X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszard Czarnecki: głosów w mojej obronie było więcej niż ws. ACTA

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 08:26
Szef grupy liberałów w europarlamencie Guy Verhofstadt skrytykował na sesji plenarnej wiceszefa PE Ryszarda Czarneckiego (PiS) „za skandaliczne zachowanie” i za to, że nie wykorzystał okazji, by przemawiając w Strasburgu, przeprosić europosłankę PO Różę Thun. O krytycznych głosach wobec siebie Ryszard Czarnecki mówił w audycji 24 Pytania.
Audio
  • 17.01.2018 Ryszard Czarnecki: Chciałem podziękować za tę akcję w mojej obronie i obronie Polski
Ryszard Czarnecki
Ryszard Czarnecki Foto: PR24/PJ

Tomasz Sakiewicz informuje o sukcesie swojej akcji w obronie europosła Ryszarda Czarneckiego. Podaje, że liczba e-maili wysłanych w sprawie wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego przewyższyła liczbę wiadomości wysłanych w proteście przeciw ACTA.

"Podczas II wojny światowej mieliśmy szmalcowników, a dzisiaj mamy Różę von Thun und Hohenstein i niestety wpisuje się ona w pewną tradycję" - powiedział w rozmowie z portalem niezależna.pl. Ryszard Czarnecki nie wycofuje się z tych słów nawet, jeśli miałoby to oznaczać jego zdymisjonowanie.

Jak podkreślał europarlamentarzysta PiS, wcześniej Polska była zwierzyną łowną, teraz jest nią Ryszard Czarnecki. - Istnieje silny nacisk, by mnie odwołać. Jest jednak wielka akcja naszych rodaków w mojej obronie. Każdy z europosłów dostał 1600 maili w tej sprawie. Chciałem podziękować za tę akcję w mojej obronie i obronie Polski. Tych maili w mojej obronie jest więcej niż w sprawie ACTA, to imponujący wynik. Nie było żadnych głosów poparcia dla mnie od europosłów PO. Wspierają publicznie Różę Thun. Ci sami ludzie, którzy chcieli uruchomienia sankcji wobec Polski, domagają się uruchomienia sankcji wobec mnie – przekonywał wiceprzewodniczący PE.

Według gościa Polskiego Radia 24 posłowie Parlamentu Europejski nie chcieli głosować nad  art.7, by nie przegrać. - Europosłowie zrezygnowali z procedowania art. 7 w PE, by nie było płaczu nad porażką, bowiem dwóch trzecich koniecznych do uruchomienia procedury, przeciwnicy Polski w PE nie znaleźliby. Podczas spotkania z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem szef MSZ prof. Czaputowicz będzie miał szanse do przedstawienia prawdziwego obrazu sytuacji i udzielenia Timmermansowi korepetycji, ponieważ ten wielokrotnie odnosił się do przepisów, które nie istnieją – wyjaśniał Czarnecki.

Zdaniem polityka w interesie Bułgarii jest znalezienie kompromisu ws. procedury praworządności wobec Polski. – Chodzi o to, by za prezydencji Bułgarów nie doszło do podziału UE. Według mnie krajów, które nas popierają jest więcej niż tylko Węgry i Bułgaria. My reformujemy państwo zgodnie z wolą obywateli. Chodzi o interesy polityczne i fobie ideologiczne, by Polska nie stała się zbyt konkurencyjna pod względem ekonomicznym i politycznym. Tam gdzie jest starcie interesów, nie miejmy złudzeń, że UE się całkiem zmieni i stanie się otwarta na nasze argumenty i przyjacielska – stwierdził Ryszard Czarnecki.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Tadeusz Płużański.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

24 Pytania - Rozmowa Poranka w PR24 - wszystkie audycje

______________________

Data emisji: 17.01.2018

Godzina emisji: 07:35

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

"Gdy inne kraje podejmowały reformy wymiaru sprawiedliwości, Komisja Europejska nie interweniowała"

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2017 07:54
- W poprzednich latach, gdy inne kraje podejmowały reformy wymiaru sprawiedliwości, Komisja Europejska nigdy nie interweniowała. Co więcej, gdy przed 9 laty polscy sędziowie zwrócili się w sprawach swego środowiska do KE, to ona oficjalnie wypowiedziałą się, że ona nie będzie ingerować w wewnętrzne sprawy kraju członkowskiego - mówił na antenie radiowej Jedynki Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Czarnecki: podoba mi się, że Bułgaria mówi, że chce walczyć o własne interesy

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2018 16:25
W Sofii zakończy się wyjazdowe posiedzenie Komisji Europejskiej, w związku z objęciem przez Bułgarię przewodnictwa w Unii. Przedstawiciele Komisji i bułgarskiego rządu rozmawiali na temat priorytetów na najbliższe pół roku. O rozpoczynającej się prezydencji Bułgarii w UE mówił w audycji Północ-Południe wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin o próbie odwołania Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceszefa PE: skandaliczna sprawa

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 08:21
– Sprawa jest skandaliczna, pokazuje podwójne standardy w Parlamencie Europejskim – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów. Polityk Prawa i Sprawiedliwości w ten sposób odniósł się do działań mających na celu odwołanie Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceszefa PE. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Spór z Różą Thun kanwą ataku na Ryszarda Czarneckiego"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 16:33
– Ryszard Czarnecki stał się ofiarą intrygi przygotowanej przez wiele środowisk politycznych (…) – mówił w Rozmowie PR24 Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz’15. – Będziemy bronić europosła Czarneckiego – podkreślał z kolei na naszej antenie Krzysztof Mróz, senator PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Sakiewicz: nasza akcja to nie tylko obrona Czarneckiego, ale także pozycji Polski w UE

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 15:20
– Nawet gdyby Ryszard Czarnecki przegrał w głosowaniu, siła pokazana przez Polaków jest tak ogromna, że europosłowie będą musieli zobaczyć, że "bez bólu się nie obejdzie", że potrafimy się bronić – mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewcz, red. naczelny "Gazety Polskiej". Portal "niezależna.pl" poinformował, że liczba e-maili wysłanych w obronie wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego przewyższyła liczbę wiadomości wysłanych w proteście przeciwko ACTA.
rozwiń zwiń