X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszard Czarnecki: Kompromis między Polską a UE jest na horyzoncie

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 08:28
Podczas wtorkowego spotkania unijnych ministrów ds. europejskich poruszona zostanie kwestia praworządności w Polsce. Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Frans Timmermans, ma przedstawić prezentację na temat stanu rozmów z rządem w Warszawie. W audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka komentarz Ryszarda Czarneckiego, europosła Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 17.04.18 Ryszard Czarnecki: Kompromis między Polską a UE jest na horyzoncie
Ryszard Czarnecki
Ryszard CzarneckiFoto: PR24/JW

– Myślę, że to posiedzenie nie będzie przełomem. Jednak kompromis między Polską a Unią Europejską jest na horyzoncie – oceniał w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki. Polityk PiS wskazywał przy tym, że ewentualne porozumienie jest ważne zarówno z punktu widzenia Polski, jak i UE.

– Rozpoczynają się prace dotyczące nowej perspektywy budżetowej, po 2021 roku. To będzie o tyle wyjątkowy, kilkuletni okres, że w tym czasie do UE mogą dołączyć nowe kraje, takie jak Czarnogóra, Serbia, a może także Albania – mówił gość PR24. – To ważny moment dla Unii Europejskiej. Pytanie, czy Bruksela będzie skupiała się na wyzwaniach, czy z lupą będzie obserwować sytuację w poszczególnych krajach, nie dostrzegając belki u jednych, a widząc źdźbło u drugich. Jak np. Francja przekraczała próg deficytu budżetowego, Bruksela milczała – zauważył Ryszard Czarnecki.

Tymczasem, również we wtorek, Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wyda ostateczną decyzję ws. Puszczy Białowieskiej. Sprawę do sądu wniosła Komisja Europejska, która zarzuca stronie polskiej łamanie niektórych przepisów dyrektyw ptasiej i siedliskowej, poprzez wycinkę drzew. 

– Polski rząd pokazał gotowość kompromisu ws. Puszczy Białowieskiej. To nie powinien być element, który spowoduje, że UE wkroczy na ścieżkę wojenną z naszym krajem – komentował Ryszard Czarnecki.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu była Dorota Kania.

Polskie Radio 24/IAR/zz

24 Pytania w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

__________________

Data emisji: 17.04.18

Godzina emisji: 7.35


 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Ryszard Czarnecki o "ultimatum" KE: mamy do czynienia z blefem

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 08:15
Komisja Europejska straszy, ale do głosowania nie dopuści. Dlatego może się okazać, że nie ma ciężkiej artylerii tylko kapiszony – mówi wiceprzewodniczący PE Ryszard Czarnecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Czarnecki: za słowami Fransa Timmermansa „nie stoi cała Bruksela”

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 19:40
- To ewidentna próba pewnego szantażu medialnego, która wcale nie oznacza, że jakiekolwiek sankcje wobec Polski są możliwe – powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki. Gość odniósł się w ten sposób do słów wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa na temat ewentualnego rozpoczęcia procedury przeciwko Polsce o naruszenie unijnego prawa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Czarnecki: dobrze, że polski rząd słucha obywateli, a nie polityków z Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 08:19
– To, co dzieje się wokół Polski odbieram jako konsekwentny nacisk medialno-propagandowo-polityczny ze strony części elit europejskich lewicowo-liberalnych. Dla nich Polska jest pewną przeszkodą i elementem, który trzeba poddać presji – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Ryszard Czarnecki, eurodeputowany PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gdy inne kraje podejmowały reformy wymiaru sprawiedliwości, Komisja Europejska nie interweniowała"

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2017 07:54
- W poprzednich latach, gdy inne kraje podejmowały reformy wymiaru sprawiedliwości, Komisja Europejska nigdy nie interweniowała. Co więcej, gdy przed 9 laty polscy sędziowie zwrócili się w sprawach swego środowiska do KE, to ona oficjalnie wypowiedziałą się, że ona nie będzie ingerować w wewnętrzne sprawy kraju członkowskiego - mówił na antenie radiowej Jedynki Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Maria Jackowski: działania Komisji Europejskiej są nielegalne

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 08:19
- Zaognienie stosunków z Unią to wina totalnej opozycji. Opozycja umiędzynarodowiła konflikty wewnętrzne w Europie, czyli złożyła donosy na Polskę. To nie jest wygodna sytuacja dla Polski, że artykuł 7 został uruchomiony, ale jest to większy problem dla samej Komisji Europejskiej, która położyła na szali swój autorytet. Pełne zrealizowanie tego artykułu będzie niemożliwe. Te działania KE nie znajdują oparcia w traktatach – mówił w audycji 24 Pytania senator PiS Jan Maria Jackowski.
rozwiń zwiń