X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Posłanka PiS: w interesie Rosji jest podział UE

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 09:49
– Rosji zależy na tym, by pokazać innym mocarstwom, że potrafi panować nad naszym kontynentem – oceniała w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Izabela Kloc, posłanka PiS. Przewodnicząca sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej mówiła w Polskim Radiu 24 o wystąpieniu szefa polskiej dyplomacji, który przedstawił w Sejmie informację o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2018 roku.
Audio
  • 22.03.18 Posłanka PiS: W interesie Rosji jest podział UE
Izabela Kloc
Izabela KlocFoto: PR24

Jacek Czaputowicz, odnosząc się do zagrożeń związanych z budowaniem podmiotowości Polski w stosunkach międzynarodowych, mówił o polityce Kremla. – Rosja dąży do rewizji porządku politycznego w Europie, który ukształtował się po 1989 roku i przyniósł Polsce przywrócenie niepodległości (…) – wskazywał minister spraw zagranicznych.

– Rosji zależy na tym, by pokazać innym mocarstwom, że potrafi panować nad naszym kontynentem – oceniała w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Izabela Kloc. Posłanka, dopytywana, czy Moskwa chce ponownie włączyć Polskę w strefę swoich wpływów, odpowiedziała: "Takie działania są prowadzone w stosunku do Litwy, Łotwy czy Estonii. Mamy kontakt z moimi odpowiednikami w tych państwach, rozmawiamy o tej kwestii".

Jak podkreślała na naszej antenie Izabela Kloc, choć Rosja stara się podporządkować sobie nasz region, podejmowane są skuteczne działania, które przeciwdziałają tego typu polityce Kremla. – To przede wszystkim nasza obecność w NATO i dobra współpraca w ramach Unii Europejskiej – wskazywała polityk PiS. – Właśnie dlatego UE musi być jedna. Będziemy silni, jeżeli nie podzielimy się na "dwie prędkości" czy w jakikolwiek inny sposób (…). W interesie Rosji jest podział UE – pointowała gość PR24.

Więcej – m.in. o decyzji prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącej nieobecności na inauguracji mundialu w Rosji, a także kwestii reperacji wojennych od Niemiec i udziale Polski w unijnej polityce migracyjnej – w całej audycji.

Gospodarzem programu był Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24/zz

24 Pytania w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

___________________

Data emisji: 22.03.18

Godzina emisji: 7.35


 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Sejmowe expose ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 11:00
Pozycja międzynarodowa Polski wynika z silnej pozycji, jaką posiada ona w Europie - powiedział szef MSZ przedstawiając w Sejmie informację o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2018 roku. Wystąpienie ministra transmitowaliśmy w Polskim Radiu 24. W PR24 można też było wysłuchać komentarza prezydenta Andrzeja Dudy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Expose szefa MSZ Jacka Czaputowicza. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 15:33
- Minister Jacek Czaputowicz nie jest celebrytą, który wygłasza kontrowersyjne tezy, który próbuje się popisywać tym, co chciałby zrobić. To dyplomata, naukowiec, profesor i takie było jego wystąpienie – konkretne – powiedział w audycji Gorący Temat Maciej Chudkiewicz z Tygodnika Solidarność. Wystąpienie szefa polskiej dyplomacji komentowała także dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Kaleta: polityka zagraniczna to nie tylko pasmo przyjemnych bankietów

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 16:30
- Od dwóch lat nasz rząd konsekwentnie formułuje nowe cele polityki zagranicznej. To m.in. pilnowanie polskiej racji stanu i nieuciekanie się tylko do pustych gestów, jak klepanie po plecach, ale realna walka o interesy Polski. To trudne, ale nikt nie mówił, że polityka zagraniczna to pasmo przyjemnych bankietów – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 Sebastian Kaleta. Expose ministra Jacka Czaputowicza komentowali także Iwona Michałek (Porozumienie) i Paweł Kobyliński (Nowoczesna).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Expose szefa polskiej dyplomacji. Trudne relacje z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 17:00
Jacek Czaputowicz przedstawił w Sejmie informację o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2018 roku. Szef dyplomacji w swoim wystąpieniu mówił m.in. o tym, jak powinny wyglądać działania Warszawy względem Rosji. W Debacie Dnia komentarz Anny Sarzyńskiej (wPolsce.pl) i Jacka Nizinkiewicza (Rzeczpospolita).
rozwiń zwiń