X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zmniejszmy subwencje partyjne, zmniejszmy skład Sejmu, Senatu i Rady Ministrów"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 08:33
– Społeczeństwo powiedziało "nie" dla premii. Nie wypowiedziało się w kwestii pensji poselskich – mówiła w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Paulina Hennig-Kloska. Posłanka Nowoczesnej w Polskim Radiu 24 odniosła się do zapowiedzi Prawa i Sprawiedliwości, dotyczących m.in. obniżenia zarobków parlamentarzystów o dwadzieścia procent.
Audio
  • 6.04.18 Paulina Hennig-Kloska o obniżeniu zarobków polityków

Jarosław Kaczyński podczas czwartkowej konferencji prasowej poinformował, że zostaną złożone projekty ustaw, które doprowadzą do obniżenia o uposażenia posłów i senatorów, a także ograniczą zarobki prezesów spółek Skarbu Państwa i samorządowców.

– Społeczeństwo powiedziało „nie” dla premii. Nie wypowiedziało się w kwestii pensji poselskich. Czym innym jest wzięcie sytej, kilkudziesięciotysięcznej premii, bez uzasadnienia – przekonywała na naszej antenie Paulina Hennig-Kloska. Zdaniem polityk Nowoczesnej, obcięcie pensji będzie miało negatywne skutki, zwłaszcza w samorządach. – Obniżenie wynagrodzeń o prezydentów, burmistrzów i wójtów doprowadzi do spadku jakości kandydatów – przewidywała gość PR24.

W opinii posłanki, dobrym rozwiązaniem kwestii wydatków budżetowych ponoszonych na politykę, byłaby jej większa profesjonalizacja. – Zmniejszmy subwencje partyjne maksymalnie do pięciu milionów złotych, zmniejszmy też skład Sejmu, Senatu i Rady Ministrów. Zróbmy tak, by w tych miejscach byli eksperci, którzy mają pomysł na to, jak zmieniać prawo, a nie je demolować – pointowała Paulina Hennig-Kloska.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, oprócz systemowego obniżenia uposażeń polityków, samorządowców i osób zarządzających państwowymi firmami, zapowiedział że ministrowie i sekretarze stanu przekażą na rzecz Caritas nagrody, które otrzymali za pracę w rządzie. Jarosław Kaczyński zaznaczył, że „polityka nie jest dla bogacenia się, a dla służenia dobru publicznemu, dobru Polaków”.

Więcej w rozmowie z Pauliną Hennig-Kloską. 

Gospodarzem audycji był Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24/zz

24 Pytania w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 6.04.18

Godzina emisji: 7.35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: społeczeństwo oczekuje skromności, skromność będzie wprowadzana

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 21:00
Do Sejmu trafi projekt ustawy obniżającej pensje poselskie o 20 proc.; ministrowie konstytucyjni i sekretarze stanu przekażą swoje nagrody na cele charytatywne - poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński. Decyzję w tej sprawie podjął Komitet Polityczny PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będą niższe pensje dla polityków. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 15:05
Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej poinformował, że zostaną złożone projekty ustaw, które doprowadzą do obniżenia o dwadzieścia procent uposażenia parlamentarzystów, a także ograniczą zarobki prezesów spółek Skarbu Państwa oraz samorządowców. W Polskim Radiu 24 komentarz m.in. Piotra Semki z „Do Rzeczy”, Elizy Olczyk z „Wprost” i politologa prof. Łukasza Młyńczyka z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Dnia: Publicyści o zapowiedzi cięć w zarobkach polityków

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 18:37
– To ucieczka do przodu – tak propozycję Prawa i Sprawiedliwości, dotyczącą obniżenia zarobków m.in. parlamentarzystów, oceniła w Debacie Dnia Anna Sarzyńska z „wPolityce.pl”. W Polskim Radiu 24 inicjatywę komentował także Tomasz Walczak z „Super Expressu”.
rozwiń zwiń