Poseł Kukiz’15 o zatrzymaniu Władysława Frasyniuka: część opinii publicznej robi z niego "męczennika"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 08:15
Policja zatrzymała we Wrocławiu Władysława Frasyniuka. Opozycjonista z czasów PRL ma zostać przesłuchany w warszawskiej prokuraturze, w charakterze podejrzanego. Sprawa ma związek z incydentem, do którego doszło podczas jednej z zeszłorocznych miesięcznic smoleńskich. – Już część opinii publicznej robi z niego "męczennika" – komentował w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz’15.
Audio
  • 14.02.18 Poseł Kukiz’15 o zatrzymaniu Władysława Frasyniuka: Część opinii publicznej robi z niego „męczennika”

O zatrzymaniu Frasyniuka poinformowała na jednym z portali społecznościowych jego żona, Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk. „06.10 policja w kajdanach wyprowadziła Władka. Niech żyje dobra zmiana!” – napisała.

– Władysław Frasyniuk został jedynie zatrzymany, nie aresztowany, celem doprowadzenia do prokuratury. Wcześniej uchylał się od stawiennictwa na jej wezwania – mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Rzymkowski. – Kodeks postępowania karnego zawiera takie narzędzie, jak doprowadzenie osoby, która uchyla się od obowiązku stawiennictwa – podkreślał polityk.

Zdaniem posła Kukiz’15, Władysław Frasyniuk „po przesłuchaniu w prokuraturze zostanie zwolniony do domu”. – Już jednak podnoszone jest larum, część opinii publicznej robi z niego „męczennika”, osobę, która jest prześladowana przez „dobrą zmianę” – wskazywał Tomasz Rzymkowski.

Zatrzymanie Frasyniuka ma związek z incydentem, do którego doszło podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej 10 czerwca 2017 roku. Jak informowała policja, zakłóciło ją kilkadziesiąt osób, które na Krakowskim Przedmieściu usiadły na jezdni, próbując w ten sposób zatrzymać przemarsz uczestników obchodów przed Pałac Prezydencki. Wśród kontrmanifestantów – których usunęli policjanci – był m.in. Frasyniuk. Na początku lipca ubiegłego rok usłyszał on zarzut „przeszkadzania w przebiegu niezakazanego zgromadzenia”.

Wcześniej Frasyniuk dwukrotnie nie stawił się w warszawskiej prokuraturze – 12 stycznia i 1 lutego.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Tadeusz Płużański.

Polskie Radio 24/PAP/zz

24 Pytania w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 14.02.18

Godzina emisji: 7.35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak