejności powinien przekładać się na bardzo dobrą jakość usług publicznych”. – Marzy mi się, byśmy mieli najlepszą na świecie ochronę zdrowia. Na razie mamy jedną z najgorszych – zaznaczyła przewodnicząca Nowoczesnej.

Zaproponowała także sposób jej naprawy. - Jest nam wszystko jedno, czy korzystamy z państwowego czy prywatnego szpitala. Ważne jest to, by korzystać z dobrej jakości usług medycznych i żebyśmy za nie nie płacili jeżeli jesteśmy ubezpieczeni – mówiła Lubnauer.

Skomentowała także działania rządu i opozycji. - Wyjątkowe czasy wymagają czasem wyjątkowych rozwiązań. Budowanie szerokiej, wielkiej koalicji jest bardzo ważnym zadaniem dla opozycji. Koalicję możemy zbudować z PO, SLD, PSL. Uważam, że powinna być ona jak najszersza i powinna obejmować także ruchy miejskie, kobiece po to, by móc zatrzymać PiS – podkreśliła.

Lubnauer mówiła także o pozycji Polski w Unii Europejskiej i wizycie premiera Morawieckiego w Budapeszcie. - Wisimy u klamki Viktora Orbana. Mamy za słaby rząd, by chciała nas wesprzeć Grupa Wyszehradzka jako przywódcę, mimo że jesteśmy największym krajem – podsumowała.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24/pr

24 Pytania w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 5.01.17

Godzina emisji: 7:35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

"Głównym problemem polskiej służby zdrowia jest brak lekarzy"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 15:02
71 proc. lekarzy rezydentów deklaruje wypowiedzenie klauzuli opt-out lub rezygnację z dodatkowej pracy. Lekarze protestują w ten sposób przeciwko niskim nakładom finansowym na służbę zdrowia i niskim zarobkom. O kontynuacji protestu lekarzy rezydentów mówił Jerzy Gryglewicz, ekspert ds. zarządzania służbą zdrowia z Uczelni Łazarskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Porozumienie Rezydentów czeka na decyzję premiera Morawieckiego"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 17:00
Porozumienie Rezydentów zwróciło się z prośbą do premiera Mateusza Morawieckiego o pilne spotkanie. Młodzi lekarze chcą rozmawiać o tym, jak wyjść z „sytuacji kryzysu” w służbie zdrowia. O proteście lekarzy rezydentów i pracach sejmowej komisji zdrowia, mówiły reporterka Polskiego Radia 24 Ewa Wasążnik i Maria Ochman z Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sytuacja w służbie zdrowia. "Nie ma pożaru"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 19:40
– Możemy mówić o proteście, ale na pewno nie o pożarze i dramacie – oceniał w Gorącym Temacie dr Michał Sutkowski z Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. W ten sposób skomentował sprawę wypowiadania przez lekarzy klauzuli opt-out, pozwalającej na pracę w wymiarze większym niż 48 godzin w tygodniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł Kukiz’15 o sytuacji w ochronie zdrowia. „Problemem są pieniądze”

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 08:30
– To nie jest kwestia polityki, a wieloletnich zaniedbań – oceniał w Polskim Radiu 24 Piotr Apel z Kukiz’15, odnosząc się do protestu w systemie ochrony zdrowia. Część lekarzy wypowiedziała klauzule opt-out, które pozwalają na pracę w większym wymiarze niż 48 godzin w tygodniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister Radziwiłł do dymisji? „Nie widzę powodów”

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 16:35
Opozycja chce odwołania ministra zdrowia, Konstantego Radziwiłła. Jak oceniała w Rozmowie PR24 Paulina Hennig-Kloska, „szef resortu nie odpowiedniej siły przebicia”, by wywalczyć odpowiedniej wysokości środki na funkcjonowanie systemu opieki zdrowotnej. – Nie widzę powodów, by minister podawał się do dymisji – komentowała natomiast Józefa Szczurek-Żelazko, wiceminister zdrowia.
rozwiń zwiń